i. 4) 28 M ANGELA KIJKT TV De Deense actrice Trine Dyrholm kruipt in Nico 1988 in de huid van de legendarische zangeres. Morgen begint het International Film Festival Rotterdam, waar de biografie te zien is. „Ik heb domweg meer geluk gehad dan zij." Ik wilde van deze column eigenlijk een open brief maken aan Frans Klein. Maar ik vraag me af of zijn naam bij iedereen meteen een belletje doet rinkelen. Frans Klein is de Erland Galjaard van de Nederlandse Publieke Omroep. De directeur televisie die verantwoordelijk is voor wat u en ik te zien krijgen op NPO1,2 en 3. Ik heb op deze plek al een paar keer een sneer naar hem uitgedeeld. Over het schrappen van 5 Jaar Later, over bizarre keuzes in de program mering op zaterdagavond, over de ongebrei delde hoeveelheid kansen die sommige sterren krijgen zonder dat ze kwaliteit leveren, waar door de schijn van vriendjespolitiek ontstaat. En dan heb ik zijn recente uitspraken in de Volkskrant dat hij Humberto Tan heeft bena derd voor de extra lange vakantieperiodes van Matthijs van Nieuwkerk en DWDD nog maar even genegeerd. Vandaag is een compliment aan Frans Klein op zijn plek. Want wat de NPO op zondag avond klaarspeelt, is ongekend. The Curling Quiz, Door het hart van China en De Luizenmoe der, tegelijk uitgezonden, scoren alle drie ruim een miljoen kijkers. Dat is écht knap, zeker in een tijd dat tv al een paar keer op sterven na dood is verklaard. Maar waarom moet alles tegelijk? Want die drie programma's vormen op zich al een prima tv-avond, dus ben ik de hele avond hijgend aan het terugkijken. Eerst een stukje The Curling Quiz, als makkelijk wegkijk-opwarmertje voor het hele gezin met die fanatieke Ellen Hoog en Evert ten Napel in een vintage-Mart Smeets trui. Daarna Ruben Terlou met de fascinerende verhalen en mensen die hij in China opdiept, met als afsluiter die hilarische juf Ank en haar zwaailicht. Maar dan mis ik dus College Tour en Andere Tijden Sport en vergeet ik bijna Smeris. En vanaf volgende week is Arjen Lubach óók nog terug van winterstop. Aan SBS en RTL kom ik al helemaal niet toe, wat natuurlijk precies de bedoeling is van die gehaaide Frans. Wat ik dan niet snap: waarom is het op zon dagavond zo dringen, terwijl de NPO-kijker op vrijdagavond met een herhaling van Flikken Maastricht letterlijk naar The Voice op RTL wordt gejaagd? Enige lichtpuntje is De Slimste Mens, maar die quiz is inmiddels ook aan de finaleweek bezig. Dus kom op Frans, verras ons ook op vrijdag. Maak jezelf onsterfelijk. Misschien moet je paar lastige knopen doorhakken. Maar dat durf je, dat heb je al bewezen. Quote van de dag BN-handen in de klei Meer dan een miljoen FILMFESTIVAL ROTTERDAM Zingen is voor Trine Dyrholm geen enkel pro bleem. Als 14-jarige deed de actrice in Denemarken mee aan de voorronde voor het Eurovisie Songfestival. Haar lied Dancing in Moonlight werd een enorme hit en maakte van haar een kindster. Inmiddels is zij 45 jaar en een ge vierd actrice in Scandinavië. Bij de Nederlandse tv-kijkers is zij vooral bekend van de tv-serie The Legacy, waarin zij als familiehoofd het erf goed beheert van haar overleden moeder, een excentrieke kunstena- TIPSIFFR res. Haar grootste internationale ver dienste was de acteursprijs die zij in 2016 op het Filmfestival van Berlijn won voor haar rol als een doorgedraaide nieuwslezeres in The Commune. Zingen doet Dyrholm amper nog. „Alleen in familieverband met kerst mis. En onder de douche", zegt de Deense tijdens het Filmfestival van Venetië, waar Nico 1988 vorig jaar in wereldpremière ging. Voor deze film over de nadagen van de legendari sche zangeres, onder meer een muze van Andy Warhol, pakte de actrice de draad van haar eigen zangverleden weer even op. „Ik zing alle nummers in de film live. Ik was bloednerveus. Door de griep geveld. Nou ja, in ieder geval word -andersdan de vier bonnen voor mijn deur-niet boven de enkels afgezaagd ik Van alles dinsdag 23 januari 2018 GO POTTENBAK-TV Patricia Paay, Roy Donders en Rob Geus gaan zich vanaf maart wagen aan de kunst van het potten bakken. SBS 6 begint dan met het programma Stelletje Pot tenbakkers! Kim-Lian van der Meij presen teert de show. LUIZENMOEDER De AVROTROS- serie De Luizen moeder heeft een kijkcijferre cordgebroken. Aflevering 1 trok 750.000 kijkers, 844.000 men sen keken later online of via uit gesteld kijken. De tweede afle vering scoorde zondag 1,4 mil joen. V ■o Sleutel tot Nico zit in haar muziek Ab Zagt Het programma van het 47ste International Filmfestival Rot terdam bevat een rijk gescha keerd aanbod dat inzoomt op diverse facetten van het film maken. Filmredacteur Ab Zagt pikt vijf onderdelen uit die de moeite waard zijn: 1 Phantom Thread met livemuziek Een unieke vertoning van Phantom Threadde nieuwe film van regisseur Paul Thomas An- derson te zien in de Grote Zaal van De Doelen op vrijdag 2 fe bruari. Het Rotterdams Philhar- monisch Orkest speelt de soundtrack van de film. De film volgt de gerenom meerde couturier Reynolds Woodcock (Daniël Day-Lewis) Nico in Rotterdam, mei 1984. fotoredferns 1 Couturier Reynolds Woodcock is in Phantom Thread het middelpunt van de Britse modewereld, foto LAURIE SPARHAM en zijn zus (Lesley Manville). Zij vormen samen het middel punt van de glamoureuze Britse modewereld in het naoorlogse Londen van de jaren 50. —Zanger Henk Westbroek ziet door de wolken de zon schijnen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 28