SGP pleit voor vijf deeltijdwethouders 1 Parkeerterrein 'te ruim' 6 Meerderheid houdt vast aan bedrijventerrein Fietser krijgt bij u-bocht meer tijd Een ruime meerderheid in de hui dige gemeenteraad blijft voor een bedrijventerrein, omdat de ge meente anders miljoenen euro's verlies lijdt. De scheidslijn loopt vrijwel volledig langs coalitie en op positie. De tegenstanders hebben al leen CDA'er Jan Zwemer, die in Nieuw- en Sint Joosland woont, we ten over te halen. „Eerst praten met de inwoners, dan onderzoeken wat haalbaar is en dan pas een bestem mingsplan maken; dat is de juiste volgorde", verklaarde Zwemer gis teravond de breuk met zijn fractie. Bij de behandeling van de exploita- tieopzet voor de Trekdijk stemde Zwemer daarom mee met de oppo sitie van LPM, D66, GroenLinks en SP. Maar die ene stem kon de coalitie wel missen. PvdA, WD, SGP, Chris tenunie en de drie resterende CDA'ers hebben tot de verkiezingen in maart nog altijd 16 van de 29 zetels. Deze handreikingen aan de inwoners zijn een doekje voor het bloeden Het protest uit Nieuw- en Sint Joosland is toch nog niet voor niets geweest. Na de verkiezingen pas wordt een bestemmingsplan uitge werkt en dan valt de finale beslis sing. En zelfs als dan een meerder heid voor het bedrijventerrein is, krijgen de inwoners daarin een gro tere stem. Dat is één van de handrei kingen die gisteravond door de ge meenteraad zijn gedaan. De raad wijzigde de exploitatieop- zet ingrijpend. Het college van B en W moet in het plan overlast beper ken, kiezen voor minder versto rende bedrijven, zwaar verkeer uit het dorp weren, de bedrijven mooi inpassen in het landschap, zorgen voor zo veel mogelijk werkgelegen heid en hoogwaardige ontwikkelin gen zoals warmteopslag ondersteu nen. Al die handreikingen en rand voorwaarden om er het beste van te maken, gaan voorbij aan de kern, waarschuwde Inge Tupanwel van de SP. „Want het betekent toch dat er een bedrijventerrein komt. Het is dus allemaal een doekje voor het bloeden." Zo voelde Hans van Hal van de Werkgroep Trekdijk dat gis teravond ook. Het Vlissingse college heeft nu vier voltijdswethouders. Met vijf wet houders die elk vier dagen werken kunnen meer partijen deelnemen aan het dagelijkse gemeentebe stuur. Dat past beter bij het grote aantal partijen in de raad, stelt zij. Janse is deze verkiezingsronde de eerste en nog de enige van de ver kiezingskandidaten die de grootte van het college ter discussie stelt in Vlissingen. Het Vlissingse politieke landschap is versnipperd, met twaalf partijen in de raad en waar schijnlijk dertien partijen die straks dingen naar de 27 raadszetels. Jam- mer, maar dat is de realiteit, vindt Janse. In 2015, toen een jaar na de ver kiezingen Dick Verboom (D66) zijn wethouderschap opzegde, ijverde zijn partij nog voor een college van drie wethouders in het licht van de bezuinigingen. PSR-wethouder Al- bert Vader dreigde toen op te stap pen vanwege een onmogelijke werklast, mocht dat doorgaan. D66 schoof daarna fractievoorzitster Jo- sephine Elliott naar voren voor de vacature in het college. De gemeente Middelburg moet be ter onderbouwen waarom hotel Van der Valk zo veel extra parkeer plaatsen nodig heeft na de uitbrei ding. Dat vindt de Raad van State, die een omwonende gelijk geeft in zijn bezwaar. Het hotel heeft nu 121 kamers en krijgt er 40 bij. Door de aanleg van 155 extra parkeerplaatsen kunnen er straks 289 auto's staan. Bij 161 ka mers zouden 119 parkeerplaatsen genoeg zijn. Volgens een omwo nende is de uitbreiding dus 'over- bemeten' en de hoogste rechter geeft hem daarin gelijk. De ge meente wees erop dat een aantal huidige parkeerplaatsen vervalt, dat er ook 30 plaatsen moeten zijn voor personeel én dat er geparkeerd wordt door bezoekers van het res taurant die niet blijven slapen. De Raad van State vindt dat de gemeente dat onvoldoende duide lijk heeft gemaakt en wil dat het be stemmingsplan op dit punt gerepa reerd wordt. De u-bocht die auto's op de Schroeweg in Middelburg maken als ze naar het station willen, brengt fietsers soms in gevaar. De gemeente stelt de verkeerslichten bij de Segeerssingel daarom an ders af. Dat antwoordt verkeerswet houder Chris Simons (VVD) op vragen van de CU. Volgens Si mons ontstaan er soms proble men als auto's door oranje rijden om de u-bocht te maken. Dan rij den ze zo langzaam dat het ver keerslicht voor fietsers die van de Segeerssingel oversteken naar Veldzigt al groen wordt. Dan ko men ze elkaar midden op de Schroeweg tegen. Auto's die de u- bocht maken, zijn bezig met een bijzondere manoeuvre en moe ten de fietsers dan wel voorrang verlenen. De gemeente heeft voorlopig een waarschuwings bord geplaatst. Binnenkort wor den de verkeerslichten zo afge steld dat er meer tijd zit tussen het rood voor de auto's en het groen voor de fietsers. De CU vindt het ook vreemd dat auto's die vanaf de Segeers singel naar rechts afslaan, gelijk tijdig groen krijgen met de auto's die de u-bocht maken. Dat blijft zo, laat Simons weten. Dat is al sinds 2009 zo en heeft niet tot problemen geleid. Er komen ook maar weinig auto's vanaf de Se geerssingel de Schroeweg op. En als zij op een ander moment groen krijgen, wordt de doorstro ming op de drukke weg slechter. IN DE REGIO Start cursus modeltekenen Bijeenkomst Nul op Meter MIJN DORP, MIJN STAD dinsdag 23 januari 2018 WA Raad wil overlast Trekdijk beperken Nieuw- en Sint Joosland moet hopen op een flinke politieke verschuiving bij de gemeente raadsverkiezingen in maart. Al leen dan kan de aanleg van het bedrijventerrein Trekdijk wor den tegengehouden. Maurits Sep Middelburg -Inge Tupanwel, SP Als het nieuwe college van Vlis- singen bestaat uit vijf deeltijd wethouders is de kans groter dat er snel een nieuwe coalitie staat na de verkiezingen van 21 maart. Dat stelt Lilian Janse, lijsttrekker voor de SGP. Claudia Sondervan Vlissingen Lilian Janse Maurits Sep Middelburg Maurits Sep Middelburg MIDDELBURG Cultuurhuis Kui perspoort organi seert vanaf van daag, dinsdag, vijf lessen modelteke nen te Middelburg. Vanaf vanavond zul len er wekelijks vijf lessen verzorgd worden, van 19.00 tot 21.30 uur in het Cultuurhuis Kui perspoort te Mid delburg. Opgeven voor deze cursus kan via sylviara- dius@hotmail.nl. ARNEMUIDEN Nul op de Meter (NOM) is een subsi dieprogramma van de gemeente Mid delburg dat huisei genaren onder steunt in het ener gieneutraal maken van hun woning. Iedere eigenaar of toekomstige eige naar van een wo ning in gemeente Middelburg, ge bouwd vóór 1980, komt in aanmerking voor die subsidie. Morgen, woensdag, houdt het NOM team Middelburg een informatiebij eenkomst in het Dorpshuis De Arne, Radermacherstraat 32 in Arnemuiden. Inloop is vanaf 18.45 uur. Om 19.00 uur wordt begonnen met algemene in formatie. Daarna volgt een presentatie over de demonstratiewo ning in Middelburg, en is er uitgebreid ruimte voor vragen. Er zijn diverse spe cialisten - bouw, in stallatie, financieel - aanwezig die voor antwoorden kun nen zorgen. HONDERD JAAR k MIDDELBURG Zoon Piet woont in Canada. Met een aantal kin deren en kleinkinderen kwam hij gisteren naar zorgcentrum Eben-Haëzer in Middelburg om moeder Catharina Louws- Janse te feliciteren met haar honderdste verjaardag. De rest van de uitgebreide familie komt ma, oma, overgrootmoeder of zelfs betovergrootmoeder zaterdag feliciteren tijdens een groot feest op camping Westhove. Een makkelijk leven heeft 'Ka' niet gehad. Haar man Jan overleed ruim drie weken voor de jongste van tien kinderen (van wie er zeven nog leven) werd geboren en ook haar tweelingzus stierf jong. Desondanks bleef ze - mede door een rotsvast vertrouwen in God - het le ven van de zonnige kant zien. Nog altijd breit ze bijna elke dag kleding voor nooddruftigen in Afrika, foto dirk-jan gjeltema AAGTEKERKE Verenigingsgebouw Amicitia, 14.00- 16.30 uur: Soos voor senioren met onder meer biljar ten, kaarten en koersballen; GRIJPSKERKE Dorpshuis Nimmer- dor, 13.30-17.00 uur: Soosmiddag voor 50+ met biljarten, kaarten, sjoelen en spelletjes; 18.30-19.30 uur: Ac tiviteitenavond jeugdnatuurclub De Vleermuis voor kin deren van 7 tot en met 12 jaar; KOUDEKERKE De Klimop, 14.00- 16.00 uur: Middag voor sociaal con tact, waar gehand werkt wordt; MIDDELBURG Baarsjesstraat 42, vanaf 08.00 uur: Recreatietocht door WSV 't Zand; Het Zwin 1,10.00- 12.00 uur: Crea Café; Cinema Middelburg, vanaf 17.00 uur: Vertoning 'Wij oog sten hier geluk'; Kuiperspoort, 19.00-21.30 uur: Start cursus Model tekenen; OOSTKAPELLE De Halve Maan, 14.00-16.30 uur: Koersbal; OOST-SOUBURG Kroonjuweel 7, 09.00-10.00 uur: Gymnastiek voor peuters vanaf acht tien maanden; 10.15-11.45 uur: Spel- en sportmor- gen voor 55+'ers; SEROOSKERKE Sportzaal, 20.30- 22.00 uur: Senio renvolleybal voor mannen; VEERE Museum De Schotse Huizen, 13.30-16.00 uur: Handwerkcafé; VLISSINGEN Gymzaal Theo Thijssen, Troelstraweg 473, 16.00 uur: Kleuter- gym; WESTKAPELLE Markt 65,14.00- 16.30 uur: Soos voor senioren met koersbal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 38