65ste herdenking watersnoodramp GOEDI1Ü33 ^■reize^^H 19 AFSCHEID ZIERIKZEESE PLAATJES DRAAI ER Begonnen als 17-jarige in -toen nog- discotheek Old Dutch, trekt Richard Drubbel, alias DJ Tubbs, de stekker er uit. Hij vindt het wel mooi geweest zo. Nog één keer verricht hij zijn kunstje. De Hoogste Tijd, John West Dé christelijke reisorganisatie Nog één keer sjouwen met al dat spul. Tubbs leeft voor de muziek en een lekker feestje. Maar als hij er gens een broertje dood aan heeft, is het wel die zware apparatuur die steeds mee moet. Auto in, auto uit en weer terug thuis de zolder op. „Daar heb ik gewoon geen zin meer in. Dus na 3 februari staat alles te koop!" Voor de buitenwacht komt de streep onder zijn schnabbelbestaan wellicht als een verrassing. Zelf heeft Richard het moment al jaren geleden bepaald. „Ik heb altijd ge zegd, als ik 55 wordt, stop ik er mee. En dan is het ook zo! Klaar!" Hij neemt in stijl afscheid van zijn pu bliek. Zaterdag 3 februari (aanvang 22.00 uur) wordt stamkroeg De Banjaard in Zierikzee omgeturnd tot een feesthonk. „En ik koppel daar een goed doel aan: het Ellen Parkinson Project van Ellen van Velthoven. Ze doen zelf ook nog het één en ander die avond, in de vorm van een quiz of iets dergelijks." Als geboren en grotendeels geto gen Amsterdammer zweert Tubbs bij de smartlappen. Zeker tachtig procent van alle muziek die ik heb aan cd's (dik vierhonderd stuks), is Nederlandstalig. Waarom? Je kan het allemaal verstaan. En het is me met de paplepel ingegoten. Bij ons thuis werden altijd de Hollandse meezingers gedraaid. Uit het leven gegrepen. Dat vind ik nog steeds prachtig." Engelse naam Wel bijzonder overigens dat de dj- koning aller smartlappen is getooid met een Engelse artiestennaam... Na vijf uur heb ik echt stalpoten Die dankt hij aan steun, toeverlaat, roadie, trouwste fan en echtgenote Cora. „Hij luisterde nooit naar zijn naam wanneer ik hem riep. Inder tijd had je Ricardo Tubbs van Mi- ami Vice op televisie. Maar als ik Tubbs riep, keek hij wel gelijk om." In zijn Old Dutch periode speldde het Zierikzeese feestbeest nog de Veronica Top-40. „Zodra de nieuwe lijst uitkwam, ging ik naar Radio Weltevreden en kocht de nieuwste hitsingles én Alarmschijf. Alles nog op vinyl. Old Dutch was toen nog een echte discotheek, compleet met lampen en een dans vloer. Met twee draaitafels en een mengpaneel praatte ik de nummers aan elkaar. Anderhalfjaar lang heb ik iedere vrijdag en zaterdag ge draaid. Toen ben ik gestopt, omdat ik andere dingen te doen kreeg. Maar zo'n vijftien jaar geleden is het van lieverlee weer begonnen. Dan nam ik soms wat cd's mee naar de voetbalkantine van de VV Zie rikzee, kocht ik op een gegeven mo ment toch zelf weer wat apparatuur en voor je het weet rol je er zo op nieuw helemaal in. Draaitafels, kof fers vol cd's, lampen, zelfs een rook machine, de hele reutemeteut sjouw ik mee." Doorstart De kans op een volgende doorstart -ooit- is minimaal, verzekert Cora. „Toedeleldoki! Hij is geen Heintje Davids! Ome Richard stopt er mee; en tante Cora ook, hé! Want wie mag de boel opruimen als hij klaar is met draaien...? Juist." Richard: „Ik draai altijd zonder zonder pauze en sta de hele tijd. Na vijf uur heb ik echt stalpoten." Tubbs was de gangmaker op tal loze bruiloften, feesten en partijen in de regio. Waar en welke verzoek nummers hij ook draaide, steevast sloot Richard af met De Hoogste Tijd. Maar dan wel de versie van John West." Cora: „Dat is ons num mer. Daar doen we altijd ons enige dansje van de avond op." Wanneer 3 februari de laatste regels van dat lied in de Banjaard uitsterven, en er een einde komt aan een tijdperk, zal er best een traantje worden weggepinkt, denkt Richard. „Maar dat mag dan ook, toch?" OUWERKERK Op 1 februari wordt bij het nationaal monument naast het Watersnoodmuseum bij Ouwerkerk de ramp van 1953 her dacht. De plechtigheid begint om 11.00 uur en wordt onder andere bijge woond door Prinses Margriet en minister Cora van Nieuwenhui- zen van Infrastructuur en Water staat. De 65ste herdenking wordt rechtstreeks op televisie uitgezon den door de NOS. De herdenking begint met een aantal korte toespraken. Aanslui tend leest Ezra Schouls het gedicht voor dat ze schreef over de ramp. De 11-jarige leerlinge van de Jan Wouter van den Doelschool in Zie rikzee won de gedichtenwedstrijd die was uitgeschreven in aanloop naar de herdenking. Vervolgens is er een voordracht door een oogge tuige 65 jaar geleden. De plechtigheid eindigt om streeks half twaalf met kransleg- gingen en de voltooiing van het project 1836 bloemen (één voor ie der slachtoffer) door kinderen en vrijwilligers van het museum. De herdenking is voor iedereen toegankelijk. Parkeren kan alleen bij het strandje en aan de Baalpa- penweg bij Ouwerkerk en bij het Groeneweegje in Zierikzee. Vanaf die locaties rijden pendelbussen. Reisinformatiedag Goes Omnium Zwembadweg 3 www.goedideereizen.nl 088-0885 808 TV I maandag 22 januari 2018 SD Koning smartlap DJ Tubbs stopt De laatste Koninginnedag in 2013 draaide DJ Tubbs in de muziek tent op het Havenplein in Zierikzee. „Eén van mijn leukste ervarin gen, zo in de buitenlucht en om al die mensen voor je te zien dan sen." FOT0100% BAS Marcel Modde Zierikzee - DJ Tubbs De klok tikt laat Dit wordt de laatste ronde Ja ik moet sluiten, het is tijd om weg te gaan Nou kom vooruit maar dit is echt de laatste Nee ome Jaap, biljart gaat dicht 't is echt gedaan Drink je glas leeg, ga naar buiten Want de kelner wil naar huis Ja 't is tijd ik kan het niet helpen, maar der zit nog iemand thuis Ja 't is tijd voor iedereen, niet dat ik je weg wil sturen maar het is tijd, de hoogste tijd Ja het is tijd de hoogste tijd Ja ik begrijp Het is hier heel gezellig Maar morgen ben ik open, dan ben ik weer hier Daar heb je Cor Die wil natuurlijk boffen, maar zijn dochter Anneke heeft geluk kig al betaald Drink je glas leeg, ga naar buiten Want de kelner wil naar huis Ja 't is tijd ik kan het niet helpen, maar der zit nog iemand thuis Ja 't is tijd voor iedereen, niet dat ik je weg wil sturen maar het is tijd, de hoogste tijd Ja het is tijd de hoogste tijd Drink je glas leeg, ga naar buiten Want de kelner wil naar huis Ja 't is tijd ik kan het niet helpen, maar der zit nog iemand thuis Ja 't is tijd voor iedereen, niet dat ik je weg wil sturen maar het is tijd, de hoogste tijd Ja het is tijd de hoogste tijd De hoogste tijd... Ooo de hoogste tijd 'T is de hoogste tijd De hoogste tijd DJ Tubbs favoriete Hollandse hits. foto marieke mandemaker Zaterdag 27 januari 2018 Geopend van 10.00 tot 15.00 uur /iryw t Gratis entree Introductie van de nieuwe zomergids 2018 Presentaties van onze bestemmingen Persoonlijk advies door onze deskundige medewerkers Kennismaken met üw reisleider Numnrk Numark

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 51