NYNKE DE JONG Coalitie: help de kalifaatkinderen in de kampen zelf of bel ons 088 - 70 70 600 6 Caribisch gebied TIJDELIJK ABSURD VOORDELIG Emiraten Oman Canarische Eilanden V wetswijziging over Column De premier van Nieuw-Zee- land is zwanger. Jacinda Ardern, krijgt in juni haar eerste kind. Een opzienbarend nieuwsfeitje, want het is pas de tweede keer dat een zittende pre mier tijdelijk haar werkzaamhe den neer moet leggen omdat ze zwanger is. Zodra het kind gebo ren is, zal haar man - nu nog pre sentator van een visprogramma - de zorg op zich nemen. Mijn feminis tische hart én mijn thans rijkgevulde baarmoeder, maakten bij dit nieuws al lebei een sprongetje. Je werkende le ven hoeft niet voorbij te zijn zodra er een kind komt. Als vader en moe der goede af spraken maken, dan kan er hartstikke veel. Maar de moed zonk me in de schoenen toen ik hoorde hoe Ar dern haar zwangerschapsverlof heeft geregeld. Ze werkt door tot de bevalling, en neemt daarna zes weken pauze. In die zes weken neemt de vicepremier haar taken waar. 'Ik zal ervoor zorgen dat ik in die zes weken altijd te bereiken ben en beschikbaar zal zijn als dat nodig is', zo beloofde Ardern. Altijd bereikbaar. Ik hoop maar dat ze daar strenge afspraken over maakt met haar kabinet. Dat ze een speciale telefoon krijgt die alleen maar gebeld mag worden in het geval van een atoombom, een natuurramp of een terro ristische aanslag. Dat ze haar niet uit het kraam bed bellen voor een het kanobeleid op de v j Whanganui rivier of een wanneer de ene minister even wil roddelen over de andere minister. Zit je daar, met een kolfapparaat aan je borsten terwijl je die nacht drie uur hebt geslapen, belt de mi nister van landbouw om even met je te sparren over de sparrenpopu latie. Sommige pas bevallen vrouwen kunnen dat. Ik bewonder hen. Ik kon zes weken na de bevalling net het alfabet in de goede volgorde zetten. leder zo zijn ding, maar ik vind het een gemiste kans dat pre mier Ardern zelf geen gebruik maakt van de wetswijziging die ze een paar maanden geleden door voerde. Toen is het betaald zwan gerschapsverlof verlengd van 18 naar 22 weken. Gun het jezelf. Nie mand is onmisbaar. Je vicepremier is vast een geschikte vent. En geef vooral niet te veel mensen je nieuwe telefoonnummer. Gemiste kans dat ze geen gebruikmaakt van langer zwangerschapsverlof De nijpende situatie van deze groep 'kalifaatkinderen', van wie de vaders vaak uit beeld zijn, is een nieuw politiek dilemma. De VVD stelt zich hard op. „Als ou ders Nederland hebben verlaten om zich aan te sluiten bij IS, heb ben ze bewust gekozen als terro rist onze vrije democratische rechtstaat te bestrijden", consta teert het liberale Kamerlid Arno Rutte. „We moeten hen of hun kinderen daarom absoluut niet naar Nederland terughalen!" Het CDA noemt het 'heel inge wikkeld voor de Nederlandse overheid om in het gebied actief in te grijpen bij deze specifieke gevallen'. Maar Kamerlid Made- leine van Toorenburg snapt dat de situatie van deze kinderen 'intens verdrietig' is. Dus menen de regeringspar tijen dat, als er in vluchtelingen kampen sprake is van humani taire nood bij deze kinderen, we wel ter plaatse noodhulp kunnen verlenen. ChristenUnie-Kamerlid Joel Voordewind: „Hoewel de vaders jihadisten kunnen zijn, gaat het om kwetsbare Nederlandse kin deren. En dus moeten we kunnen nagaan waar deze kinderen zich bevinden via onze consulaten en contacten. Dan kunnen we vast stellen hoe het staat met de zorg voor hen." i VVD: De ouders hebben bewust voor IS gekozen De Nederlandse overheid geeft aan dat deze vrouwen en kinde ren op eigen kracht een consulaat moeten bereiken. Pas dan worden papieren en de reis naar Neder land geregeld. Kamerlid Kees Ver hoeven (D66) vindt de keuze ook logisch om deze groep kinderen allereerst ter plaatse te helpen. „Ze worden daar gehersen spoeld. Het is daarom essentieel dat ze zo snel mogelijk goede be geleiding krijgen." vertrek t/m All Inclusive Tijdelijk nu v.a. vertrek t/m V maart v Semi All Inclusive 9-daagse cruise per MS Zenith 3*+ Ind. vliegreis, cruise en transfers Verblijf in een verrassingshut Op basis van All Inclusive 8-daagse cruise per Costa Mediterranea 4* Incl. vliegreis, cruise en transfers Verblijf in een verrassingshut Op basis van volpension 8-daagse cruise per AIDAprima 4*+ Incl. vliegreis, cruise en transfers Verblijf in een verrassingshut Op basis van Semi All Inclusive DOE MEE AAN ONZE ACTIE OP FACEBOOK EN WIN 1 VAN DE 10 CRUISES! INFO OP STIPREIZEN.NL/VERJAARDAG (ma. t/m vr. 09:00-21:00, za. 09:00-17:00 zo. 10:00-18:00) maandag 22 januari 2018 GO @Nynke Zwangere premier Y Onze overheid moet ruim hon derd Nederlandse kinderen van Syriëgangers, die lijden in vluchtelingenkampen, ter plekke verlichting bieden via hulporganisaties. Dat vinden de regeringspartijen. Edwin van der Aa Den Haag Crazy Cruise deals zie stipreizen.nl/crpcbb zie stipreizen.nl/crcuab zie stipreizen.nl/cratfb voorno9 méér voordelige reizen op onze website! Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut/kamer exd. Calamiteitenfonds reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Voor deze reizen zijn de ANVR voorwaarden van toepassing, kortingen variëren per reis en zijn reeds in bovenstaande prijzen verwerkt. Zie de website voor alle actievoorwaarden en kortingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 6