Darters RCT blijven na remise in top drie Ralph Zegers keer bij SKNWK terug in het Zeeuwse trainersgilde Post en Verhage lopen samen naar de zege 15 Waterpoloërs De Schelde zijn kansloos Middelburgse dammers in de problemen zv -,\V •- Saévü - lissen (74.57 procent) zaten daar erg kort achter en werden tweede en derde. „Ik ben over het algemeen tevre den over vandaag", sprak Minder- houd, „al waren er nog een aantal dingen die thuis wel goed gingen en nu minder." Minderhoud doelde daarmee onder meer op de afstemming. De overgang van de piaffe naar de passage verliep nog niet vlekkeloos, vond hij. „Maar goed, dat heeft er ook mee te ma ken dat Dream Boy zo'n proef voor het eerst in zijn geheel rijdt. Ik merkte ook dat hij het nog een beetje spannend vond." Volgens Minderhoud heeft Dream Boy de potentie om van dezelfde kwaliteit als zijn andere paarden te worden, zoals de zes tienjarige Flirt of de dertienjarige Zanardi. Of heeft Dream Boy mis schien zelfs meer aanleg dan hen? „Dat kan ik nog niet zeggen. Die andere paarden zijn al wat ouder. Wat zeker is, is dat Dream Boy een paard is dat heel veel talent heeft Dus je moet het eigenlijk nog eens bekijken als je er nog een jaar werk in hebt gestoken. Wat zeker is, is dat Dream Boy een paard met veel talent is." Voor de winnaar van olympisch zilver (team) bij de Spelen van 2008 was vorig jaar, ondanks zijn derde plaats op het NK, een min der jaar. Dat had onder meer te maken met de verschillende bles sures waar zijn paard Johnson mee te kampen had. Zo had de hengst in augustus een hoefontsteking, waardoor Minderhoud het EK moest laten schieten. Voor Minderhoud staat 2018 in het teken van de Wereldruiterspe- len in het Amerikaanse Tryon (september). Komend weekeinde staat voor hem Jumping Amster dam op het programma. Dan ver schijnt Minderhoud met Zanardi in de ring. Wanneer hij zijn voi- gende wedstrijd met Dream Boy rijdt, weet hij nog niet. Misschien zien we de talentvolle hengst wel terug bij de Wereldruiterspelen. Om welk editie het dan gaat, zal de toekomst uitwijzen. De darters van Racketcentrum Terneuzen behouden na het ge lijkspel tegen concurrent 8-eraf Amsterdam hun derde plaats in de overgangsklasse van de Superlea gue. De Zeeuws-Vlaamse forma tie en de hoofdstedelingen hiel den elkaar in Terneuzen perfect in evenwicht: 5-5. Het bleef in het Racketcentrum tot de slotpartij erg spannend. Beide ploegen ontliepen elkaar weinig of niets. Dat was al merk baar bij de start in de Round Ro bin (best of seventeen), die door Pieter Otten in de slotpartij met 9-8 in het voordeel van het Ter- neuzense team werd beslist. In de singles pakte Otten ook het enige punt voor de thuisclub, maar daarmee kon hij niet voor komen dat de bezoekers aan de leiding gingen. Na de single-par tijen hadden de Amsterdammers één puntje meer dan de Terneu- zense ploeg: 2-3. Maar daarmee was RCT alles behalve verslagen. Die 2-3-achter- stand werd met drie winstpar tijen in de dubbels namelijk om gezet in een 5-4-voorsprong. Pieter Otten was in vorm bij RCT, maar kon in de slotpartij niet winnen In de alles beslissende slotpartij verloor Otten wel, waardoor de Amsterdammers langszij (5-5) kwamen. Wesley Bour en Otten noteerden twee 180-ers, terwijl Rowdy Schoremans met 145 een hoge finish had. TERNEUZEN De waterpoloërs van De Schelde speelden zondag de lastige uitwedstrijd van de competitie. De Rog uit Weert, de nummer twee in de eerste klasse, was in Limburg met 11-4 te sterk voor de Zeeuws- Vlaamse formatie. De start was moeizaam en De Rog nam een 2-o-voorsprong. Maar daarna kwam De Schelde beter in de wedstrijd en kwam het sterk terug tot 2-1. In de tweede periode maakte De Schelde echter teveel fouten en het was De Rog dat daar dank baar gebruik van maakte en uit liep naar een 6-1-voorsprong halverwege. Er volgde een goede derde periode, maar dat leverde te weinig op. Het werd nog 6-2, maar daarna was het opnieuw De Rog dat de wedstrijd naar zich toe trok en via 7-2 een ver diende 11-4-winst behaalde. Scores De Schelde: Mark Leg- ters 3 en Ivar Jansen van Roo sendaal 1 maal. VLISSINGEN De dammers van PWG 's-Gravenpolder hebben zaterdag in Rotterdam met 11-9 gewonnen van Constant Char- lois 2. Voor Middelburg dreigt de nacompetitie na een nederlaag tegen Van Stigt Thans 3:15-5. De in degradatienood verke rende Rotterdammers hadden veel sterke invallers opgetrom meld om PWG het leven zuur te maken, maar het Zuid-Beve- landse team wist ternauwer nood de winst binnen te slepen. Bij Middelburg ging zaterdag in Schiedam bijna alles fout. Tegen stander Van Stigt Thans 3, dat net als Middelburg slechts vier punten had verzameld, maakte vanaf het begin de dienst uit. Captain Daaf Kasse en Wim Koppejan moesten in het vroege middenspel al capituleren en even later streek ook Piet Allaart in een klassieke partij de vlag. Uiteindelijk werd het maar liefst 15-5 voor de Zuid-Hollandse for matie. Voor Zegers betekent de nieuwe klus bij SKNWK een terugkeer als hoofdtrainer in het seniorenvoet bal. Eind 2016 werd hij ontslagen bij zondag-derdeklasser HVV24, na dat hij met een verkeerde jas op de groepsfoto was gegaan, en daarna coachte hij geen standaardteam meer. Toch zat Zegers, eerder ook actief bij Groede en Zaamslag, niet stil. Zo was hij na zijn vertrek uit Hulst ac tief als assistent-trainer van Rogier Veenstra in dienst periode bij Zee- landia Middelburg en staat hij dit seizoen voor de groep bij de JO17-1 vanJVOZ. Ook vanuit de vierde klasse A van het zondagvoetbal was er trainers- nieuws. Luc Audenaert staat vol gend seizoen bij Steen voor de groep. De 56-jarige oefenmeester volgt Carlo van Grimberghe op, die na zeven jaar vertrekt. Audenaert en Steen zijn geen on bekenden van elkaar. Zijn vader was jarenlang actief bij de Zeeuws- Vlaamse club en zelf voetbalde hij er nog in de B-junioren. De laatste club waar hij actief was, was HW'24. Tegenover de komst van de nieuwe trainer, staat het vertrek van Van Grimberghe. Hij koos na zeven jaar voor een nieuwe uitda ging. Vanaf komend seizoen gaat hij zich volledig richten op zijn werkzaamheden als jeugdtrainer bij de Belgische topclub Club Brugge. Competitiegenoot IJzendijke gaat door met de huidige trainer Nico Knol. Hij verlengde zijn con tract met één jaar bij de Zeeuws- Vlamingen. Twee leden van atletiekvereniging Scheldesport uit Terneuzen lie pen zaterdagmiddag ver voor de rest uit tijdens de eerste DOW- trimloop van dit seizoen. Trai ningsmaatjes Sander Post uit Ter neuzen en Mark Verhage uit Zaamslag verdeelden min of meer de buit met het verschil dat Post de lange afstand op zijn naam schreef en Verhage op de midden afstand alles en iedereen ruim schoots voor bleef. Ze hadden het daar samen best naar hun zin. „Mark is een enorme bikkel waar ik niet alleen tijdens de wedstrijden behoorlijk steun van ondervind, maar ook op de trainingen hebben we veel aan el kaar. Het is prettig om zo samen te kunnen lopen", oordeelde Post na zijn zege. Verhage was eveneens meer dan tevreden. „Een wed strijd als een training kunnen lo pen is toch behoorlijk fijn en dan nog samen met Sander ook." Beiden namen meteen het ini tiatief en werkten goed samen, el kaar opzwepend voor een goede tijd. Post moest alleen drie ronden langer door, maar ook na de finish van zijn maatje bleef hij ruim aan de leiding. maandag 22 januari 2018 een heel groot talent Dressage. foto johan ven der heijden - Hans Peter Minderhoud Aector Doorns Terneuzen SKNWK heeft in Ralph Zegers een nieuwe trainer voor volgend seizoen gevonden. De in Middel burg woonachtige Zeeuws-Vla ming is bij de zaterdag-vierde klasser de opvolger van Perry Snoep, die naar Noad'67 ver trekt. Daniël Vervelde Vlissingen Wim de Vos Terneuzen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 43