Piet Schop is topmaster, maar waterpoloot liever De Kraker in wolken, Van Acker in de put na remise Polderman in zijn nopjes 16 VLISSINGEN De volleybalsters van YVC zetten in de eerste klasse de opmars voort. In Oostburg boekte YVC ten koste van de derde keus van De Burgst de zesde zege op rij: 3-1. Een klasse hoger verloren de vrouwen van Stevo kansloos met 4-0. De mannen van Stevo klom men door een 4-0-zege op Skunk naar de vijfde plaats in de promo tieklasse. Vrouwen YVC-De Burgst 3-1 (25-21, 25-20, 25-22, 17-25): Ook het hoger ge klasseerde De Burgst 3 ging in Oostburg voor de bijl. Dat gebeurde in een boeiend duel, waarin YVC een hoog niveau haalde. „Dit was heerlijk om te zien", glunderde trainer Danny Polderman. „We hebben in de eerste drie sets op sommige momenten fantastisch gespeeld. Service, pass, aanval, ver- Die pieken en dalen zijn niet normaal. Dat is voor een trainer heel frustrerend dediging: alles lukte." Bij YVC ontbrak spelverdeelster Meijke van der Plas. Savora Heijwe- gen, die in het tweede team al drie sets de lijnen had uitgezet, verving haar met verve. Sydney Trapman sloeg elke hoge set-up genadeloos binnen, Daphne Steutel was eve neens sterk op dreef. „Dit is zó'n leuk team", zei Polderman. „Ze spe len met veel vertrouwen en worden niet ongerust als ze op achterstand komen. Het is echt een team. Je ziet alleen maar lachende gezichten. Dat is voor een trainer heel leuk." YVC moest de vierde set afstaan. „Maar ik ben heel tevreden. In de eerste wedstrijd tegen De Burgst verloren we dik met 4-0." Zuvo-Stevo 4-0 (25-18, 25-17, 25- 17, 25-14): Voor Stevo geldt dit sei zoen dat de ene week de andere niet is. Na de ruime 4-0-zege van vorig weekend volgde een oorwassing in Zundert. „Die pieken en dalen zijn niet normaal", zei Guido de Beule. „Dat is voor een trainer heel frus trerend." Stevo stuitte op een taaie thuisploeg, die met meer beleving dan Stevo speelde. Stevo bleef pas send onder de maat en kwam in aanvallend opzicht niet uit de verf. Op momenten dat een aanval wel met overtuiging werd afgerond, gaf Zuvo achterin geen krimp. Stevo klampte in elke set tot halverwege aan, maar zag Zuvo daarna steeds afstand nemen. „We kregen te veel momenten series van vijf, zes pun ten tegen. Dat mag gewoon niet ge beuren." Mannen Skunk 2-Stevo 0-4 (13-25, 17-25, 17-25,17-25): De vierde maximale zege van Stevo, dat geen moment in de problemen kwamStevo maakte het de thuisploeg vooral serverend lastig. Vooral de libero van Skunk had het daar moeilijk mee. Hij werd dan ook keer op keer opgezocht. Stevo had in elke set het initiatief. Zonder tot grote hoogte te hoeven groeien, leidde dat tot vier afgete kende setzeges op rij. Spelverdeler Wouter Bonte zette keurig de lij nen uit. In aanvallend opzicht ex celleerde vooral Kevin de Koeijer. Hij sloeg zowat alles binnen wat voor zijn handen kwam. Het meest content was de zwem mer van De Bevelanders uit Ka- pelle met de winst op de 200 meter wisselslag, 200 meter schoolslag en 100 meter vlinderslag. Schop: „Je wil op zo'n toernooi toch zo hoog mogelijk eindigen. Ik train normaal gesproken twee keer per week. Maar ik heb voor dit kampi oenschap extra getraind bij zwem- trainer Thierry Potin in Vlissin- gen." Hij begon pas in 2009 met het zwemmen van masterswedstrij- den. „Ik deed mee aan de Senior Games en zwom toen een Zeeuws record voor 55-plussers." Toch is Schop meer liefhebber van een an dere watersport. „Ik ben in 1964 begonnen met waterpolo bij de Ganze in Goes. Ik heb 38 jaar in het eerste gespeeld. Helaas is er in Zee land geen waterpolo voor ouwe lullen. Dat doe ik eigenlijk veel lie ver", erkende de oud-fysiothera peut. Schop verbeterde op de 50 meter schoolslag zijn eigen Zeeuwse re cord: 40.08. Hij kiest ervoor om al leen maar races op nationaal ni veau te zwemmen. „Ik heb geen ambitie om aan EK's of WK's mee te doen. Ik vind de masterswed- strijden in Nederland hartstikke leuk. Het is een sociaal gebeuren en er hangt altijd een goede sfeer." Naast Schop vielen ook andere Zeeuwse zwemmers in de prijzen. Zo was De Scheldestroom uit Breskens goed voor zeventien me dailles. Goud was er voor Ryan Verplanke (40+) op de 50 en 200 meter schoolslag, en voor Caroline van Tiggelen (35+) op de 50 meter schoolslag. De zwemmers van DZK uit Vlis- singen beklommen twaalf keer het ereschavot. Marijke van Hoek (60+) stond op de hoogste trede na winst op de 50,100 en 200 meter schoolslag en Jan Brink (55+) won de 1500 meter vrije slag. Voor de organiserende vereniging, De Schelde uit Terneuzen, was Cees van Houwelingen de grote man met overwinningen op de 50 meter vrije slag, 50 en 100 meter schoolslag. Jolanda van de Ree (55+) van de Ganze uit Goes ver overde de titel op de 100 meter schoolslag en ZC Koewacht pakte drie medailles. Voor de pauze leidde de goed spe lende Berry Dallinga tegen Dirk Weeremans de hele partij tot hij in de slotfase een paar kansjes liet lig gen en zijn tegenstander bij 31-31 op gelijke hoogte kwam. Meteen daarop maakte de Belg een knappe serie van acht en forceerde daarmee de beslissing van de partij in zijn voordeel. De volgende beurt maakte hij het karwei af: 31-40 in 35 beurten. Op de andere tafel debuteerde Jean Paul de Kraker in de eredivisie en deed dat zeer verdienstelijk. Na een moeizaam begin en een sterke start van zijn tegenstander Adrie Demming kwam hij al snel met o- 10 achter, maar hij vocht zich voor beeldig terug in de wedstrijd. Hij- nam het initiatief en greep na wat geploeter in de slotfase de winst met 40-37 na 49 beurten. „Ik ben Dallinga.com kon vrede hebben met het gelijkspel tegen de nummer voorlaatst hier heel blij mee", was zijn eerste reactie. „Ik dacht op het eind dat ik het na een paar foutjes uit handen zou geven, maar bleef goed gecon centreerd en won toch nog. Ik vond het hartstikke mooi een keer op dit niveau mee te doen en het smaakt eigenlijk wel naar meer." Voor Steven van Acker werd de middag een nachtmerrie. Hij was na afloop ontroostbaar. De hele partij had hij tegen Dieter Gross- jung de touwtjes in handen en kwam met 36-24 voor te staan. Toen haperde plots de machine en zag hij geheel verkrampt zijn tegen stander de partij als eerste uitma ken. Van Acker moest er in de na beurt nog twee, maar kwam niet verder dan één. Dat betekende zijn derde nederlaag op rij met 40-39- cijfers. Gebroken op zijn stoel zit tend staarde hij voor zich uit. „Ik wil er niet over spreken", zei hij ge desillusioneerd. „Ik ben kapot." Op de andere tafel won Jean Paul de Bruijn, naarstig zoekend naar zijn beste vorm, met de grootste moeite van Huub Wilkowskli. Deze Brabander in Gelderse dienst had lang de touwtjes in handen, maar moest na een even onver wachte als fraaie serie van negen van De Bruijn de leiding en de regie afstaan. Bij 40-32 na 34 beurten maakte de Hulstenaar een einde aan de beproeving en mocht Wil- kowski in de nabeurt proberen de stand gelijk te trekken en daarmee zijn team de winst te bezorgen. Zo ver kwam het tot vreugde van alles wat Dallinga.com een warm hart toedraagt niet. Na vier stokte de productie en was een punt binnen. Michael Vink leed met zijn team en persoonlijk een nederlaag bij Hotel Stadt Lobberich, een team dat vecht tegen degradatie. Het werd 8- 0 voor de Limburgers en Vink ver loor van Paul Savelkoul met 31-35 na 53 beurten. Ik vond het hartstikke mooi een keer op dit niveau mee te doen en het smaakt eigenlijk naar meer maandag 22 januari 2018 YVC lacht zich naar wéér zege Piet Schop vlindert naar weer een medaille op het NK voor masters. foto peter nicolai -Guido de Beule (Stevo) De Open Nederlandse Masters Kampioenschappen (ONMK) verliepen in Terneuzen met elf starts en evenzoveel medailles uiterst succesvol voor Piet Schop. In de categorie 65+ keerde hij huiswaarts met drie gouden, vijf zilveren en drie bronzen plakken. „Mijn presta ties waren beter dan ik vooraf had ingeschat", zei de Goese- naar. Joram Lawalata Terneuzen De driebanders van van Dal- linga.com boekten gisteren in eigen huis een zwaarbevochten 4-4-gelijkspel tegen de nummer voorlaatst van de eredivisie, De Veemarkt uit Doetinchem. Joop van den Oudenhoven Vlissingen - Jean Paul de Kraker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 44