Olympiërs laten het spetteren in slot van Masters of Dressage II Scheldesport heerst met harde hand in Zeeuwse onderonsjes Oostburg en Bertens flitsend van start 14 MASTERS OF DRESSAGE HANS PETER MINDERHOUD Zeeuw Hans Peter Minderhoud heeft met zijn winnend paard goud in handen. Een jong, talentvol paard, waar nog wel het nodige aan gepuzzeld moet worden. Zo omschreef dressuur ruiter Hans Peter Minderhoud zijn paard Dream Boy gistermiddag na dat de negenjarige hengst zijn Grand Prix-debuut had gemaakt bij de Masters of Dressage in Nieuw- en Sint Joosland. Dream Boy werd in 2014 derde op het wereldkampioenschap voor jonge dressuurpaarden met ama zone Gerdine Maree. Sinds 2015 heeft Minderhoud het paard onder zijn hoede. De uit Westkapelle af komstige ruiter (44) reed gisteren zijn zesde wedstrijd op Dream Boy. In 2016 veroverde de combinatie zilver op het Nederlands kampi oenschap Lichte Tour. Er waren een paas dingetjes die thuis goed gingen en nu wat minder In het Limburgse Kronenberg re den Minderhoud en Dream Boy in oktober vorig jaar voor het eerst in de Zware Tour. Met succes: het duo won overtuigend met een score van 74.67 procent. Toen al had de inwoner van Oosterbeek het gevoel dat Dream Boy klaar was voor zijn debuut in de Grand Prix. De afgelo pen weken werd dat gevoel alleen maar sterker. „Hij maakte een goede indruk op me", vertelde Minderhoud gisteren tijdens Mas ters of Dressage. Dream Boy stelde gistermiddag niet teleur bij de Masters of Dres sage in Hippisch Sportcentrum De Kroo. De kür van Minderhoud met Dream Boy werd door de jury be oordeeld met een score van 74.82 procent. Madeleine Witte-Vrees (74-75 procent) en Adelinde Corne- Vrouwen. Scheldesport-Volhar- ding 54-29: De start van Schelde sport was goed, maar voorzichtig. De thuisclub kende een sterke tweede periode. „We zetten meer druk op de tegenstander. Verdedi gend stond het goed en we scoor den veel via snelle uitbraken", zei Scheldesport-coach Martin van Ham na het duel. Bij rust was de marge met de ploeg uit Goes al 22 punten. In de derde periode kende Scheldesport een terugval. Dat bleef zonder gevolgen, want in de laatste periode konden de Terneu- zense vrouwen de wedstrijd uit spelen. Met de overwinning rekent Scheldesport af met een mindere periode. De ploeg heeft weer aan sluiting met de middenmoot en nadert Volharding tot twee punten. Bij Scheldesport was Marjolein Kruijsse topscorer: 19 punten. Mannen. Smokkelhoek-Schelde- sport 54-67: De winst van de Ter- neuzense koploper kwam moei zaam tot stand. De basis werd ge legd in de tweede periode, toen Scheldesport in een hoger tempo ging spelen en Smokkelhoek onder druk zette. Met name via uitbraken leverde dat een 36-23-voorsprong op. In de derde periode profiteerde de ploeg uit Kapelle van een slap spelend Scheldesport en naderde tot drie punten. Scheldesport her pakte zich, zodat het verschil aan het einde dertien punten bedroeg. Floris Jan Beumer was bij Schelde sport topscorer. Hij stond aan het einde van het duel op een totaal van twintig punten. In de vierde klasse A van het zon dagvoetbal kende Oostburg let terlijk een flitsende start van 2018. Het inhaalduel met NSV werd met 3-1 gewonnen en na amper honderdtwintig seconden was de eerste goal al binnen. Oostburg schoot uit de start blokken. Binnen twee minuten zette Timo Bertens de thuisploeg al op een t-o-voorsprong. Maar ook de bezoekers maakten een snelle treffer. Wouter van Wezel bracht NSV, dat de eerste periode won, na tien minuten weer langs zij in Zeeuws-Vlaanderen. Het bleek de opmaat voor een spetterende eerste helft, waarin Oostburg de betere partij was en voor het meeste gevaar zorgde. Na 25 minuten lukte het de ploeg één van de kansen die het kreeg om te zetten in de tweede goal. Jochem van der Meulen nam de 2-1 voor zijn rekening. Daarmee was de koek nog niet op voor Oostburg, dat voor rust nog een derde goal produceerde. Op slag van rust maakte Jelle Bak ker er 3-1 van, met het laatste bal contact van de eerste helft. Na rust viel er minder te bele ven in Oostburg. Het duel ging ge lijk op en doelpunten bleven uit. Daardoor werd het 3-1. maandag 22 januari 2018 Een erepodium met louter in ternationals na afloop van Grand Prix tijdens de laatste dag van Masters of Dressage. Er waren scores boven de 74 procent en een minimaal on derling verschil. Hans Peter Minderhoud werd de ge droomde winnaar. Het zorgde gisteren in Nieuw- en Sint Joosland voor een spannend slot van het dressuurevene- ment. Lucien Roelandt Nieuw- en Sint Joosland Minderhoud stelde zijn talrijk aanwezige aanhang op het Hip pisch Sportcentrum De Kroo niet teleur. Met de schitterende piaffe- en passagetour en fijn schakelende inponerende tienja rige hengst Glock's Dream Boy liep de oud-inwoner van Westka- pelle naar de nipte overwinning (74,82). Minderhoud liet met Vil- vali-zoon Madeleine Witte (Schijndel), met de fraaie wissels springende en in het wijken fijn scharende vijftienjarige hengst Wynton, achter zich (74,75). Adelinde Cornelissen eindigde, op de met veel afdruk mooi bergopwaarts en veel souplesse door het lijf door de arena dra vende Jazz-zoon, op de derde stek (74.57). Juryvoorzitter Adriaan Hamoen: „We kregen hier een grote groep talentvolle paarden te beoorde len. Buiten de olympische paar den die vandaag de lijst aan voerden, ook een viertal jonge paarden die in de toekomst in ternationale kampioenschappen kunnen lopen. Ik denk niet dat hier ooit eerder zo'n sterk deel nemersveld aan de start stond." Hamoen vond de deelname van het grote aantal internationals overigens niet vreemd. „De ka derscores zijn met ingang van dit jaar opgetrokken naar 72 procent. Daardoor is een groot aantal ruiters van de kaderlijst verdwenen en proberen zij op wedstrijden als deze terug te keren op die lijst. Dat is ook leuk jureren. Meestal krijg je op wed strijden als deze geen ruiters van dit niveau te beoordelen." Chantal Nijpjes was de overtui gende winnaar van de kür op muziek in de basis klasse Z. Na haar zege in Z1 met de hengst Giorgio N (71.00), deed ze er in de in handicap verreden klasse Z2 en ZZ-Licht nog een schepje bovenop. In een met veel allure en gedurfd gereden kür danste ze met de Undigo-zoon Bolero naar haar tweede afgetekende zege op rij (75,813). Annemijn Boogaard (Oudelande) eindigde met Ziësto-zoon Fullspeed TC als tweede (72,750). Chantal Nijpjes liet in Z1 Margriet Si- monse (Westkapelle) de schim melruin Dexter achter zich (68,000). Tegen Thamar Zweistra (Schore) bleek in de kür op mu ziek Lichte Tour geen kruid ge wassen. In ZZ-Zwaar was Zwei stra met Westpoint-dochter Hexagon's Filamanda de beste van een trio dat tegen elkaar aanschurkte (71,438). Zweistra liet Jeanine Nieuwenhuis van de Stal Tim Cooman uit Oud Beijer- land achter zich (70,938%). Tha mar Zweistra's pupil Marijke van Giesen (Zaamslag) eiste met ruin Hexagon's Furious de derde plaats op (69,063). In Mediate I danste Zweistra, op de rug van de merrie Erina, op muziek van Lion King (Hakuna Matata), met de monsterscore van 76,375 procent naar een af getekende overwinning. De combinatie uit Schore sloeg hiermee een gat van bijna zeven procent met Brecht D'hooge (Hoogerheide). Jonge Dream Boy is Arwin Willemsen Nieuw- en Sint Joosland - Hans Peter Minderhoud Hans Peter Minderhoud en Dream Boy in actie tijdens Masters of Scheldeport pakte zaterdag de volle winst in de Zeeuwse bas ketbalderby's. De vrouwen won nen thuis met ruime 54-29-cij- fers van het Goese Volharding de derby in de tweede klasse. In Kapelle behielden de Terneu- zense basketballers hun onge slagen status in de derde klasse dankzij een 67-54-zege tegen Smokkelhoek. Aector Doorns Vlissingen Daniël Vervelde Oostburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 42