w/ f Zeeuwse derde plaatsen bij de vleet Nekletsel voor Belg 3ëi .r* 13 MOTORSPORT SUPERCROSS Harri Kullas bewijst in Goes dat hij na het nodige blessureleed helemaal terug is. De rivaal in de MXGP van Jeffrey Herlings is oppermachtig. f zv DELAGRENSE Tussen de ronkende motoren en de feestmuziek door was er zaterdag avond één man in de Zeelandhallen die de lach niet van zijn gezicht kreeg. Harri Kullas, een geboren Fin die woonachtig is in Estland en in Spaanse dienst rijdt, liet zich door niets of niemand het lachen ontne men. De 25-jarige Husqvarna-rijder toonde zich in Goes oppermachtig en beleefde volgens eigen zeggen een 'perfect weekend'. Kullas reed afgelopen seizoen in de MXGP met onder anderen Jeffrey Herlings. Daarin eindigde hij als 24ste met een elfde plaats in het dagklasse ment in Valkenswaard als beste pres tatie. Na het nodige blessureleed in de afgelopen jaren, bewees de blonde coureur dit weekend in Goes dat hij allesbehalve afgeschreven is. Voor Kullas verliep zijn eerste deel name aan de Supercross in Goes vlek keloos. Van de twaalf rijders die aan de start van de grote finale versche nen, klokte de Finse Est in de super- pole de snelste ronde (25,2 seconden) en verzekerde zich daarmee van pole- position. Tijdens de apotheose van het weekend liet de 'iron man' er ver volgens geen twijfel over bestaan dat hij de allersnelste van het internatio nale deelnemersveld was. Van start tot finish reed de in het wit gestoken nummer 151 soeverein aan de leiding. „Het was een goede race van mij, waarbij ik direct de leiding kon pak ken en die tot het einde wist vast te houden", glunderde Kullas. „Door die goede start werd het heel makkelijk voor mij en kon ik de perfecte race rij- Door die goede start werd het heel makkelijk en kon ik de perfecte race rijden den." Achter Kullas streden twee Fransen, een Deen en een Spanjaard om de overige ereplaatsen. De Fran sen Florent Richier en Boris Maillard mochten na een spectaculaire strijd respectievelijk de tweede en derde plaats op het podium beklimmen. Het was dan wel zijn eerste optre den in Goes, maar als het aan de kers verse kampioen ligt, komt hij zijn titel in 2019 weer verdedigen. „Ik heb enorm genoten dit weekend. De baan was goed en het publiek was fantas tisch. Het was een gekkenhuis op de tribune. De perfecte atmosfeer voor de perfecte races. Eigenlijk was het een perfect weekend", concludeerde Kullas na afloop tevreden, waarmee hij direct ook een compliment uit deelde aan de organisatie en de tien tallen vrijwilligers van het evene ment. „Ik heb het hier heel goed naar mijn zin gehad. Ik ga met een fijn ge voel richting huis en volgend jaar hoop ik hier terug te komen." Thialf-taferelen Kullas was zeker niet de enige die had genoten van de atmosfeer in de Zee landhallen. Onder aanvoering van Party DJ Willem swingde het massaal toegestroomde publiek tijdens de pauzes van links naar rechts. Heuse Thialf-taferelen maakten zich meester van de Zeeland hallen. Ook een klein opstootje op de tribune kon de pret onder de toeschouwers niet drukken. Al snel werd er weer gebroederlijk schouder aan schouder gefeest en ge juicht voor de matadoren op de motoren. De Zeeuwse hoop in bange da gen, Mark Boot uit Kamperland, kon weinig potten breken en strandde in de herkansing die in twee instanties gereden moest worden na een flinke valpartij van Honda-rijder Heikke Geens. Eer der op de avond werd de MX-i ge wonnen door de Engelsman Brad Bixby, die Brad Bijltjes uit Alkmaar en de Deen Ras Lynggaard achter zich hield. De MX-2 werd een prooi voor de foutloos rijdende Henk Pater uit Lunteren. Patrick van Wilgenburg uit Kootwijk en de Duitser Christoph Danz legden beslag op de resterende ereplaatsen. -A* ,'.F i> OP HET PODIUM WWW. maandag 22 januari 2018 Finse Est doet alles perfect De Belgische mo torcrosser Dylan Delagrense uit Ruiselede is vrij dagavond zwaar gewond geraakt na een val tijdens de indoorcross in Goes. Met ernstig ne kletsel is de on gelukkige crosser overgebracht naar het Universi tair Ziekenhuis van Gent. Daar verblijft hij op de afdeling intensive care. Zijn vader liet gis teren via Face- book weten dat de situatie van zijn zoon inmid dels licht verbe terd was. Menno Kole Goes - Harri Kullas I Harri Kullas Bij de 85cc grote wielen was er tij dens de Internationale Indoormotor- cross een hoofdrol weggelegd voor de twaalfjarige Danny van de Bosse uit Ovezande. Hij won drie van de vier manches verdeeld over beide wedstrijddagen. Op vrijdag mocht hij de hoogste po diumplaats beklimmen. In de laatste manche op zaterdag ging het mis. In de derde ronde kwam hij ten val op het wasbord en moest aan een in haalrace beginnen. Hij finishte nog als vierde en werd daarmee derde in de dagklassering. Bij de veteranen was er een podi umplaats voor de vijftigjarige Ron Bos uit Goes. De thuisrijder kende in de eerste manche een dramatische start en werd achtste. In de tweede heat ging het beter en werd hij derde, tevens zijn dagresultaat. Bos: „De start moet goed zijn, anders red je het niet." Bart Mangnus uit Vogel waarde reed alleen de eerste man che en werd daarin derde. Pojk van de Gruiter uit Arnemuiden werd derde in de finale van de hobby klasse. „Er zat nog meer in als de start goed was geweest", zei de 19- jarige Yamaha-rijder. Bij de 65cc was Max van de Ketterij uit Lewedorp zaterdag ontroost baar. Bij de start van de tweede manche ging het mis. Zijn KTM sloeg af en het duurde lang voordat de motor weer aan de praat kwam. Hij finishte huilend als dertiende. De eerste manche had hij nog met een zesde plaats afgesloten. /- T -v- •-j«lias-SSé# afi wan Ha Siirif>rrm«« naat Ine Mat nummer 151 neemt A Het sluitstuk van de Supercross gaat los. Met PSbSs Harri Kullas meteen de leiding. FOTO'S JOHAN VAN DER HEIJDEN -T«v ySsy*;- - f"V'x'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 41