u Mahassen O O) 0 O 10 ZE Boogaard en Gilroy sterk duo in Axel Griepje nekt Adan bij trail in Teuven Opnieuw Britse titel voor Ruben Boutens InTerneuzen strijden acht teams van arbiters om de nationale titel. De winst gaat naar Team Venlo. NK ZAALVOETBAL SCHEIDSRECHTERS PAARDENSPORT Naomi Boogaard (Breskens) en Eva Crombeen (Axel) liepen in de dressuurwedstrijd van de RSV Axel naar de overwinning. Boogaard was in de eerste proef van de in handicap verreden klasse M met de ruin Gilroy de beste (66.00). In de tweede proef zegevierde Crombeen met Zivago-dochter Glamour (66,50). Boogaard moest het toen doen met een tweede stek (65,83). In de warmloopronde klasse L stuurde lose Faas (Breskens) de merrie Guusje naar de eerste plaats (64,66). In de herkansing greep Esmé van Gorp (Koewacht) de macht (64,66). Erwin Adan had in het Polar Bear Trailcircuit nog één goede klassering nodig om er met de hoofdprijs - een trailweekend in Zuid Frank rijk - vandoor te gaan. „Ik ben nog wel gestart, maar met het griepje van afgelopen week nog in mijn lijf ben ik na zes kilometer moeten stoppen", liet hij weten na de trail in het Bel gische Teuven. De 22 kilometer werd nu ge wonnen door de uit 's-Gravenpolder afkom stige Jorim Scheele, die tegenwoordig in Maastricht woont. Hij finishte in een tijd van 1 uur, 33 minuten en 7 seconden. Dennis Heil bron finishte op de zestiende plaats. Van de Zeeuwse vrouwen was Mirthe Overkamp de snelste. In 2.04.57 werd ze vijfde. Nelleke Baldé eindigde in 2.08.15 op de zesde plaats. Ruben Boutens heeft voor de vijfde keer in zijn carrière het Brits Indoor Kartkampioen- schap op zijn naam weten te schrijven. In het Engelse Milton Keynes plaatste de Middelbur ger, die vorig jaar in Madrid wereldkampioen werd, zich zaterdag in een veld van honderd rijders uit heel Europa na vier voorrondes voor de halve finales. Uiteindelijk behoorde hij ook tot de tien finalisten, die in een wed strijd over 55 ronden om de Britse titel stre den. Boutens werd als eerste afgevlagd, op 1.2 seconde gevolgd door Tom van Dijk uit Nij- verdal. De Belg Yoan Medart eindigde als derde. Boutens won met BlueStar Racing Team ook het teamkampioenschap. zv Beker De Frel Wat gebeurt er als je elf scheidsrech ters op hetzelfde veld zet, terwijl slechts één van hen daadwerkelijk beslissingen mag nemen? Eindeloze discussies? Of zijn discussies juist een zeld zaamheid? De waarheid lag ergens in het midden bij het NK zaalvoet bal voor scheidsrechters in Ter- neuzen. In totaal maakten acht teams de reis naar sportcentrum Vliegende Vaart. Ze kwamen uit het hele land. Van Drachten tot aan Boxmeer. Onder de acht deelnemers ook twee teams uit Zeeland: team Zeeuws-Vlaanderen en team Wal cheren. Nieck Elderson, sinds enige jaren voorzitter van de Centrale Or ganisatie Voetbal Scheidsrechters (COVS) Zeeuws-Vlaanderen, doet mee met het Zeeuws-Vlaamse team. „Volgens mij is dit de zesde keer dat we meedoen aan het NK", ver telde Elderson. „We hebben ons ge kwalificeerd door het kwalificatie toernooi in Tilburg te winnen. Het is altijd weer een mooi toernooi om aan mee te doen. Als Zeeuwse scheidsrechters hebben we onder ling vrij veel contact, maar landelijk is dat een stuk minder. Het is erg leuk om tijdens zulke dagen samen te zijn met scheidsrechters uit het hele land." „Als we op het veld staan", ver volgde Elderson, „zijn we gewoon voetballers. Dan verdwijnt het scheidsrechter zijn helemaal naar de achtergrond. Zelf probeer ik al tijd mijn mond te houden, maar het is zeker niet zo dat er niks gezegd wordt. Incidenten zijn er gelukkig Je ziet het fanatisme wel toenemen naarmate het toernooi vordert Mahassen werd geboren en getogen in Middelburg. Als zoon van een Syrische vader en Zeeuwse moeder kende hij er een prettige jeugd. Dat laatste staat in schril contrast met wat een deel van zijn familie heeft meegemaakt. „Mijn vader werd ge boren in Damascus", vertelt de ne gentienjarige taekwondoka. „Wat daar dagelijks gebeurt is niet nor maal. Onnodig veel burgers lijden. Een deel van mijn familie is daarom gevlucht naar Nederland. De we- dinsdag 23 januari 2018 ATLETIEK Ruben Boutens. foto johan van der heijden KARTEN Augustine Loof uit Koewacht heeft bij FC Eindhoven een nieuwe trainer. David Nasci- mento (51) is per direct aangesteld als de nieuwe hoofdcoach van de Brabantse Jupiler League-club. De Portugees, geboren in Kaap verdië, tekende gisteren in het Jan Louwers Stadion zijn contract tot het einde van het sei zoen. Nascimento is de opvolger van de on langs vertrokken Wilfred van Leeuwen. Rick van Drongelen heeft bij HSV ook een nieuwe trainer. De Duitse club, die nu zeven tiende staat en nog nooit uit de Bundesliga de gradeerde, zette zondag Markus Gisdol op straat. Gisteren werd Bernd Hollerbach (48) aangesteld als nieuwe coach. Hij speelde in het verleden ruim 200 duels voor HSV. Incidenten? Die zijn er I Er komen van avond nog vier Zeeuwse voetbal clubs in actie in de vierde ronde van het toernooi om de districtsbeker. Hoofdklasser Goes krijgt thuis derdeklasser Phi- lippine op bezoek, terwijl Hoede- kenskerke (vierde klasse) op bezoek gaat bij Cluzona (tweede klasse) en RCS (derde klasse) IFC (hoofdklasse) ont vangt. Alle duels vangen aan om 20.00 uur. I John de Frel (foto) gaat aan de slag als technisch di recteur bij Dosko. Hij wordt de rech terhand van Mart van Bree (ex-Zee- landia Middel burg), die hoofd coach is van het eerste zondag team van de ploeg uit Bergen op Zoom. De Frel is momenteel zelf nog hoofdcoach bij Kapelle. Met die ploeg bezet hij de zesde plaats in de derde klasse. Bas Dingenouts Terneuzen - Nieck Elderson Nieck Elderson (rechts) in actie namens Team Zeeuws-Vlaande ren in het duel met Alkmaar, foto peter nicolai Er breken spannende maanden aan voor Noury Mahassen (19). Komende zondag neemt hij deel aan OpenDutch 2018, een inter nationaal toernooi in Helmond, en in april hoopt de jonge taek- wondoka Nederland te mogen vertegenwoordigen op het EK in Slovenië. Stefan Maas Middelburg o. A Noury Mahassen tijdens een training bij Taekwondo Middelburg. FOTO RUBEN OREEL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 42