Tennys 'David' Sandgren verslaat Thiem in vijf sets MANNEN 21 TENNIS AUSTRALIAN OPEN AO Dekker naar Pyeongchang NSP kiest Van Vleuten Pauwels niet naar het WK UITSLAGEN Hyeon Chung (21) is dé sensatie van deze Australian Open. Gisteren mepte hij zesvoudig winnaar Novak Djokovic op Djokoviciaanse wijze van de baan. „Hij is mijn jeugdidool, ik wilde Novak altijd kopiëren." De bril is zijn handelsmerk. En aan die slechte ogen van hem heeft de tennisser Hyeon Chung ook alles te danken. Als jong ventje werd er astigmatisme bij hem vastgesteld, een afwijking van de kromming van het hoornvlies. Om de achter uitgang van zijn gezichtsvermo gen te remmen, besloten zijn ou ders hem op een snelle sport als tennis te doen. Pure oogtraining, al die snelle ballen, zo was de ge dachte. Maar hij bleek nog talent te hebben ook. Zoveel zelfs dat hij al op zijn elfde mocht komen trainen bij de fameuze Tennis Academy van Nick Bollettieri in Florida. In 2015 brak hij door met vier challenger- titels. Een jaar later vloog hij er op zijn 19de in de eerste ronde van de Australian Open in drie sets af te gen zijn jeugdidool Novak Djoko vic. En nog eens twee jaar later waren de rollen gisteren compleet omgedraaid op Melbourne Park. In de Rod Laver Arena liet nu Chung zijn voorbeeld alle hoeken zien in de vierde ronde. In drie sets - 7-6 (4) 7-5 7-6 (3) - plaatste hij zich als eerste Zuid-Koreaan ooit voor een kwartfinale bij een Grand Slam-toernooi. Het extreme bereik van Chung, zijn voetenwerk, de flexibiliteit, het maken van de meest onmoge lijke hoeken. Het leek allemaal angstaanjagend veel op hoe Djo- Geen twijfel mogelijk: Chung heeft het spel van eentoplO-speler kovic zijn tegenstanders jarenlang vanaf de baseline van het kastje naar de muur stuurde. „Ons spel is absoluut vergelijkbaar. Chung is fysiek sterk, constant, toonde nau welijks zwaktes. Geen twijfel mo gelijk: hij heeft het spel van een top 10-speler", sprak de Serviër als een groot verliezer. Het feit dat hij zelf maandenlang niet speelde en in Melbourne meer hinder van zijn gekwetste el leboog ondervond dan gehoopt, wilde hij niet benoemen. „Dat zou iets afdoen aan zijn fraaie zege en dat is niet wat hij verdient. Chung speelde geweldig." Beste tot en met 21 jaar Eind vorig jaar won de Koreaan al de Next Generation ATP Finals in Milaan, de seizoensafsluiter voor de beste spelers tot en met 21 jaar. Op de ATP-ranglijst, waar hij na deze week flink zal stijgen, staat Chung pas als 58ste genoteerd. Maar als je alleen de spelers tot en met 21 jaar meetelt, staat hij acht ste met alleen toptalenten als Alexander Zverev, Andrei Roe- blev, Borna Coric en Karen Katsja- nov voor zich. Toptalenten uit pure sportlanden met een tennis - cultuur. Thuis in Suwon, nabij de grens met Noord-Korea, had Chung vroeger alleen de YouTube- filmpjes van Djokovic. „Mijn idool, ik probeerde hem altijd te kopië ren." Koreaanse voorbeelden? Enkel Hyung-Taek Lee, de enige Koreaan met een ATP-titel (Sydney 2003) op zak en nu zijn Davis Cup-cap tain. Na zijn sensationele zege op Djokovic en met op papier de sim pelste kwartfinale tegen de Ameri kaanse surprise Tennys Sandgren in het vooruitzicht, kan Chung het tennis in Korea nu definitief op de kaart zetten. Al lijkt hij niet erg geschikt als rolmodel. Hij heeft geen Twitter. Geen Facebook. Zelfs in de tennis wereld kennen velen hem niet. Er is alleen dat brilletje, waaraan hij zijn bijnaam 'De Professor' dankt. „Die bril? Ik moet 'm altijd op", zegt Chung. „Het is een onderdeel van mijn lichaam geworden." Helemaal helder zag hij de wer kelijkheid gisteren na zijn stunt niet meer. „Ik heb echt geen idee hoe ik dit heb geflikt. Al mijn dro men komen uit." Speelschema van de wereld verraste in „Ik weet niet of ik droom, Finale de vierde ronde de nr. 5, de maar ongelooflijk is dit wel", Sandgren Oostenrijker Dominic Thiem, stamelde de man uit Tennessee, Chung met 6-2 4-6 7-6 (4) 6-7 (7) en 6-3. die zich vaak David noemt om niet Sandgren (26) was tot deze steeds te hoeven uitleggen dat hij Berdych (19) maand een grote onbekende, met niet naar het tennis is vernoemd. Federer (2) VROUWEN dinsdag 23 januari 2018 WINTERSPELEN Michelle Dekker is definitief ge plaatst voor de Winterspe len van Pyeongchang. NOC*NSF heeft de snow- boardster (alpine) daarvoor aangewezen. Ook Cheryl Maas en Niek van der Vel den (snowboard freestyle) kregen formeel te horen dat ze mee mogen. Team NL bestaat daardoor voor het evenement in Zuid- Korea uit 33 sporters. ALGEMEEN Annemiek van Vleuten (foto) is door de Nederlandse Sport Pers (NSP) verkozen tot sport- persoonlijkheid van het jaar. De 35-jarige wielren- ster is de eerste vrouw die de prijs krijgt. Zij volgt Sven Kramer op. Van Vleuten werd in 2017 wereldkampi oene tijdrijden en pakte de eindzege in de Boels Ren- tal Ladies Tour. Ook won ze het NK tijdrijden en de tweedaagse wedstrijd tij dens de Tour. VELDRIJDEN De Belg Kevin Pauwels ontbreekt op het WK in Valkenburg. Bondscoach Sven Van- thourenhout passeerde de nummer 3 van de laatste twee WK's voor de titel strijd op 4 februari. Titel verdediger Wout Van Aert krijgt om de Nederlandse topfavoriet Mathieu van der Poel te verslaan wel hulp van Laurens Sweeck, Toon Aerts, Michael Vanthouren- hout, Tim Merlier, Daan Soete en Quinten Her mans. BASKETBAL Mannen. NBA: Boston - Orlando 95-103, LA Lakers - New York 127-107, Detroit - Brooklyn 100-101, San Antonio - Indiana 86-94. TENNIS Melbourne. Australian Open. Mannen, 4de ronde: Sandgren (VS) - Thiem (Oos/5) 6-2 4-6 7-6 6-7 6-3, Chung (ZKo) - Djo- kovic (Ser/14) 7-6 7-5 7-6, Federer (Zwi/2) - Fucsovics (Hon) 6-4 7-6 6-2, Berdych (Tsj/19) - Fognini (Ita/ 25) 6-1 6-4 6-4. Vrouwen, 4de ronde: Halep (Roe/1) - Osaka (Jap) 6-3 6-2, Kar. Pliskova (Tsj/6) - Strycova (Tsj/20) 6-7 6-3 6-2, Keys (VS/17) - Garcia (Fra/8) 6-3 6-2, Kerber (Dui/ 21) - Hsieh (Tai) 4-6 7-5 6-2. Mixed, 2de ronde: Larsson (Zwe)/Middelkoop - Della- cqua/Peers (Aus/2) 6-3 7-6 (5). Hyeon Chung geeft Novak Djokovic lik op stuk met nota bene een van diens handelsmerken, een harde backhand vanuit een gegleden spagaat, fotosap Op zijn Djokoviciaans langs z'n idool Djokovic Arjan Schouten Rotterdam/Melbourne - Novak Djokovic Kijk op onze site voor al het nieuws over de vannacht in Australië gespeelde partijen. Kwartfinale Halve finale MELBOURNE Tennys JÜSMl slechts twee winstpartijen Nadal Sandgren (foto) houdt ooit in een ATP-toernooi. Cilïc (6) de Amerikaanse hoop Sandgren is nu de eerste bij de Australian Open debutant in twintig jaar Dimitrov (3) levend. De nummer 97 die de laatste acht haalt. Ëdmund Kwartfinale Halep (1) Kar. Pliskova (6) Kerber (21) Keys (17) Mertens Svitoiina (4) Suarez Navarro Wozniacki (2) Halve finale Finale

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 21