II Vrijstelling scouting kost gemeente duizend euro JLEN 19 Dansvereniging De Vriendschap houdt dansavonden in Goes Eens in de maand loopt het zaaltje in wijkcentrum De SpinneinGoes vol met vrolijke mensen tijdens de dansavond van De Vriendschap. Een reportage over een avondje foxtrot, dj Peter, en mannentekort. „Let's goooo!" Dé christelijke reisorganisatie In een hoekje van de donkere, langwerpige zaal zorgt een discobal voor sfeer. Aan de overkant, op het podium, staat dj Peter. Aan weerszij den van zijn draaitafel twee staande boxen en ook hier flikke rende discolichten. Hij draait voorzichtig al wat muziek voor het dansen straks begint. Op stoeltjes aan de zijkant verzamelen de eer ste bezoekers zich. Onder hen Le- nie Hagenaars uit Vlissingen. „Le- Even m'n andere pantoffels aan doen nie van de dansvloer", noemt een vriendin haar lachend. „Als ik er niet ben, dan bellen ze op om te vragen waar ik blijf." Ze is er deze avond met haar vaste danspartner Willem Bakker uit Oost-Souburg. Omdat Lenies man niet danst, gaan ze samen bijna elke week dansen in de provincie. Bakker (8o) beleeft er veel plezier aan. „En op televisie zie je ook alleen maar rampenseries." Even na acht uur grijpt de dj naar zijn microfoon. „Wat denken de stelletjes er van? Het is al tien over acht, stilletjes aan tijd om te gaan dansen. Let's goooo!" De klanken van John Denvers Coun try Road vullen de zaal. En hup, daar schuifelen twintig koppels de dansvloer op om een foxtrot te doen. Lenie schiet al snel terug naar haar stoel. „Even m'n andere pantoffels aan doen!" De dansavond van De Vriend schap, iedere derde zaterdag van de maand, heeft al een lange histo rie. Voorheen heette het Kapasi, een vriendenkring die specifiek bedoeld was voor alleenstaanden. „Maar dat liep terug", vertelt be stuurslid Cobi. „Veel mensen gin gen een koppel vormen." In sep tember 2000 ging Kapasi op in De Vriendschap en werden de dans avonden voortgezet. Niet alleen voor vrijgezellen, maar ook voor paren. Mensen zijn geen lid van de vereniging maar betalen 5 euro en tree per keer. „Gemiddeld komen er zestig tot tachtig mensen naar zo'n avond. „Dat zijn veel vaste gasten. Ze komen uit de buurt, maar ook uit Terneuzen, van Schouwen-Duiveland en zelfs uit Steenbergen." Hoewel de dansavonden bekend zijn, heeft De Vriendschap wél een mannentekort. Sommige vrouwen dansen daarom ook als heer. Willem Bakker verbaast zich er een beetje over het gebrek aan mannen. „Ik verwonder me erover dat veel mensen dit niet bekend is. Zelf danst hij al sinds 1960, vertelt hij. „Het is hier net als bij een voetbalwedstrijd. Daar komen de mensen voor gezelligheid van de kantine, en hier voor de muziek." Dj Peter verandert de klanken van de muziek. „Oh, Engelse Wals", merkt Bakker op. En hij stiefelt de dansvloer weer op. De scoutingvereniging is van plan om het clubgebouw aan de Ge- maalweg incidenteel te gaan verhu ren aan andere scoutinggroepen uit Nederland en heeft daarom ge vraagd of de raad bereid is om vrij stelling te verlenen. „De heffing van toeristenbelas ting veroorzaakt een aanzienlijke verhoging van de kampprijs voor deelnemers", zegt scoutingvoorzit- ter Marijn Rijstenbil. Hulst en Bergen op Zoom De scoutingvoorzitter verwijst naar andere gemeenten die zo'n vrijstel ling hebben opgenomen, waar scoutinggroepen onder vallen. Dat is onder meer het geval in Hulst en Bergen op Zoom. Op Tholen zijn er verder geen verenigingen of stichtingen die toe ristenbelasting afdragen, schrijft het college aan de SGP-fractie. De kwestie wordt woensdag bespro ken tijdens de commissie bestuurs zaken. Reisinformatiedag www.goedideereizen.nl 088-0885 808 maandag 22 januari 2018 BE Tijd om te dansen, let's goooo! Michiel Bouwman Goes Lenie Hagenaars Bij gebrek aan mannen dansen vrouwen ook met elkaar bij De Vriendschap, foto johan van der heijden THOLEN Als de gemeente Tho- len Scouting Heenetrecht vrij stelling verleend van de toeris tenbelasting, dan kost dat de gemeente ongeveer 1.000 euro per jaar. Dat antwoordt het col lege van burgemeester en wet houders op vragen van de SGP. Zaterdag 27 januari 2018 Goes Omnium Zwembadweg 3 Geopend van 10.00 tot 15.00 uur Gratis entree Introductie van de nieuwe zomergids 2018 Presentaties van onze bestemmingen Persoonlijk advies door onze deskundige medewerkers Kennismaken met üw reisleider

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 54