Hoofdrol voor Zeeuwse acroteams in Brons in Reusel voor Reintjes en Sander II 'In de ring vechten we, daarna ben ik je beste vriend' II ZEELAND 11 De damesgroep E-jeugd, met Ilse de Ronde, Femmie ten Klooster en Chayenne Bakelaar, van Delta Sport wonnen met hun uitvoe ring het toernooi én de Zeeuwse titel, met 22.780 punten. Die prestatie zette het team van Forza Gymnastica bij de dames- groep D-senior ook neer. Mara Copal, Jinte Bogaards en Saman- tha Steenbakker deden dat met een score van 21.160. Twee teams van Delta Sport - Lot van den Ende en Rachel Spelier (dames paar D senior) en Larissa Bakelaar met Vesa Siveca (dames paar D jeugd) - wonnen ook zowel het toernooi als de Zeeuwse titel. Jinthe Verschore en Samantha de Causenmaker werden Zeeuws kampioen bij de dames paar D-ju- nior. Verder waren er Zeeuwse ti tels voor Jara van de Zande (Delta Sport), Senna Groenendijk en Mi- lou Verkerke (Delta Sport), Evy Verhelst, Lobke de Bruijne en Fre- derique de Graeve (GV Thor), Nora Blok, Auelia Clarelli en Fleur Isaksson (Forza) en Iris West- strate, Femque Noteboom en Guusje Claeijs (ook Forza). „Het was een zeer geslaagd toernooi, met veel publieke belangstelling en mooie prestaties", aldus Kees Verkerke van Delta Sport. Sander en Reintjes verzekerden zich met die prestatie van een plek in de kwartfinale bondskampi- oenschappen in de tweede divisie. Fleur Just (tweede divisie jeugd 2) uit Zierikzee behaalde een ze vende plaats. Just scoorde het hoogste op de balkoefening (11.400) en plaatst zich ook voor de kwartfinale. Bij de Instap N2 miste Esmée van der Moezel (vierde) en Britt Ommering (vijfde) net een podi umplaats. Talycha Krakeel (N2 Pu pil 1) verzamelde 50.692 punten op de meerkamp en eindigde als elfde. Simone Tange, uitkomend voor MTV, haalde een mooie ne gende plaats met 41.533 bij de ju nioren. Twee keer goud Bij een toernooi voor heren in de vierde divisie - dat gehouden werd in Steenbergen - grepen de Delta Sport-turners Dustin Era des (Instap) en Niels Grinwis (Pu pil) het goud. Tygo Verbrugge (Pupil) werd tweede en bij de In stap was er een podiumplaats voor Tabesh Gerami. Hij eindigde als derde. Hoekstra fluit zelf niet meer. „Maar ik ben nog altijd betrokken bij de overkoepelende vereniging. Ik wil ervoor zorgen dat ons ambt behouden blijft voor de toekomst. En dat valt niet altijd mee. Het is steeds moeilijker om jongeren en thousiast te maken voor het flui ten." Jong talent Ook Nieck Elderson heeft zijn fluit reeds aan de wilgen gehangen. „Ik ben een paar jaar geleden gestopt. Ik fluit alleen nog wedstrijden bij mijn club Vogelwaarde. Helemaal uit de scheidsrechterswereld stap pen wilde ik niet. Daarom heb ik het voorzitterschap van COVS Zeeuws-Vlaanderen overgenomen, toen Peter Scherpenisse een stapje terug deed. Mijn voornaamste doel is om jong talent zo goed mogelijk te begeleiden." Ik wil ervoor zorgen dat ons ambt behouden blijft. En dat valt niet altijd mee Het toernooi werd uiteindelijk gewonnen door het team uit Venlo. Team Zeeuws-Vlaanderen werd in de halve finale uitgeschakeld. Ze verloren met 5-2 van Tilburg. Elder son: „De strijd om de derde plaats hebben we gelukkig nog wel ge wonnen. En we hebben Walcheren met 3-2 verslagen, dat is ook niet onbelangrijk." De scheidsrechters van Team Walcheren kregen op de valreep overigens nog wel de grootste over winning achter hun naam, door Team Boxmeer met liefst 14-6 te verslaan. Voor Team Walcheren eindigde het NK zaalvoetbal daar mee met een zevende plaats. zo goed als nooit. Sportiviteit heb ben we hoog in het vaandel, al zie j e het fanatisme wel toenemen naar mate het toernooi vordert." Alleen Fries Het team dat de verste reis heeft moeten maken voor het NK van dit jaar, is het team uit Drachten. Of er iemand even met de Zeeuwse pers wilde praten? „Ik kan alleen Fries, maar misschien wil de voorzitter wel even met je praten", klonk er uit de kleedkamer. Voorzitter Jo Hoekstra kan zich gelukkig goed verstaanbaar maken. „Ik stond om vijf uur al naast mijn bed. Maar met alle plezier, hoor. In 2013 was het NK ook al in Terneuzen, dus het is bekend terrein. Zelf doe ik al vanaf 1994 mee met deze toernooien. Dit jaar hebben we ons gekwalificeerd na een beslissingswedstrijd tegen COVS Veenkoloniën." reld is verpest, vind ik. Als het in Syrië ooit nog iets veiliger wordt, wil ik er best weer eens naartoe. Ik ben er vroeger vaak geweest." Talent In Nederland kwam Mahassen re latief laat in aanraking met de sport waar hij vandaag de dag in uit blinkt. „Op de middelbare school, in de eerste klas, vroeg een klasge noot of ik eens mee wilde naar een training. Ik was een beetje de boks zak, haha. Maar ik vond het echt leuk." En hij bleek talent te hebben, al is dat volgens Mahassen zelf niet de juiste term. „Ik geloof niet in ta lent. Hard werken en toewijding vormen de sleutel tot succes." De beweeglijke vechter is blij dat hij is gaan taekwondoën. „Ik was vroeger een druk mannetje, snel boos ook. Ik had weinig discipline. Deze sport is zowel fysiek als men taal goed voor je. Er is veel aandacht voor respect en zelfbeheersing." Hij baalt echter van het slechte imago dat aan de vechtsport kleeft. „Res pect staat in iedere gym centraal. Ik Ik was vroeger een druk mannetje, snel boos ook, maar deze sport is goed voor je doe een contactsport, omdat ik het leuk vind. In de ring vechten we, daarna ben ik je beste vriend. Veel mensen denken dat het alleen om vechten gaat, maar er zitten zóveel trainingsuren en tactieken achter." De atleet van Taekwondo Mid delburg heeft zijn pijlen gericht op komend weekend. Dan komen ruim 600 vechters uit zeventien verschillende Europese landen naar het City Resort in Helmond om uit te maken wie de beste is per leef- tijds- en gewichtsklasse. Mahassen gaat voor het hoogst haalbare in Helmond. „Gewoon goud", zegt hij stellig. „Ik ga altijd voor de eerste plek. Conditioneel ben ik superfit en ik heb al een plan in m'n hoofd." De Middelburger spreekt zelfverze kerd doch nederig. Arrogant is hij zeker niet. „Ik heb respect voor alle vechters. De meeste mensen zeg gen: 'Je wint of verliest'. Ik zie het anders: je wint of je leert." Enkele maanden terug ging Ma hassen ook voor goud. In de Ierse hoofdstad Dublin maakte hij zijn eerste WK mee. Helaas ging het in de eerste wedstrijd al mis. Mahas sen moest zijn meerdere erkennen in een Spaanse opponent. Dubieus „Heel zuur", blikt de tiener terug. „Of het helemaal eerlijk verliep, daar twijfelen ik en mijn trainer nog aan. De puntenverdeling was KICKBOKSEN dubieus en hij had nog wat straf- puntjes moeten krijgen. Maar het is en blijft een jurysport. Je móét het accepteren. Het was sowieso een geweldige ervaring. Ik ben veel op getrokken met een jongen uit Ka- zachstan. Een goeie vechter én een heel toffe gast." Dromen van een kickbokscarrière dinsdag 23 januari 2018 Tijdens de open Zeeuwse acrokampioenschappen in Zie- rikzee eisten verschillende Zeeuwse teams een hoofdrol op. Ze pakten niet alleen Zeeuwse titels, maar wonnen ook een aantal categorieën. Janny Vermeule Zierikzee Bij de tweede kwalificatiewed strijd voor dames in Reusel hebben twee Zeeuwse turn sters een bronzen medaille ge haald. Romy Reintjes (Delta Sport) had bij de senioren ge noeg aan een score van 43.900 punten voor een podi umplaats; Sterre Sander (MTV) leverde deze prestatie bij de In stap N2 met een totaalscore van 51.250. Janny Vermeule Vlissingen gelukkig vrijwel nooit - Jo Hoekstra uit Drachten - Noury Mahassen MIDDELBURG Naast zijn passie voor taekwondo, kickbokst Noury Mahassen (19) ook graag. Sterker nog: hij wil er zijn beroep van maken, „leder een heeft wel een jongensdroom", lacht de Middelbur ger. „Met taekwondo valt niet zoveel geld te verdienen. Ook leer ik veel van kickbok sen. Daar gebruik je namelijk meer je handen dan je benen. Er worden heel veel knietjes uitgedeeld. Ja, die zijn erg pittig." Mahassen merkt wel dat hij nog geen ge louterde kickbokser is. „Ik ben nog zoe kende naar mijn stijl. Ik kickboks gemid deld drie keer per week in Vlissingen, bij Karkach Gym. De lessen zijn hard en zwaar, je wordt ge pusht om grenzen te verleggen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 43