aan excuses in Utrecht Oud-Feyenoorder Kreijermaat overleden 19 ook geen echte toppers meer, maar de toekomst hoeft niet zo duister te zijn Oranje wacht zware poule Sami Khedira (Juventus) ge schaard. Op die manier is ook een staat van Oranje op te maken. Wereld top? Op dat niveau zit bij ons nie mand meer na het afhaken van Robben. Bij de Europese top-75? Ook niemand. Europese subtop? Dan komen hooguit drie man in aanmerking: Georginio Wijnal- dum, Daley Blind, Stefan de Vrij. Veruit de grootste groep kandi daat-internationals staat onder contract in Engeland, Duitsland en Italië. Maar als zij daar niet of weinig spelen, maalt geen fan erom. In de overige liga's kun je van zo'n zeven spelers zeggen dat ze van doorslaggevende waarde zijn: Quincy Promes is gekozen tot beste speler in Rusland, Bas Dost is een doelpuntenfenomeen in Portugal en verder zijn dat Ryan Babel, Steven Berghuis, Marco van Ginkel, Ruud Vormer en Jeroen Zoet. Zou je zo'n ranglijst ook samen stellen voor landen als Zweden, IJsland of Zwitserland, die wél naar het WK gaan, dan komen die er zeker niet beter uit. En wie weet over een tijdje zelfs wel weer aan toonbaar minder. Nations League 55 landen verdeeld over 4 divisies Loting vandaag: Duitsland Frankrijk Polen Portugal Engeland IJsland België Zwitserland Kroatië Spanje Italië Nederland Als de KNVB eindelijk eens voor rust zorgt rond Oranje, in de staf dus, dan zie ik het echt niet somber in blijkbaar nog boordevol excuses. In de Kuip 'nuanceren' ze momen teel liever. En dat begint te schuren bij de achterban. De handjes, die zo lang fier in de lucht staken na de lands titel in mei, mogen in Rotterdam Zuid nu eindelijk wel weer eens naar beneden. De budgettaire ex cuses? Bewees vorig seizoen nou niet juist dat het lang niet alles zegt dat Ajax en PSV meer geld hebben te besteden. En als het wel een ex cuus is, want doen AZ en PEC Zwolle dan al wekenlang boven Feyenoord op de ranglijst? Van Persie De komst van Robin van Persie zou iets kunnen veranderen. Van Bronckhorst hoopt dat hij de lat intern hoger legt, zoals de spits dat gewend was bij Arsenal, ManU en Fenerbahce. Bij die clubs komt het simpelweg nooit voor dat een technisch directeur, die in de zo mer 26,5 miljoen heeft uitgegeven, tegenvallende prestaties bijna af doet als logisch. Martin van Geel wees in de winterstop voor draai ende camera's naar Vitesse ('net als wij Europees voetbal, kijk waar ze staan'), naar Charleroi ('num mer twee in België, spelen geen Europees voetbal') en Anderlecht i Feyenoord moet intern en eigenlijk ook naar buiten de vinger op zere plek leggen en Zulte Waregem ('Europees voetbal gespeeld, waar staan ze?). Ook al zou het allemaal waar zijn, misschien zelf inderdaad verklaar baar. Excuses tellen niet en Feyen oord riep in de zomer dat het was voorbereid op overwerk in Europa. Saillant detail: Feyenoord speelde veruit de beste wedstrijd van het seizoen in Alkmaar tegen AZ (0- 4). Inderdaad een paar dagen na de 3-1 nederlaag in San Paolo tegen Napoli. En in Alkmaar speelden ze ook nog eens zonder de Deense aanvalsleider Nicolai Jorgensen. Feyenoord moet gewoon alle zeilen bijzetten om een enorme sportieve crisis af te wenden. En intern en eigenlijk ook naar buiten toe de vinger op de zere plek leg gen. ROTTERDAM Reinier Kreijer maat is overleden. De oud-speler van Feyenoord werd 82 jaar. Kreij ermaat voetbalde van 1959 tot 1967 voor de Rotterdammers. Met Feyenoord won de midden velder drie landstitels en één keer de KNVB-beker. Ook speelde hij twee wedstrijden voor het Neder lands elftal. Kreijermaat - geboren Utrechter - had als bijnaam 'Beer tje', bedacht door verslaggever Bert Corporaal van Het Vrije Volk. Kreijermaat stond bekend om zijn bloktackle en stevige manier van voetballen. Hij begon zijn prof loopbaan in 1951 bij Elinkwijk, toen nog als centrumspits. In 1959 nam Feyenoord hem over voor /lljP Twee jaar terug, ter gelegenheid van zijn 80ste verjaardag, hield Feyenoord een verrassingsfeest. Onder anderen voormalig ploeg genoten Henk Schouten, Eddy Pieters-Graafland, Joop van Daele en Piet Romeijn en toenmalig di recteur Eric Gudde waren daarbij aanwezig. woensdag 24 januari 2018 GO spelers met 'smoel' Oranje zit in A met de beste 12 landen van de UEFA-lijst De eerste pot bevat de vier groepshoofden Uit elke pot wordt een land geloot, waar mee 4 poules ontstaan 12 landen 12 landen 15 landen 16 landen Nederland loot van middag vanaf 12.00 uur in Lausanne mee in de hoogste divisie van de nieuwe Nations League. Die A-League wordt gespeeld in vier poules van drie landen (zie graphic boven). Stel: Oranje loot een poule met Duitsland en Frankrijk, dan speelt Nederland tussen sep tember en december vier interlands. Wie in de poule als laatste ein digt, degradeert naar de B-groep. De poule winnaars verdienen al vast een ticket voor de play-offs in de reguliere kwalificatie voor het EK van 2020. Die reeks gaat pas van start in 2019. Play-offtickets schuiven automatisch door naar onderen als landen zich via de EK- kwalificatie al recht streeks plaatsen voor het eindtoernooi. De loting voor de Nations League is live te ([li volgen op I onze site. - Bert van Marwijk Reinier Kreijermaat. FOTO FRANK DE ROO 80.000 gulden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 19