Folteraars bestempelen hun daden als 'NK pedo schoppen' 4 dgn Achterhoek**** 7 BREICLUB 80.000 EURO VOOR GOED DOEL Dames klaar? Breien maar! Met de verkoop van kniekousen en mutsen houdt breiclub Sokken voor Peru drie kindertehuizen en een opvanghuis voor alleenstaande moeders draaiende. Drie recht, één averecht. Het lijkt wel of met elke tik van de naald weer een euro binnenkomt. „In twaalf jaar tijd hebben we 80.000 euro verdiend voor Peru. De opbrengst over vorig jaar ligt rond de 10.000 euro netto", zegt Karoline Dirksen (56), coördinator van de Nederlands-Duitse breiclub Sokken voor Peru. Zij koopt de wol in, bepaalt wie wat breit en beheert de web site sokkenvoorperu.nu. Maar liefst 1.200 paar sokken en kniekousen produceerden de in totaal 75 breisters het af gelopen jaar. En daar komen dan nog mut sen en sjalen bij. De verkoop gebeurt op bra derieën, jaarmarkten, kerstmarkten en via de website. Eén groep breit er in Oldenzaal; de vier andere afdelingen werken aan de an dere kant van de grens, in het graafschap Bentheim. De link tussen Dirksen, de breisters en Peru heet Lita Wolberg, een Peruaanse die met een Duitser is getrouwd. Haar familie zet zich in haar geboortestad Cajamarca in voor de wees- en straatkinderen en ziet erop toe dat het geld correct wordt besteed. „Dus de lijn tussen ons en het goede doel waar voor we breien is heel kort", zegt Dirksen. „Zo weten we zeker dat het geld goed te rechtkomt." Dorpsfeest Misschien dat in het Duitse 3.000 zielen tel lende plaatsje Hoogstede niet iedereen even blij is met het initiatief. Want vroeger ging de opbrengst van de lokale breisters nog naar de organisatie van het dorpsfeest. Nu dus naar Peru. De handwerksters uit Hoogstede komen eens per maand op een woensdagavond bij een. Bijna allemaal zijn ze weduwe. Zo ook gastvrouw Aaltje Bruikelman (81): „Wij breien al 20 jaar samen. Ik kijk altijd uit naar onze breiavonden. Je spreekt elkaar nog eens en het is altijd gezellig", zegt ze. Voordat Dirksen deze woensdagavond de door haar gekochte bollen wol uit haar boodschappentas haalt en uitdeelt, is er kof fie met een koekje in de huiskamer van Bruikelman. Van de twaalf leden die de af deling telt, zijn er tien van de partij. 'Hoog stede' sluit traditiegetrouw de breiavond af met het zingen van een stichtelijk lied, want de dames kennen elkaar uit de kerk. „Maar dat is niet verplicht hoor, iedereen is wel kom bij ons", benadrukt Bruikelman. Aangezien veel leden van de breiclub op leeftijd zijn, wordt er naarstig gespeurd naar verkopers en verkoopsters die op de markt willen staan. „En onze afdeling in Olden zaal, die ook enkele Hengelose leden telt, kan ook nog wel uitbreiding gebruiken. Dus dames die twee keer in de maand willen meebreien in Oldenzaal, of zelf een afdeling willen vormen, zijn van harte welkom", zegt Dirksen. ROTTERDAM De verdachten in de martelzaak van Goeree-Over- flakkee wilden twee van de drie slachtoffers straffen, omdat ze dachten dat ze hun handen niet van kinderen konden afhouden. Met het derde slachtoffer zou nog een xtc-schuld vereffend moeten worden. Dat bleek gisteren bij de rechts zaak in Rotterdam, waar de hoofd verdachten Lionel van G. (25) uit Oude-Tonge en Jaap S. (29) uit Achthuizen terechtstonden. Een slachtoffer uit Sommelsdijk werd door de verdachten beschul digd van seksueel misbruik van twee nichtjes, maar werd eerder door de rechtbank vrijgesproken. Van G. en enkele kennissen lieten het daar niet bij en besloten voor eigen rechter te spelen. Het slacht offer werd in zijn huis gegijzeld en verkracht, onder meer met een honkbalknuppel. Tevens werd hij gedwongen seks te hebben met een homofiele buurman van Van G. en moest hij ontlasting van medeverdachte S. eten. Verder werd er op hem ingetrapt als hij weerloos op de grond lag. 'Het NK pedo schoppen' noemden de verdachten het. Het slachtoffer werd ook vele malen met zijn hoofd vuil afwaswater gedompeld en hij moest de vloer in de badka mer aflikken. Bijna alles werd door Jerry den B. (45) gefilmd. Het tweede slachtoffer moest eraan geloven, omdat zijn kwel geesten op zijn telefoon een foto van een minderjarig meisje in sexy lingerie vonden. Hij werd be werkt met een taser en er werd ge dreigd zijn penis en vingers af te knippen. Geprobeerd werd een deodorantbus in zijn anus te stop pen. Ook deze man moest in het ziekenhuis worden behandeld. Bij het derde slachtoffer was een xtc-kwestie aanleiding om hem te folteren. Naar verwachting komt het Openbaar Ministerie vandaag met de strafeis. www.Zoweg.nl/dagblad of 0900-2359693 70cPg 4 dan Spornitz (DE) Vakantiepark Limburg dinsdag 23 januari 2018 Drie recht, één averecht voor Peru Gerben Kuitert Oldenzaal/Hoogstede De Duitse afdeling Hoogstede aan het werk voor Sokken voor Peru. Op de onderste foto deelt Karoline Dirksen de bollen wol uit aan de breisters voor het goede doel. fotcsemielmuijderman Prijs per persoon o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, exclusief reserveringskosten en toeristenbelasting Voor maar: 3 nachten in 4* Fletcher De Scheperskamp, Lochem (8,1) 3 keer uitgebreid ontbijtbuffet Gratis gebruik binnenzwembad, wifi en parkeren Aankomsten t/m mei. Betaal pas bij aankomst! 3* Va Valk Landhotel Spornitz (8,0) Roompot Resiaence Klein Vink, Arcen 3 nachten incl. ontbijtbuffet Incl. overdekt zwembad, speeltuin meer Incl. welkomstdrankje Midweek, weekend of week Gratis parkeren sauna Ov«a Prijs per 4-pers. bungalow O w Ontdek de pareltjes van de Achterhoek; de Lochemse Berg en Kasteel Vorden!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 7