l s,« Blessuretijd is een trouwe bondgenoot van PSV in titelrace 18 w Van Persie is vol verlangen om het negatieve Kort België Sanchez voor Mkhitaryan Alexis Sanchez (foto) verhuist van Arsenal naar Manchester United. Het contract van de 29-jarige aanvaller uit Chili liep in Lon den aan het einde van dit seizoen af. Hij zou bij ManUnited een jaarsalaris van 30 miljoen euro gaan verdienen. Henrikh Mkhitaryan, de even oude Armeniër, bewandelt, als on derdeel van de deal, de omgekeerde weg. FC Utrecht huurt Klich FC Utrecht huurt Mateusz Klich voor de rest van het seizoen van Leeds United. De 27-ja- rige Pool speelde voorheen op het midden veld bij PEC Zwolle en FC Twente. In totaal kwam hij tot 72 eredivisiewedstrijden, waarin hij twaalf keer doel trof. Onderzoek naar Matavz De aanklager betaald voetbal heeft een voor onderzoek ingesteld naar de elleboogstoot van Vitesse-spits Tim Matavz (foto), zater dag tegen Heerenveen (1-1). Ploeggenoot Matt Miazga hoeft niet te vrezen voor een straf. Hij greep in de tweede helft bij een hoekschop in de edele delen van Denzei Dumfries. De aanklager heeft ook die beel den bekeken, maar onderneemt geen actie. Eindhoven haalt Nascimento FC Eindhoven heeft in David Nascimento een opvolger voor de vertrokken hoofdtrai ner Wilfred van Leeuwen. De 51-jarige Por tugees, geboren in Kaapverdië, tekende een contract tot het eind van het seizoen bij de nummer 11 van de Jupiler League. Flitsen Quote van de dag 'Dit was niet mijn moment, maar dat van God' Rahm Vos Robin van Persie zei niet geschrok ken te zijn van het spel van Feyenoord tegen Ajax. Maar de 34-jarige spits staat te trappelen om zijn oude liefde verder te helpen. Het liefst morgen al tegen FC Utrecht. Robin van Persie wil Feyenoord vooruit helpen. Door bijvoorbeeld zijn teamgenoten, die dit seizoen zo vaak worstelen, op momenten een beetje uit de wind te houden. Wat dat betreft kon zijn start niet op een beter moment komen. Feye noord zakte zondag in de Arena diep door het ijs, het krediet van de kampioensploeg verdwijnt als sneeuw voor de zon. De gifpijlen richten zich op trainer Giovanni van Bronckhorst, de focus gaat naar het feit dat veel door technisch di recteur Martin van Geel aange kochte spelers zondag in Amster dam op de bank zaten. Maar voor dat alles was gisteren geen oog. Robin van Persie, de 34-jarige wereldster, was terug. Zelfs de Engelse pers was naar de Kuip gereisd om zijn rentree na een reis van 13,5 jaar langs Arsenal, Manchester United en Fenerbabye vast te leggen. De terugkeer van Van Persie neemt de in zeer rap tempo groeiende groep criticasters in en rond de Kuip, in elk geval voor even, de wind volledig uit de zeilen. Het voelde een beetje aan als Leo Beenhakker, die na de 10-0 neder laag van Feyenoord tegen PSV in Eindhoven pal achter trainer Mario - - Been ging staan en de pers inwreef dat het toch echt allemaal meeviel met de sportieve malaise. En het voelde een beetje als Dick Advo caat, die met ferme passen in een dikke winterjas het veld opstapte om Feyenoord na een recordreeks nederlagen te hulp te schieten. Spreekkoren Maar het was toch anders. Het was het antwoord op de jennende spreekkoren van de aanhang van Ajax, zondag in de Arena: 'Waar is Van Persie nou?' In de Kuip. Weliswaar veel te laat om Feyenoord nog aan een nieuwe landstitel te helpen, maar wie weet lonkt met zijn inbreng opnieuw winst in het toernooi om de KNVB-beker. De door Van Bronck horst zo vurig gewenste speler moet snel de orde herstellen in de kleedkamer. En hopelijk voor de trainer is Van Persie ook nog altijd de speler die zijn ploeg straks langs stug verdedigende tegenstanders gaat schieten. „Ik ben fit", zegt Van Persie. „Ik voel me goed. Maar jezelf lekker voelen is natuurlijk iets anders dan wedstrijdfit zijn. Dat krijg je alleen door trainingen met de groep en wedstrijden. Er is een grote kans dat ik woensdag tegen FC Utrecht tot de wedstrijdselectie behoor, maar dat is aan de trainer." Hij maakte er een familiefeestje Fergie time. Dat was jarenlang een begrip in het Engelse voet bal. Het verwees naar de ge woonte van Manchester United onder het bewind van manager Alex Ferguson om wedstrijden diep in de blessuretijd nog te winnen. In Nederland heeft PSV dit sei zoen iets speciaals met die extra tijd. Trainer Phillip Cocu zag zijn ploeg al winnende doelpunten maken in de 9tste minuut, thuis tegen FC Twente, en in de 92ste minuut, uit bij PEC Zwolle. Zon dag kwam daar ook de 93ste mi nuut bij als scherprechter in het duel met Heracles. Het zijn de vakjes die je met éx- tra plezier aanvinkt op een denk beeldige bingokaart in een titel race, beaamt Luuk de Jong. „Ik bleef zondag geloven in een late zege", zo blikt de 27-jarige spits van PSV terug op zijn beslissende r-2. „Je hebt tenslotte maar één bal nodig die goed valt. Dat geloof zit dit seizoen in heel het elftal, al ver speelden we tegen Groningen ook een keer de zege door een 3-3 in de 95ste minuut. Maar ik vind het ty perend: zelfs op winterstage in Amerika lukte het om in de slotse conde te scoren. Toen was het de 1-1 tegen Corinthians. Een oefen potje weliswaar, maar toch..." In de eredivisie is het stadion van Heracles in Almelo één van de weinige, waar de media na de wedstrijd nog helemaal tot bij de kleedkamers kunnen komen. Uit de cabine van PSV kwam zondag dinsdag 23 januari 2018 GO VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL Manchester City heeft het contract met Kevin De Bruyne, dat nog doorliep tot 2021, opengebroken en verlengd tot medio 2023. Internazionale huurt Rafinha voor de rest van het seizoen van FC Barcelona. De club uit Milaan heeft ook een optie tot koop be dongen op de 24-jarige Braziliaan. Memphis Depay na zijn winnende goal (2-1) voor Olympique Lyon tegen Paris Saint-Germain. II België neemt met negentien atleten deel aan de Winter spelen. Niet eerder sinds de oorlog vaar digde het land zo'n omvang rijke ploeg af. De Belgen staan in negen sporten aan de start. In Sotsji deden er maar zeven mee. l De Spaanse golfer Jon Rahm (foto) is op de wereld ranglijst naar de tweede plaats geklom men na zijn toernooizege in La Quinta (VS). Dustin Johnson is nog altijd leider. I Marianne Vos rijdt komende zondag haar eerste veldrit van dit jaar. Ze is fit en gese lecteerd voor de laatste we reldbekerwed strijd van deze winter, in Hoogerheide. O fi. <0 'Dirk is Dirk, Mikos Gouka Rotterdam -\-k\ -• Terug op het gras van de Kuip: Robin van Persie laat zijn 11-jarige Bij PSV geloven ze dit seizoen heilig dat het loont: ook diep in blessuretijd nog dat ene sprintje trekken om te kunnen scoren. En of het loont! Vier van de huidige vijf punten voor sprong op Ajax pakte PSV juist in de extra tijd. Maarten Wijffels Eindhoven

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 18