3 Transavia wil af van verkeersvlieger na dodelijke straatrace EIKEN HUWELIJK 80 JAAR GETROUWD Wie durft te vliegen met een piloot die bij een dodelijke straatrace betrokken was? Trans avia denkt dat veel klanten dat niet willen en wil ver keersvlieger Casper van W. daarom de laan uitstu ren. Beide partijen stonden gisteren voor de rechter. Kun je ontslagen worden door een fout in je privéleven? Natuurlijk kan dat, maar de zaak rond piloot Cas per van W. en Transavia is een las tige: ja, hij was betrokken bij een straatrace waarbij zijn vader Walter de 19-jarige Fleur doodreed. Maar Casper werd 'slechts' veroordeeld voor gevaarlijk hard rijden. Niet voor het dodelijke drama op zich. En te hard rijden doen ontzettend veel mensen. Het gebeurde in maart 2016 in Loosdrecht. Vader Walter en zoon Casper waren aan het racen gesla- gen na een bezoek aan een restau rant. Beiden raceten bumper aan bumper, met snelheden tot wel 200 kilometer per uur. Totdat Wal ter van W. met een snelheid van 111 kilometer per uur de Toyota van de 19-jarige Fleur ramde. Zij overleed twee weken later. Vader Walter bleek te veel te hebben gedronken. Bij piloot Casper was dat niet het geval. Walter van W. (54) werd in no vember vorig jaar veroordeeld tot vier jaar cel en een rijverbod van vijf jaar. Ook Casper van W. (33) werd veroordeeld voor zijn deelname aan de illegale race: hij kreeg een taak straf van honderd uur en een jaar rijontzegging aan de broek. Hij zou zijn vader hebben opgejut tot veel te hard rijden. Het drama gebeurde toen Casper van W. nog bij Ryanair werkte. Niet veel later stapte hij over naar Trans avia. Hij mocht vrolijk blijven vlie gen tot aan zijn veroordeling twee maanden geleden. Sindsdien staat hij op non-actief en nu wil Trans avia helemaal van hem af. De reden lijkt begrijpelijk: juist van een ver keersvlieger wordt altijd veiligheid verwacht en Transavia betwijfelt of Van W. daaraan kan voldoen. „Een verkeersvlieger die de verkeersvei ligheid extreem in gevaar heeft ge bracht. Dat weegt zwaar." Dat Van W. in hoger beroep is ge gaan, doet er voor Transavia niet zo toe. Zijn gedrag was hoe dan ook roekeloos en bovendien kreeg Transavia vele tientallen bezorgde belletjes van reizigers die zeker wil den weten dat niet Casper van W. achter de stuurknuppel zou krui pen. „Wat kan je dan van Transavia verwachten?", aldus de advocaat van het bedrijf. Natuurlijk zijn Van W. en zijn advocaat het daar niet mee eens. Hij is 'slechts veroordeeld voor een ver keersovertreding'. „Hij reed mis schien te hard daar waar het gevaar lijk kón zijn, niet meer dan dat", al dus zijn advocaat. De rechter in Amsterdam wor stelde gisteren duidelijk ook met dat vraagstuk: voor welke verkeers overtreding in het privéleven kun je een piloot nou ontslaan en voor welke niet? „Wat had Transavia ge daan als meneer bellend achter het stuur was aangetroffen? Waarom is daar geen beleid voor? En waarom mocht meneer tot aan de strafzaak blijven vliegen als u de veiligheid zo Verkeersvlieger die de verkeersveiligheid extreem in gevaar heeft gebracht. Dat weegt zwaar belangrijk vindt?" Transavia zegt dat Van W. niet eerlijk is geweest over het ongeluk en dat pas tijdens de strafzaak bleek hoe het werkelijk is gegaan. Casper ontkent echter een aantal gebeurtenissen die wel hebben meegewogen in zijn ver oordeling en ging daarom in hoger beroep. Transavia zit er maar mee. Na de zaak rond de vals beschuldigde pi loot Julio Poch (die niks met Argen tijnse dodenvluchten te maken bleek te hebben) en de 'seksstewar- dess', van wie in 2016 pikante dag boekfragmenten naar buiten kwa men, nog een zaak waarmee Trans avia liever niet in het nieuws komt. De rechter doet over drie weken uitspraak over Casper van W. De wereld is Kras Boek vóór 1 februari en profiteer van voordeel! dinsdag 23 januari 2018 Arend (101) en Aaltje Noordhuis (99) worden gefeliciteerd met hun 80-jarige huwelijk door commissaris van de Koning Jetta Klijnsma, burgemeester Roger de Groot (met bloemen) en Kamerheer in Drenthe Mas Boom (met stropdas). Het goedlachse echtpaar in Ruinen genoot volop van alle aandacht. FOTO WILBERT BIJZITTER Is roekeloze chauffeur ook een slechte piloot? Victor Schildkamp Amsterdam Piloot Casper van W. voert in hoger beroep aan dat hij slechts is veroordeeld voor een verkeersovertreding. ILLUSTRATIE. ANP -Transavia KrdS.nl of bel 088-0885 886 - Zie: kras.nl/actievoorwaarden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 3