Marjan Berk 4 13 Sinds de wonder- chirurg mij een fan tastische nieuwe schouder heeft aan gemeten, zijn mijn kinderen tot op de dag van van daag mijn toegewijde mantelzor- gers. Zij zuigen het stof in mijn Amsterdamse verblijf weg uit de diepste hoeken, verschonen mijn bed, nemen en passant het bed dengoed mee naar hun eigen wasmachine en brengen het na een week, keurig opgevouwen, weer terug. Strijken doen wij in onze familie al jaren niet meer. Wij zijn dol op kreukels. Echt goed strijken heb ik nooit geleerd. Mijn moeder heeft, voor dat haar ongeneeslijke ziekte de macht overnam, mij nog gezegd: „Bij het strijken van blouses en overhemden: éérst de boord en de manchetten! Dan pas de rest!" Maar aan de rest is zij nooit toe gekomen en ik dus ook niet. Nat ophangen, dat helpt nog het best tegen kreukels. Soms moet er iets worden ver vangen. Onderbroeken. In vijf onderbroeken vielen spontaan gaten. Een beetje gegeneerd vroeg ik een van mijn vier zoons: „Vind jij het heel erg om even bij de HEMA vijf nieuwe onderbroe ken voor mij te kopen?" „Nee hoor, dat vind ik niet erg." Bij de verkoopster in ons aller HEMA vroeg hij: „Mevrouw, welke maat onderbroek moet ik voor mijn moeder kopen?" „Hoe groot is uw moeder?" Mijn zoon begon in de lucht mijn silhouet te tekenen. „En is uw moeder dik?" „Is mijn moeder dik..." Mijn zoon tekende in de lucht iets molligs. De verkoopster keek kritisch naar zijn luchtschets en sprak toen gedecideerd: „Maat 46!" zich tussen de rekken met damesonderbroeken en nam zonder nog kritisch te kijken vijf witte katoenen onderbroeken maat 46 mee. Bij wijze van ca deautje legde hij ze op mijn hoofdkussen. „Nou ja", dacht ik toen ik de broeken in de maat jonge olifant uitpakte, „niet zeuren." Ik legde ze onder op de stapel in de kast. En bij koud weer draag ik ze. En daarna gooi ik ze bij mijn zoon in de was. Hij wast alles door elkaar, plus de was van zijn studerende zoon. Ik loop daardoor wel eens in een oneigenlijk T-shirtje van mijn kleinzoon... Of in een man- nenonderbroek van Bamigo, waar die enge mannen met rare mutsen reclame voor maken, ik geloof dat die van bamboe is ge breid. Mijn kleinzoon belt. „Zeg oma, ik geloof dat ik nou iets van jou aan m'n kont heb. Draag jij van die vlaggen?" Ach ja, ik draag vlag gen. Iedere koketterie is mij vreemd. Als het maar lekker warm zit! En toch, behalve aan mijn kleinzoon, die mij niet dis crimineert omdat ik grote witte katoenen vlaggen vier maten te groot onder mijn wollen panty draag, denk ik eventjes aan mijn grootmoeder. „Kind,met zulke onderbroeken moet je er toch niet aan denken dat je iets over komt!" Zeg oma, ik geloof dat ik nou iets van jou aan mijn kont heb Parkinson maakt het voor zanger Neil Diamond onmogelijk nog op te treden. Gisteren brak hij per direct zijn wereldtournee af. Sweet Caroline. 'Zij' is misschien wel de allergrootste prestatie van Neil Diamond, de zanger die zo zweterig staat afgebeeld in strak denim,op de hoes van de lp Hot august night. Op de achterkant staat de naam van dat legendari sche nummer, dat blijft hangen als het eenmaal in je hoofd zit. Mis schien gaat het over Kennedy- dochter Caroline. Misschien over Diamonds ex Marcia. De zanger- die vandaag 77 wordt - vertelde allebei, maar een ding staat vast: als het refrein van Swééét Caroline met drie trompetstoten wordt in gezet, gaat de zaal plat. Er is iemand in Nederland die precies weet hoe dat voelt. Iemand die, volgens een lid van diens band, niet alleen klinkt als Neil, maar er ook zo uitziet. Toegeven, dat laatste geldt vooral voor de kippige bezoekers van Ben Spie- rings The Beautiful Noise Band, de groep die alleen maar Neil Diamond speelt, precies zoals Neil Diamond dat speelt. Om Ben Spierings te horen zingen, is haast griezelig. Nu zal hij zijn idool nooit meer zien optreden. Zonde? Ja, want de muziek van Neil Diamond wordt niet ouder, zegt Spierings. „Het is tijdloze muziek, die iedereen mooi vindt. Ook jongeren kunnen het meezingen, ze hebben vaak alleen niet in de gaten dat het met Neil Diamond is." Diamond was in Nederland dan ook niet zo'n ultieme superster als in Amerika, of Australië. Te gladjes voor sommigen, te soft ook. Des alniettemin was het voor dj Frits Spits één van de favorieten op de draaitafel - om imago's heeft hij zich nog nooit bekommerd. „Diamond is zo dankbaar om te draaien. Het is moeilijk hoor, om zulke ongelooflijk goede liedjes te maken, die herkenbaar zijn, niet plat, maar toch zo breed aanspre ken." Hij pakt er een boek bij, scant langs de titels. „Oh ja, hier, Girl, you'll be a woman soon. Prach tig. Het ene liedje is nog mooier dan het andere. Voordat hij zelf optrad, was Diamond liedjes schrijver. Hij heeft echt heel veel moois gemaakt." De hoogtijdagen van de jaren 70 lagen al ver achter Diamond toen hij in 2010 wist te pieken met de cd Dreams, waarop hij liedjes van an deren ten gehore bracht. Spits trekt een vergelijking met Johnny Cash, de countryzanger die in zijn nadagen nog deed wat hij het be ste kon: zingen. Ook Diamond is niet van plan op zijn oude dag stil te blijven zit ten, terwijl de parkinson zijn lichaam overneemt. Toeren is vol gens artsen dan wel onmogelijk, schrijven, componeren en zingen niet. Dat is wat hij wil blijven doen, benadrukt Diamond in zijn persverklaring, waarin hij ook ex cuses aanbiedt aan alle mensen die al een kaartje voor een van zijn shows hebben gekocht. Spierings blijft ondertussen in Nederland de podia betreden. Ook voor de fanclub, die bij het jaar lijkse optreden reageert alsof Spierings de echte is. „Dan staan ze met tranen in hun ogen mee te zingen. Toen de vrouwen voor het eerst begonnen te gillen, was het wel even wennen." Maar ja, de muziek van Diamond 'raakt je in het hart', zegt hij stellig. woensdag 24 januari 2018 GO Onderbroek Opgelucht stortte mijn zoon r A Neil Diamond tijdens zijn hoogtijdagen in 1971 en in 2011, de herfst van zijn carrière, fotosanp/kippa&epa Neil Diamond stopt, maar... Carla van der Wal Rotterdam/New York A Ben Spierings klinkt exact als Neil Diamond, foto chris korsten ...gelukkig hebben we Ben Spierings nog

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 13