Koesterpas gaat in 2019 op bezinning Nieuwe locatie is een noodzaak Winterwandeling in bossen Clinge en Sint Jansteen Gebrek aan klaar-overs bij scholen 6 ZE De Melkkan helpt zo'n 150 inwo ners van de gemeente Hulst die in armoede leven. Het zamelt bijvoor beeld kleding voor hen in. De laat ste tijd is ondersteuning geven steeds lastiger. Op de huidige loca tie, het Kruispunt in de Tabakstraat, hebben nog 20 organisaties onder dak. Daarom is er een groot gebrek aan ruimte voor ingezamelde goe deren. Volgens Eggermont zou de gemeente helpen met zoeken naar een nieuw onderkomen, maar komt daar weinig van. „Gemiddeld krijgen we elke vrij dag zestig dozen met spullen voor onze leden binnen. We zijn daar heel blij mee. Helaas moeten we zo'n veertig procent weggooien, omdat het vies of kapot is. Dat brachten we altijd naar het milieu- We hebben genoeg van die onnozele beloftes park. Dat mag met ingang van het nieuwe afvalbeleid niet meer, om dat het bedrijfsafval is en dat moet je laten ophalen." Dat is, evenals het huren van containers, te duur. De twee zeecontainers die een sponsor schonk, zitten tot de nok vol. De Melkkan ziet in drie lege loka len van basisschool Nobelhorst in de Dullaertwijk een perfect nieuw thuis. „We willen daar een kring loopwinkel beginnen en zouden elke dag open kunnen. De op brengst zou naar onze leden gaan." Gesprekken met het schoolbestuur verliepen volgens hem positief. „Maar we zouden 12.000 euro aan huur aan de gemeente moeten be talen. Dat kan niet. De gemeente zou ons ondersteunen. We hebben genoeg van die onnozele beloftes. We zijn het kotsbeu." Een woordvoerster van de ge meente bevestigt dat Hulst mee zoekt naar een nieuwe locatie en dat er verschillende mogelijkheden zijn. „Zodra er duidelijkheid is, wordt dit met De Melkkan bespro ken." Volgens haar kan de stichting gebruikmaken van de containers van het Kruispunt. CLINGE Groei en Bloei houdt za terdag een winterwandeling door de bossen van Clinge en Sint Jan steen. Een gids van Het Zeeuwse Landschap vertelt over het ge bied. De wandeling begint om 10.30 uur, verzamelen om 10.15 uur op de parkeerplaats aan de Van Hogen- dorplaan in Kapellebrug. Deelname kost 3 euro. Na afloop wordt er erw tensoep gegeten. Laarzen, of schoe nen die vies mogen worden, zijn aanbevolen. Aanmelden kan bij Marjan de Feijter, via defeijtermar- jan@gmail.com. Meer informatie: zeeuws-vlaanderen.groei.nl. Koesterpas zag tien jaar geleden het levenslicht. ZorgSaam nam het ini tiatief om medewerkers een ex traatje te geven. Ze kregen korting bij deelnemende bedrijven en, het belangrijkste, Koesterpas hield uit dagende bewegingsactiviteiten, zo- Jammer, het gaat me aan het hart als het beklimmen van de Franse Alpe d'Huez. Ook de Ziekenhuis loop, in 2015 door de nog net niet geopende Sluiskiltunnel, sloeg enorm aan. „Maar", laat voorzitter John Smael weten, „de belangstelling is sterk gedaald. Vorig jaar hadden we een bewegingsreis naar Tsjechië met 180 deelnemers. Dit jaar waren er 13 liefhebbers." Zwaar weegt ook, aldus Smael, dat Koesterpas heel veel vraagt van enkele vrijwilligers. ZorgSaam leed in 2014 fors verlies en trok de steun in. Een stichting zette Koesterpas voort. Smael: „Het wordt te veel. We zijn er twintig, dertig uur per week mee bezig, naast ons ge wone werk." Tienduizend passen werden op het hoogtepunt uitgegeven, nu nog een paar duizend. Een kleine 100 bedrijven geeft nog korting, tegen in eerdere jaren 150. „We gaan 10 maart nog wandelen in de Vlaamse Ardennen, hebben in mei een Koesterchallenge-activiteit in Win terberg en tot slot in juni een een daagse sportactiviteit in Zeeuws- Vlaanderen", vertelt Smael. „Jam mer, het gaat me aan hart. In 2019 gaan we ons bezinnen. We heffen de stichting in elk geval nog niet op." Er is een groot tekort aan ver keersregelaars bij basisschool 't Getij in Kloosterzande en Sint Willibrordus in Hulst. Daardoor kunnen gevaarlijke situaties voor scholieren ontstaan, stelt CDA- raadslid Carry Nijskens. In een brief aan het Hulster college van B en W trekt ze aan de bel. Dit heeft al tot gevaarlijke situaties geleid De klaar-overs zorgen ervoor dat kinderen veilig kunnen over steken, of ze nu wandelend of met de fiets naar school gaan. Dat komt in het geding als er niet ge noeg verkeersregelaars zijn. Als ze er al zijn, worden ze regelmatig door weggebruikers genegeerd, weet Nijskens. „Dat heeft al tot gevaarlijke situaties geleid." Ze stelt voor om bijzondere opspo ringsambtenaren in te schakelen. Een andere optie is vrijwilligers werven via welzijnsstichting Hulst voor Elkaar. Naast scholen zouden ook verenigingen zo aan verkeersregelaars kunnen ko men. Nijskens wil weten wat de mogelijkheden zijn en of bij standsgerechtigden kunnen wor den ingeschakeld. „Het gaat maar om enkele uren per dag." IN DE REGIO Teken- en schilderclub Beiaardier vertelt over 'zingend brons' MIJN DORP, MIJN STAD AARDENBURG Opera De Parelvissers dinsdag 23 januari 2018 De Melkkan slaakt een noodkreet „We zijn wel een beetje klaar met alle zoethoudertjes en poli tieke partijen die ons in verkie zingstijd gebruiken om zieltjes te winnen. We barsten gewoon uit onze voegen." Alex Egger- mont van De Melkkan in Hulst windt er geen doekjes om. De stichting waar hij secretaris van is, schreeuwt om een nieuwe, grotere locatie. Bob Maes Hulst -Alex Eggermont, secretaris De Melkkan De succesvolle Koesterpas is mogelijk met het laatste jaar bezig. De organisatie gaat zich in 2019 bezinnen op de toe komst. Harmen van der Werf Terneuzen -John Smael, bestuurslid Stichting Koesterpas Bob Maes Kloosterzande - Carry Nijskens, raadslid CDA HULST Wie van tekenen of schilderen houdt, kan morgen, woensdag, in De Lieve aan de Broodmarkt 8 in Hulst komen kijken of een nieuwe teken- en schilder club iets voor hem of haar is. Er vindt dan een kennismakingsdag plaats en wel vanaf 09.45 uur. De welzijnsinstelling Hulst voor Elkaar is de initiatiefneem ster. Deelname kost 2,75 euro per les. TERNEUZEN Piet Hamelink ver telt donderdag in hotel l'Escaut in Terneuzen over het 'zingend brons' van Zeeuws-Vlaande- ren, ofwel over de carillons en oude luidklokken die Zeeuws-Vlaanderen rijk is. Hamelink weet er alles van. Hij heeft zich na zijn pensionering toe gelegd op het bei aardspelen en is beiaardier in Sluis en zijn huidige woonplaats Axel. De lezing, georgani- Kaaiplein, 08.00- 12.00 uur: Week markt; AXEL Gregorius- centrum, 13.30 uur: Biljarten, vrij kaar ten, aerobics; 't Trefpunt, 14.00 uur: Sjoelen, kaar ten, biljarten; HEIKANT Brasserie Du Commerce, 13.30 uur: Kaarten; HOEK De Loven- hoek, 13.30 uur: Kaarten; HULST De Lieve, 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Prijskaar ten; 19.00 uur: Taal training; De Blaa- uwe Hoeve, Truffi- nozaal, 20.00 uur: Lezing rouwzorg regio 0114, door kli nisch psychologe Sindy Helsen; KLOOSTERZANDE WZC Antonius, 09.30 uur: Biblio theek, 14.00 uur: Sjoelen, kaarten, creaclub; De Binnendeur, 09.00 uur: Alge meen bestuur KBO Zeeland; 13.30 uur: Tekenen, schilde ren, handwerken; SAS VAN GENT Kei zer Karelplein, 08.30-15.00 uur: Weekmarkt; De Statie, 13.00 uur: Biljarten; 14.00 uur: Koersbal, kaar ten; SINT JANSTEEN De Warande, 14.00 uur: Jeu de boules; 20.30 uur: Repetitie Gregoriaans koor; SLUIS Belfort, 20.00 uur: Literaire avond met lezing seerd door de Heemkundige Ver eniging Terneuzen, begint donderdag om 20.00 uur. TERNEUZEN Het Charkov Staats Opera Theater (or kest, koor en en semble) brengt vrij dag in het Terneu- zense Schelde- theater de be roemde opera De Parelvissers, het meesterwerk van Georges Bizet uit 1863, in een nieuwe klassieke uitvoe ring. Aanvang 20.00 uur, toegang 37,50 euro. Thomas Heerma van Voss; SLUISKIL 't Meu- lengat, 10.00 uur: Wandelen actieve senioren; TERNEUZEN De Veste, 12.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Bridge, handwer ken, SOOS; De Hoeve, 13.00 uur: Biljarten; 14.00 uur: Hobbyclub; 20.00 uur: Zang- yoga; Ter Schorre, 10.00 uur: Brei -en haakcafé Steun punt Terneuzen; VOGELWAARDE 't Gelaag, 13.30 uur: Kaarten; Bij Dorpscentrum, 12.30-15.30 uur: Weekmarkt; WESTDORPE De Kirke, 13.00 uur: Koersbal. TERNEUZEN Toonbeeld, het cultuur-educatie-instituut van Terneuzen, pakt vrijdagavond uit met het warme Toonbeeld Winterfestival. Het onderkomen van Toonbeeld aan de Bella- mystraat staat die avond van 19.00 tot 21.00 uur bol van de activiteiten. Cursisten laten horen en zien wat ze in hun mars hebben, onder meer tijdens een piano- en gitaarestafette, met toneelvoorstellingen en photoshop-demo's. De opening van een duo-expositie van De Vrouw van Rinus (Vincent van Leeu wen) en Jeroen Kersouw belooft om 20.00 uur één van de hoogtepunten te worden. Zie toonbeeld.nl. foto toonbeeld TOONBEELD WINTERFESTIVAL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 57