i Van Gorkom uit coma, herstel lang en onzeker lO% v&rde* el ons 088 - 70 70 600 ,ct|D 20 Russische shorttracker vanwege doping geweerd van Spelen BOEK VOOR 1 FEBRUARI Rondreis Highlights of Sri Lanka van 899TISS Rondreis Klassiek Roemenie Ze zijn nog niet begonnen, de Spe len van Pyeongchang, maar Viktor An heeft ze nu al verloren. Niet van een rivaal bij het shorttrack, maar van een Russische klokken luider en een Canadese weten schapper. Grigori Rodsjenkov meldde wat hij allemaal had uitge spookt als baas van het dopinglab van Sotsji en Richard McLaren schreef een rapport over de Russi sche staatsdoping. Daarin bevindt zich informatie op basis waarvan An van de Spelen wordt geweerd, volgens Russische persbureaus. Er is een passage die gaat over twee Russische sporters die sa men vier gouden plakken wonnen in Sotsji. Eén ervan is langlaufer Alexander Legkov (tx goud), de ander dus een drievoudig gouden medaillewinnaar. Daar is er één van: An. In zijn urinestalen wer den hoge hoeveelheden zout aan getroffen, wat erop wijst dat er mee is geknoeid. Het zet een streep door Het Verhaal van de Spelen - in Zuid-Korea zelf dan. An (32) was ooit de beste Zuid- Koreaanse shorttracker. Tot hij Rus werd. Voortaan heette hij Vik tor, naar een wijlen zanger die hij bewonderde. En 0 ja, het klonk ook wel Russisch. Bij een ander paspoort, een andere nationaliteit en een ander vaderland hoorde ook een andere naam. Hij zette zijn handtekening onder een con tract en dat was dat. Dag Ahn Hyun-Soo. Hallo Viktor An. In 2006 won An drie keer goud in Turijn, maar zijn positie in de Zuid-Koreaanse ploeg was nooit onomstreden. Er waren te veel kampen, te veel vedetten, te veel kapiteins op het schip. Op het WK van dat jaar, in de VS, barstte de bom. Op het vliegveld, terug in Zuid-Korea, werd de vice-presi- dent van de Zuid-Koreaanse schaatsbond aangevlogen door Ans vader. Zijn landgenoten zou den op het WK tégen An hebben gereden. Hij moest en zou verlie zen. Er werd over en weer met modder gesmeten; het Zuid-Kore aanse team viel ter plekke uit el kaar. An brak met zijn coach, het grootste deel van zijn ploeggeno ten en met de bestuursleden van de bond. Hij weigerde nog met ze aan tafel of naast ze in het vliegtuig te zitten. Toen An vervolgens niet naar Vancouver mocht, trok hij deur achter zich dicht. De Russen hadden genoeg over voor zijn diensten - met het oog op de Win terspelen van 2014, het uit de hand gelopen privéfeestje van Vladimir Poetin. An werd een huurling met één taak: medailles winnen. Liefst veel, en nog liever goud. Hij leverde. En hoe. In Sotsji was An onnavolgbaar. Hij won er drie keer goud en één keer brons. De Koreaanse mannen wonnen niets en het Zuid-Koreaanse publiek was woedend. Of An zijn kunstje in Pyeong chang had kunnen herhalen was nog maar de vraag. Hij is de laatste jaren geen schim meer van zich zelf. Op de afgelopen EK werd hij door Sjinkie Knegt voorbij ge schaatst alsof hij er niet was. Mis schien is het omdat de jaren tellen. Misschien omdat hij worstelde met zijn twee gezichten, als held en verrader ineen. Of misschien omdat An al wist dat hij zou wor den ingehaald door het doping- spook dat zoveel sporters uit zijn nieuwe vaderland te grazen nam. PAPENDAL BMX'er Jelle van Gorkom (27) is uit coma en bui ten levensgevaar. De fietscrosser botste op 9 januari bij een training op Papendal tegen een ketting, die onderaan de startheuvel hing. Hij werd eerst in slaap gehouden, maar is na het stopzetten van de slaap- medicatie ontwaakt uit zijn coma. Hem wacht een lange herstelperi ode, met onbekende afloop. „Hij is licht bij bewustzijn", al dus Jochem Schellens, directeur van Papendal. „Jelle boekt lichte vooruitgang, reageert op prikkels, kan een duim opsteken en geeft blijk van herkenning van zijn va der, vriendin of coach. Een eerste stapje naar herstel." De winnaar van zilver op de Spelen in Rio liep gebroken ribben, een breuk in het gezicht, een scheur in de schedel en beschadigingen aan lever, milt en nieren op. Waarom de ketting niet was weggehaald, wordt nog onderzocht. pi nu v.a. V van 399110^ nu v.a 8-daagsè rondreis DOE MEE AAN ONZE ACTIE OP FACEBOOK EN WIN 1 VAN DE 10 CRUISES! INFO OP STIPREIZEN.NL/VERJAARDAG ur no.nn_oi.nn m no.nn_io.nn sl in.nn_ift.nn\ V w 5 (ma. t/m vr. 09:00-21:00, za. 09:00-17:00 zo. 10:00-18:00) reizen nl dinsdag 23 januari 2018 An valt van zijn voetstuk Viktor An in Sotsji, bij weer een gouden machtsgreep, foto pim ras Het had hét verhaal van de Win terspelen moeten worden, de thuiskomst van de Zuid-Kore- aanse held c.q. verrader Viktor An. Één probleem: hij komt niet. Thijs Zonneveld Rotterdam GO -4 Jelle van Gorkom is licht bij be wustzijn en herkent zijn naasten. FOTO COR VOS Stip is jarig en TRAKTEERT!! Trincomalee Anuradhapura 0 lonnaruwa Sigiriya Dambu a Kandy Negombo Colombo Waskaduwa/ Nuwara Eliya Haputale Hikkaduwa Induruwa Galle van 849 v 'vliegreis pêr tupuiriiiiê Emirates 30 kg bagage Incl. bezoek Trincomalee aan Oostkust De mooiste highlights van Sri Lanka Incl. 4 dagen strandvakantie korting. Sri Lanka voor een habbekrats! Stip Reizen biedt nu wel een heel erg voordelige 16-daagse rondreis en strandvakantie door Sri Lanka. Geniet tijdens deze 16-daagse rondreis door Sri Lanka van de mooiste bezienswaardigheden die dit schitterende eiland te bieden heeft. Bovendien is bij ons een bezoek aan het unieke Trincomalee inbegrepen. Onze unieke prijs is inclusief vliegreis per topairline Emirates met zeer gunstige overstaptijden, rondreis per touringcar, goede toeristenklasse hotels met ontbijt, excursies, lokale Nederlandssprekende reisleiding en een 4-daagse zonvakantie! Kortom, u kijkt uw ogen uit in dit tropische land 1 specerijen en kruiden! Boek snel uw rondreis naar deze veelzijdige vakantiebestemming! zie stipreizen.nl/cmhfsb 359 Incl. vliegreis en 23 kg bagage Verblijf in 4-sterren hotels incl. ontbijt Nog nooit zo voordelig Unieke rondreis Targu Mures Sighisoara Brasov Poiana Brasov Bran Sinaia Boekarest Laat u in Roemenië verrassen door de overweldigende culturele rijkdom! Tijdens de prachtige 8-daagse groepsrondreis ontdekt u Klassiek Roemenië. U bezoekt o.a. de hoofdstad Boekarest en de Culturele Hoofdstad van 2007 Sibiu in Transsylvanië. Boek deze reis nu zéér voordelig v.a. slechts 359 inclusief vliegreis 23 kg ruimbagage en verblijf in 4-sferren hotels ontbijt. Maak kennis met de uiterst gastvrije en vriendelijke bevolking en geniet van de indrukwekkende cultuur in dit prachtige land! Boek snel en ontdek tijdens deze prachtige rondreis wat dit fantastische land voor u in petto heeft! zie stipreizen.nl/roklrb Kijk voor nog méér voordelige reizen op onze website! Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer exd. Calamiteitenfonds reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden Voor deze reizen zijn de ANVR voorwoorden von toepassing kortingen variëren per reis en zijn reeds in bovenstaande prijzen verwerkt. Zie de website voor alle actievoorwaarden en kortingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 20