baldErman.nl Reizen 2018 nu met vertrekgaranties! bolclErman.nl 4 'Het is nu mijn tijd om iets terug te doen voor Nederland' 'Ik kan moeilijk dagelijks naar huishoudbeurs' Gemeenteraadsverkiezingen Onderbetaald, onderschat, ongezond druk. Het imago van het raadslidmaatschap wordt er niet beter op. Er zijn nog mensen die het zien zitten, bleek op het nationale congres voor lokale volksvertegenwoordigers in de aanloop naar de verkiezingen. Het was al nooit een job met oh-la-la-fac- tor, maar de afgelo pen jaren leek het raadslidmaatschap nog onaantrekkelijker dan voor heen. Zo waren er de berichten over bedreigingen en verbale agressie tegen lokale politici, klonken er verhalen over de infiltratie van 499/- 599/- 599/- Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! w www.bolderman.nl 10 dagen Tossa de Mar, all-inclusive 12 dagen Rondreis Berlijn, Praag, Boedapest en Wenen 12 dagen Hoogtepunten van Sicilië 12 dagen Lutago, Zuid-Tirol 12 dagen Noorse fjorden, bergen en scherenkusten 12 dagen Rondreis Polen maandag 22 januari 2018 Mladen Acinger (47), kandi daat-raadslid GroenLinks (nummer 3) gemeente Nieuwe- gein. Acinger (getrouwd, vader van 2 kinderen) is fulltime ict- consultant. „Mijn zoon van 23 is de deur uit en mijn zoon van 19 volgt bin nenkort. Dus ik dacht: wat zal ik de komende jaren eens met mijn extra vrije tijd doen? De lokale politiek leek me wel mooi en mijn vrouw was het daarmee eens. Ik kom zelf uit Kroatië en heb hier allerlei kansen gekregen, dus lo gisch toch dat ik iets terug wil doen voor Nederland? Een partij kiezen was niet lastig. Ik stem al langer GroenLinks. Die staat voor dingen waar ik me ook druk over maak. Verdeling van de wel vaart, zorg voor het milieu, be strijding van discriminatie. Dat laatste vind ik natuurlijk belang rijk. Ik zie er dan wel Nederlands uit - dik, kaal, blank, ha! - maar mijn Slavische accent heeft het me af en toe toch lastig ge maakt. Ik heb het idee dat ik me altijd voor 110 procent moet in zetten, terwijl anderen het bij 80 procent kunnen laten. En, néé, ik zit niet bij GroenLinks vanwege dat Jesse-effect: ik houd zelf meer van de stijl van Femke Hal- sema dan van flitsende oneli ners. Maar het is wel fijn dat GroenLinks met Jesse Klaver een jong gezicht heeft. Dat er niet alleen maar ouderen in de politiek zitten, zoals ik." Corrie Vonk (66), kandidaats raadslid 'Lijst Groot Montfer- land' (nummer 3), gemeente Montferland, Gelderland. Vonk (oma van 5) is deels met pensi oen en deels mentor voor oude ren en gehandicapten. „Mijn man is ook altijd bezig op de boerderij, dus die vindt het helemaal niet erg dat ik druk ben. Zo is het juist beter. Zit de een niet 's avonds op de ander te wachten. Voor mij is de stap naar de lokale politiek best logisch: ik heb me mijn hele leven bekom merd om mensen die het wat moeilijker hebben. De zieken, de ouderen, de gehandicapten. Zo ben ik ook mentor geworden: ik sta mensen bij die het zelf niet meer redden. Ik heb de afgelo pen tijd als commissielid voor mijn lokale partij al wat aan het raadswerk kunnen snuffelen. Het mooist vind ik het contact met de bewoners. Als iemand me schrijft: 'Mevrouw Vonk, kunt u mij helpen', dan kom ik helpen. Ik kan moeilijk alle dagen met vriendinnen winkelen, koffiedrin ken, of naar de huishoudbeurs." Klaar voor vier jaar, soms Eefje Oomen Den Bosch v.a. slechts v.a. slechts v.a. slechts Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. ANVR Brochure en (0318)58 09 58 hoa /ïnoon' 1 boekingen: Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten Diverse vertrekdata Diverse vertrekdata Diverse vertrekdata Diverse vertrekdata Diverse vertrekdata Diverse vertrekdata

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 4