29 De rauwe muziek van Nico staat mij lenver van wat ik destijds zong. Bo vendien moest ik optreden in zalen met publiek. Dat had ik in geen eeu wen gedaan." Toch vond Dyrholm het essentieel dat zij live zong. „Om het karakter van Nico te pakken te krijgen, moest ik net zo zingen als zij. Dat was de sleutel tot deze rol. Bovendien waren al haar liedjes autobiografisch. Op deze manier kon ik Nico het beste doorgronden." In de film wordt Nico (1938-1988), die als Christa PafFgen in Duitsland is geboren, gevolgd als zij in haar laatste levensjaar met haar eigen band door Europa toert. De zangeres is zwaar verslaafd, wantrouwt de mensen om haar heen, tobt met haar Duitse verleden, heeft een getroe bleerde verhouding met haar zoon en treedt op in achterafzaaltjes voor een kleine schare fans die vooral op haar reputatie als zangeres van The Velvet Underground zijn afgekomen. Tragisch figuur „In deze fase van haar leven was Nico zonder meer een tragische figuur", beaamt haar vertolkster. „Als kunste nares voelde zij zich miskend. Ze kreeg amper de waardering waar ze recht op had. Haar opvliegende en onvoorspelbare karakter had daar ze ker mee te maken." Nico voelde zich miskend. Ze kreeg amper de waardering waar ze recht op had Nico werd op 16-jarige leeftijd in Ber lijn ontdekt als fotomodel. Zij trok naar Parijs, waar zij schoorvoetend aan een acteercarrière begon, maar vooral bijrollen kreeg, zoals in La Dolce Vita van Federico Fellini. Zij kreeg een verhouding met Alain De- Ion, die volgens haar de vader van haar zoon was. De acteur heeft dat al tijd ontkend. Echt bekend werd Nico toen zij in New York belandde en met Andy Warhol in contact kwam. Zij werd zangeres in de legendarische band The Velvet Underground, maar door een verstoorde relatie met Lou Reed, die zij als minnaar had afgewezen, werd haar inbreng steeds geringer. Het leven van Trine Dyrholm lijkt in de verste verten niet op dat van Nico. „Zeg dat wel", beaamt de actrice meteen. „Nico en ik stonden wel bei den op heel jonge leeftijd in de schijnwerpers, maar ik wist wat mijn beperkingen waren als zange res. Ik vond mijn eigen zangcarrière vooral leuk, maar nam die niet al te serieus. Mijn vak als actrice is voor mij veel belangrijker geworden. Ik heb domweg meer geluk in mijn le ven gehad dan Nico." dinsdag 23 januari 2018 GO 44 Trine Dyrholm Het International Film Festival Rotterdam begint morgen en duurt tot en met 2 februari. 2Masterclasses Behalve honderden films kan de festivalbezoeker ook luis teren naar interviews met filmma kers. Een van hen is Paul Schrader, die zijn nieuwe film First Reformed komt voorstellen, waarin Ethan Hawke een predikant speelt die langzaam doordraait. De film is te vergelijken met het door Schrader geschreven Taxi Driver. 3Hannah Een van de bekendste festi- valgasten dit jaar is filmle gende Charlotte Rampling (45 Ye- ars, Sous Ie sable). Zij begeleidt haar nieuwe aangrijpende film Hannah, waarin zij een vrouw speelt die het alleen moet zien te rooien als haar man in de gevan genis belandt. Charlotte Rampling dit jaar de bekendste festivalgast. foto partner MEDIA INVESTMENT Hawkins een doofstomme schoonmaakster en een watermonster. Een andere must-see is Lady Bird, het regiede buut van actrice Greta Gerwig. Haar persoonlijke film draait om een delicate moeder-dochter-ver houding. Vooral Saoirse Ronan ex celleert als de dochter die hunkert naar een nieuw leven. 5Lily Newmark Een vleugje glamour op het Rotterdamse festival komt dit jaar voor rekening van het voorma lige model Lily Newmark, die in middels door Chanel is ingehuurd. Haar kwaliteiten als actrice bewijst zij in de film Pin Cushion waarin de verhouding tussen vier vriendinnen centraal staan. Een aantal van hen laat zich leiden door fantasieën en leugens. Sally Hawkins speelt een doofstomme schoonmaak ster in de nieuwe Del Toro, The Shape of Water, fotoap 4 The Shape of Water IFFR vertoont in deze editie een aantal Oscarkandidaten, waaronder The Shape of Water van regisseur Guillermo del Toro over de romantische verhouding van

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 29