Vermoorde Marcel lijkt volstrekt anoniem te hebben geleefd i -* 1 in 8 mm ft Milieudefensie in hoger beroep voor gezonde lucht Onderonsje van de machtigen der aarde Opwinding in het Zwitserse Davos nu bekend is geworden dat Trump er zaterdag een bliksembezoek brengt. Hij zal er een toespraak houden tijdens de 48ste editie van het Wereld Economisch Forum (WEF), dat morgen begint. 31 lL i H - Het is woensdag 20 december 2017 als het levenloze lichaam van Marcel Hoogerbrugge door een familielid wordt gevonden aan de Dr. Anton Philipsstraat, een boven woning op een groot industrieter rein in Hoogeveen. Al snel blijkt dat de man door geweld om het leven is gekomen, maar de politie ont dekt nog iets anders: zijn leven is niet in kaart te brengen. Hooger brugge was een grote onbekende in Hoogeveen. Hij had geen werk, geen partner, geen kinderen en naar het lijkt ook geen vrienden. Dat maakt het lastig een spoor naar de dader of daders te vinden. Een journalist die vragen ging stellen in de omgeving, trof men sen die niet eens wisten dat er iemand boven de weegbrug van de agrarische coöperatie Agrifirm woonde. De politie in Drenthe besloot drie dagen na de vondst via sociale media hulp van burgers te vragen. Dat leverde amper iets op. Een medewerker van Agrifirm, die niet met naam genoemd wil worden, geeft aan dat de dood van Marcel Hoogebrugge in elk geval niks te maken heeft met het bedrijf. „Hij huurde de woning boven ons bedrijf, maar werkte niet bij Agrifirm." In kaart brengen De politie schakelt nu het tv- programma Opsporing Verzocht in. Ze wil onder meer weten wat Hoogerbrugges dagindeling en hobby's waren, of hij vrienden had en aan sport deed en of hij op een vereniging zat. Ernest Zinsmeyer, woordvoerder van de politie: „We hopen dat er nog mensen vanuit het land aan slaan op deze zaak. We vragen nu vooral of ze Marcel kennen en of ze iets van hem weten. Dat mag ook van langer geleden zijn. Het is nu zaak zijn leven in kaart te brengen, daar ontbreekt nog te veel." Vooralsnog heeft de politie het laatste levensteken geconstateerd op 16 december. Toen pinde Hoog erbrugge rond 16.00 uur bij een au tomaat aan de Markt in Hoogeveen. De politie wil weten of er mensen zijn die hem daarna nog hebben gezien of gesproken. De rechter stelde vorige maand dat Nederland de Europese normen voor luchtkwaliteit schendt, maar dat dit de Staat niet te verwijten valt. „Iedereen heeft het recht gezonde lucht in te ademen. De Staat is verplicht daarvoor te zorgen en moet zich aan de wet houden. Daarom gaan we in beroep", verklaart Anne Knol, campagneleider duurzame mobiliteit bij Milieudefensie. Al sinds 2008 wordt bij Euro pese wet bepaald hoeveel vervuilende stoffen er maxi maal in de lucht mogen zit ten. Nederland, dat uitstel kreeg om aan die wet te voldoen, be loofde dat de luchtkwaliteit op orde zou komen. Maar Nederland voldoet nu nog steeds niet aan de wet. Knol: „Ik snap niet dat de rech ter oordeelt dat het voor de Staat te moeilijk is om aan de wet te voldoen. Ze hebben jarenlang de tijd gehad om effectieve maatregelen te nemen. Intussen blijven mensen letterlijk ziek worden door dit falende overheidsbeleid." De uitspraak van eind decem ber was opmerkelijk, omdat de rechtbank Milieudefensie in september nog gelijk gaf in een spoedprocedure. De Staat moest toen de luchtkwaliteit zo snel mogelijk verbeteren. dinsdag 23 januari 2018 GO Marcel Hoogerbrugge woonde op de bovenverdieping, foto google Ruim een maand geleden werd hij dood aangetroffen in zijn woning in Hoogeveen. De politie weet nog altijd niet met wie hij omging en wat hij deed. Marcel Hoogerbrugge (49) lijkt in vol strekte anonimiteit te hebben geleefd. Een oproep in Opspo ring Verzocht moet de moord zaak vlot trekken. Chris Klomp Hoogeveen Milieudefensie kondigt van daag aan in beroep te gaan tegen de uitspraak van de rechtbank van 27 december in de zaak om gezonde lucht. Marcia Nieuwenhuis Den Haag Trump toch op weg naar verketterd 'feestje' in Da vos

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 8