TOP moet zich nu eerst veilig spelen 17 KORFBAL OVERZICHT Esmee Walraven neemt Tjoba bij de hand tegen nummer laatst Juliana. Verrassende nederlagen voor derdeklassers Togo en Stormvogels. zv ning in Zwijndrecht. Scores Fortis: Tim Crucq 10, Yas- min Swiers, Joyce Schoonaard en Mathijs de Vries 3, Remco Crucq 2, Anita Wielemaker, Justin Koppejan en Rens van den Driest 1. Futura-Ondo 25-18: Koploper Fu- tura gaf Ondo weinig kans in de topper in de eerste klasse F. De ploeg kwam moeizaam onder de Haagse druk uit en legde het af op duelkracht. Na rust (10-9) sloegen de gretigere Hagenezen een on overbrugbaar gat. Maassluis-Atlas 22-16: Tegen de ongenaakbare koploper Maassluis kende Atlas een nerveus begin, waardoor het bij rust tegen een achterstand aanliep (14-6). Zover Maassluis het toeliet, toonde Atlas meer bravoure in de tweede helft waardoor de ingecalculeerde ne derlaag binnen de perken bleef. Scores Atlas: Evi Ovaa 4, Tim Dy- bala, Stephan den Boer en Benja min van Hese 3, Thomas Mesu 2, Irina Truijlio 1. Vios-Togo 20-17: Togo had een gou den slag kunnen slaan in Klundert, maar werd op waarde geklopt door Vios, dat zich een kwartier voor tijd van 15-16 naar 19-16 schoot. De nek slag voor Togo. Door het Goese ver lies ligt de titelrace in de derde klasse K weer volkomen open. Scores Togo: Niek Meerman, Mar- ten Postema 4, Desiree Voshart, Anouk Hazelaar, Jordi Dommisse 3. KVK-Seolto 19-25: De treffers van Koen Volkers wekten de indruk dat KVK Seolto kon volgen, maar de Vlissingers waren een klasse beter. Vooral de dames van KVK waren kwetsbaar. De zestien vrouwelijke Vlissingse treffers getuigden daar van. Scores KVK: Koen Volkers 8, San- der Slabbekoorn 6, Nicole Boste laar, Romie de Winter, Miranda de Visser, Niels Verdonk en Antwan Schouwenaar 1. Scores Seolto: Lie ven Middelhoek 5, Rowena de Pag- ter, Mayella Kuizinga en Rick van de Wal 4, Mariëlle Francke 3, Sjoerd Koetje en Remi van den Broeke 2, Sander Meertens 1. Scheldevogels-Stormvogels 21-17: Stormvogels liet zich verrassen in Bergen op Zoom. Scheldevogels strafte de overdaad aan overtredin gen van de Westkappelse derde klasser af met rake spelhervattin gen. Met slechts vijf treffers na rust (12-12) riep Stormvogels het verlies over zichzelf af. Scores Stormvogels: Jonathan Koets 7, Arjen Schoe 5, Loura Klei- nepier 2, Vera Geschiere, Demi van Vaardegem en Sander Verrijzer 1. Zaamslag-DSO 14-29: Zaamslag had niets in te brengen bij een ont ketend DSO. Zowel van afstand als uit korte kansen kreeg de thuis ploeg een lesje in effectiviteit. Vanaf 5-13 bij rust stopte de Bra bantse dadendrang bij 14-29. Scores Zaamslag: Pjotr Hamelink 5, Erwin Verhelst 3, Marco van Reeu- wijk en Gerwin Zegers 2, Daphne de Vos en Jesse Hamelink 1. HOOFDKLASSE Met nog vijf speelrondes te gaan houdt Swift uitzicht op de hoofd klasse. In eigen huis versloegen de Middelburgse korfballers zaterdag Antilopen (29-22). Daardoor blijft Swift in het kielzog van koplopers GKV en SDO, die ook geen misstap begingen. Tjoba ontworstelde zich van de onderste plaatsen in de eer ste klasse, terwijl Fortis boven blijft meedoen. Nog meer goed nieuws bij de Mid delburgers was het nieuws dat zo wel de trainers (Dennis Plantinga en Mathijs Pagé) als alle spelers van het eerste hebben aangegeven ook volgend seizoen voor de club uit te zullen komen. Plantinga tekende zelfs een contract voor twee jaar, tot de zomer van 2020. Mogelijk dat de selectie nog versterkt zal worden door de komst van Naomi Zuidweg, die gestopt is bij KZ. Swift-Antilopen 29-22: Met Anne Vogel op de plek van de zieke Mi- rella Pouwer startte Swift onwen nig. Verdedigende slordigheidjes hielden Antilopen in de race. Na rust (12-10) was het defensief dege lijker en aanvallend vertrouwd pro ductief. Zaterdag gaat het er om spannen voor de Middelburgers. Dan komt SDO, één van de koplo pers op bezoek. Juliana-Tjoba 24-32: Winst op hekkensluiter Juliana was een must voor Tjoba. Eén helft hielden de op portune Brabanders Tjoba bij (13- 16). Onder impuls van een ontke tende Esmee Walraven speelden de Bevelanders Juliana in het derde kwart aan flarden (14-22). Iets te veel tegentreffers drukten de op luchting niet. Albatros-Fortis 14-24: Fortis had geen kind aan Albatros. In een vloek en een zucht leidde de Sou- burgse eersteklasser met 0-6. Ook na rust had de nummer twee van de ranglijst aan het ontregelen van Albatros voldoende om gestaag toe te werken naar een royale overwin- maandag 22 januari 2018 Goednieuwsshow bij Swift Scores Ondo: Thomas Mesu 4, Ro nald Wisse, Jeroen Mesu en Emiel Hoefkens 3, Dennis Witte 2, Sacha Hoefkens, Kristy Kolmus en Hanne Hollemans 1. Aïsja Zuidweg was met acht treffers weer belangrijk voor Swift. foto ruben oreel De korfballers van TOP verloren zaterdag in eigen huis kansloos van DSC: 24-32. Vooral na rust waren de bezoekende Eindhove- naren de baas in Arnemuiden. Door de nederlaag zakt TOP naar de vijfde plaats en is een promotieplek naar de Korfbal League ver weg. TOP kende een pikstart, want binnen negentig tellen stond het 2-0. De energieke counter van DSC naar 6-9 was een voorbode. Robin de Wit was in die fase nauwelijks af te stoppen. Arne- muids herstel volgde en op 10-10 waren er kansen op meer, maar het was toch het uitgebalanceerd Brabants achttal dat met een voosprong (12-14) de rust in ging. In de eerste drie minuten van de tweede helft ging het mis. DSC kwam veel feller uit de kleedka mer en troefde de overdonderde thuisploeg op alle fronten af. Pas na zeven minuten deed TOP wat aan de opgelopen schade (13-18), maar de marge bleek onover brugbaar. TOP ging mee in de niet te winnen fysieke strijd en verzandde in onnodige fouten en ageren tegen de arbitrage. Intus sen lukte alles bij DSC dat uitliep naar tien punten verschil. Ook versterkingen van Jorian Schroe- vers en jongeling Ina de Ridder konden het tij niet keren. Door de vierde nederlaag is een promotieplek uit zicht. Coach Arco Goedkoop is doordrongen van de kwetsbare positie van zijn ploeg. „Wij moeten ons komende zaterdag tegen Sporting Delta eerst maar eens veilig zien te spelen", zei Goedkoop. Scores TOP: Dylan Gillissen 9, Willemijn Bouwens en Jurriaan Bouwens 3, Emmelie Bouwens, Jurgen Janse en Jorian Schroe- vers 2, Demi Mondeel, Jeanine Marijs en Peter van Belzen 1. JaapJan Ritsema Vlissingen Scores Swift: Gijs Gillissen 12, Aïsja Zuidweg 8, Stephan den Boer 4, Anne Vogel en Sanne Oostinga 2, Joren Gillissen 1. Scores Tjoba: Esmee Walraven 11, Dirk-Jan Westmaas 6, Manon Braam en Pien Westmaas 3, Sharon Goedegebuure, Niels Pekaar, Robin Harinck en Dennis Broerse 2, Pa- trick de Bruine 1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 45