Feyenoord heeft niks meer Nederlands elftal is diep gezonken en heeft nu 18 Het Nederlands elftal trapt 2018 vandaag af met de loting voor de Nations League. Het wordt een jaar van nieuwe spelers en een nieuwe bondscoach. Er is best talent dat hoop op betere tijden rechtvaardigt, maar de wereldtop is wel uit het elftal verdwenen. Kort Matavz wijst voorstel af Aanvaller Tim Matavz van Vitesse heeft het schikkingsvoorstel van de aanklager betaald voetbal afgewezen. De Sloveense spits kreeg een straf voorgelegd van vijf wedstrijden schorsing, waarvan één voorwaardelijk, voor de elleboogstoot die hij zaterdag in de competitiewedstrijd tegen Heerenveen (t-i) uitdeelde aan Denzei Dumfries. Door de weigering van Matavz, die wordt gesteund door Vitesse, komt de zaak donderdagavond voor de tuchtcommissie. Ajax haalt Kristensen Ajax heeft de selectie versterkt met Rasmus Nissen Kristensen. De twintigjarige Deense jeugdinternational ondertekende gisteren een contract tot de zomer van 2022. De rech tervleugelverdediger komt in eigen land over van FC Midtjylland. Manll haalt meeste geld op Manchester United is opnieuw de voetbal club waar het meeste geld binnenkomt. De Engelse grootmacht uit de Premier League staat al voor de tiende keer bovenaan in de geldlijst van de accountants van Deloitte. De club verdiende vorig seizoen 676,3 miljoen euro en bleef nog maar net Real Madrid met 1,7 miljoen euro voor. Flitsen Quote van de dag China Feyenoord Kronplatz Virgil van Dijk de duurste verde diger ter wereld. Memphis fabu leus scorend en beslissend in een Franse topwedstrijd. Georginio Wijnaldum op hoog niveau bezig bij Liverpool. Bayern München scout Matthijs de Ligt tijdens Ajax - Feyenoord. Zomaar vier nieuwsberichten over spelers van Oranje in de afge lopen weken. Het Nederlands elf tal zonk diep de laatste jaren, maar zo zwart als het nu lijkt, hoeft de toekomst niet te zijn. In Huis ter Duin liet Louis van Gaal laatst zijn gedachten gaan over Oranje en de opties op weg naar het EK van 2020. „Je kunt ei genlijk een prima elftal maken in de komende twee, drie jaar", dacht de oud-bondscoach hardop. „Al leen ontbreekt momenteel wel iets cruciaals: een spits die ze er makkelijk in schiet." Een andere voormalige bondscoach sloot zich daarbij aan. „We zijn echt minder slecht dan het nu lijkt door twee gemiste toernooien op een rij", stelde Bert van Marwijk vorige week op een voetbalcongres van VI. „Als de KNVB nou eindelijk eens voor rust zorgt rond Oranje, in de staf dus, dan zie ik het echt niet somber in." Waar het publiek naar snakt in 2018, is een Nederlands elftal dat voetbalt als 'team'. Met spelers die kleur geven aan het spel en plezier uitstralen. Geen verzameling grijze muizen meer. Op dat VI- congres had trainer Martin Jol er een omschrijving voor: „Er zijn spelers met een eigen gezicht no dig." Arjen Robben gaf zichzelf een gezicht door de beweging te per fectioneren waar de hele wereld hem van kent: de dribbel vanaf rechts naar binnen, besloten met het krulschot in de verre hoek. Jol: „Nu heeft Kluivertje een paar keer geweldig gescoord met zo'n zelfde actie. Hij doet het juist vanaf de andere flank. Talenten als Frenkie de Jong, Matthijs de Ligt, Timothy Fosu-Mensah: die hebben ook iets eigens." Niveau Maar de vraag is wel: hoe zet je ons aanbod aan internationals af tegen wat er bij andere landen rond loopt? En ook: hoe vergelijk je ze met elkaar, qua niveau? Robben en Sneijder in hun toptijd, zij waren simpel in te delen. Die hoorden op wereldschaal automatisch bij het topsegment, omdat ze ook bij top clubs speelden, die Champions League-finales wonnen. Maar neem nu Virgil van Dijk. Hij mag de duurste verdediger ter wereld zijn geworden, dat maakt iemand nog niet automatisch tot een we reldtopper. Daarvoor is de markt te veel op hol geslagen. En als Davy Klaassen in de eredivisie op zijn 24ste 'klaar' lijkt voor de stap naar een topcompetitie, dan kan hij daar toch nog keihard falen; al is het maar bij Everton. Zelfs in Duitsland, het land van de regerend wereldkampioen, vin- Giovanni van Bronckhorst knikte gisteren. De storm van kritiek die op hem en Feyenoord neerdaalde na de kansloze nederlaag tegen Ajax, die snapte hij wel. „Want wat we lieten zien, was ook allemaal te leurstellend", zuchtte de trainer, die vanavond in de Galgenwaard te gen FC Utrecht moet winnen om niet nog verder weg te zakken in de eredivisie. „Vooral in balbezit brachten we eigenlijk niets. Terwijl we dat wel hadden in de laatste wedstrijden van de Champions League." Een kritische blik in de spiegel in de Kuip. Laat het een start zijn. Want zeggen dat er iets niet goed is gegaan, het is bepaald geen stan daardprocedure in de Kuip. Het is eerder andersom. Nieuwkomer Jan de Jong lijkt zich op dat vlak moei teloos te hebben aangepast. De al gemeen directeur lijkt, na iets meer dan slechts twee maanden werken bij de regerend kampioen, achter elke deur in de Kuip een collega te ontdekken die in zijn ogen het pre- dicaat 'vakman' ontdekt. En dat terwijl er alle reden is om minder complimenteus te zijn. Feyenoord dreigt immers op een volkomen mislukt seizoen af te steven, met de beker als laatste hou vast. Beschamend Zelfs nu de regerend landskampi oen in januari al meer verlies- punten (22) dan het volledige afge lopen seizoen (20) heeft, de achter stand op koploper PSV met 17 pun ten beschamend is, zit de Kuip den ze het steeds lastiger om hun internationals in te schalen. Daarom kwam voetbalblad Der Kicker laatst met een eigen rang lijst van (potentiële) Duitse inter nationals op weg naar het WK. Spelers uit de top-5-competities van Europa waren daarin geschei den van spelers uit alle andere Eu ropese liga's. Daarnaast werd een indeling in subcategorieën gehan teerd. In de top-5-competities plakte Der Kicker het label 'wereld klasse' op keeper Marc-André Ter Stegen, die een topseizoen draait bij Barcelona. Onder de noemer 'internatio nale klasse' werden op basis van de eer ste seizoenshelft onder anderen Mats Hummels (Bayern Mün chen), Tony Kroos (Real Madrid) en ld®3ï'(A0I<!ïïï> liUD® 'Jammer dat die twee er straks niet bij zijn, maar wel terecht.' woensdag 24 januari 2018 VOETBAL VOETBAL VOETBAL PEC Zwolle speelt in 2021 of 2022 weer op echt gras, dat wil zeggen een hybride mat: natuurgras met kunstvezels erin. Bij Burnley heeft manager Sean Dyche zijn contract met 4,5 jaar verlengd tot en met medio 2022. De Franse voetballer Lassana Diarra heeft onderdak gevonden bij Paris Saint-Germain. De Nederlandse voetbalsters hebben tij dens het trainingskamp in het Spaanse San Pedro del Pinatar een oefenwedstrijd tegen Engeland met 4-1 verloren. GO Javier Masche- rano (33) ver trekt na 334 duels voor de club per direct bij Barcelona. De Argentijn kwam in 2010 van Liverpool en pakte met de Spaanse club achttien prijzen. Hij ver volgt zijn loop baan vrijwel zeker in China. Feyenoord wil op termijn in zeven Chinese steden een Feyenoord Viva Football Aca- demy openen. De club heeft daarvoor een contract afge sloten met het bedrijf Viva China. Viktoria Re- bensburg heeft gisteren de reuzenslalom in Kronplatz ge wonnen. Tweede werd Ragnhild Mo- winckel, op slechts 0,03 seconden van Rebensburg. Oranje zoekt Maarten Wijffels Rotterdam Feyenoord moet vanavond in Utrecht - met een fitte Robin van Persie op de bank - een directe aanval op plek vijf zien af te wenden. De ploeg presteert on dermaats, maar in de Kuip lijken ze het vooral logisch te vinden. Mikos Gouka Rotterdam Van Bronck horst: „In Am sterdam was het zondag al lemaal teleur stellend." FOTO PRO SHOTS O Q. (0 iert zijn goal FOTO PRO SHOTS Kai Verbij over het weren van Denis Joeskov en Pavel Koelizjnikov bij de Winterspelen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 18