Minicruise naar York of Leeds 12 Oemoemenoe kansloos thuisclub begon veel te tam aan het duel. Waar Oemoemenoe met drie Engelsen, twee Australiërs en een Schot zes buitenlanders binnen de lijnen bracht, had ook de voormalig landskampioen uit Leiden op cru ciale posities buitenlandse inbreng. Vooral de Italiaan Benjamin Garcia Propato ontpopte zich tot een kwel geest van de Middelburgers. De 24- jarige scrum-half zette de lijnen uit en de gasten waren vanaf het eerste fluitsignaal van scheidsrechter Liam Wright heer en meester. Na de openingsscore van Diok kwam Oemoemenoe via Greg Bannister na een kwartier terug tot 3-3, maar in het slot van de eerste helft dic teerde Diok de wedstrijd. Ondanks een overwicht in de scrum kwam Oemoemenoe er in de voorwaart- sen niet aan te pas. Diok zocht twee keer een line-out op vijf meter van de trylijn en beide keren resul teerde dat in een try: 3-24. De hoop op een ommekeer na rust werd al direct in de kiem gescoord, want binnen vijf minuten drukte Diok, dat vijf internationals binnen de lijnen bracht, twee try's en daar mee was het duel gespeeld. De thuisploeg kreeg amper kansen en slaagde er voor het eerst dit seizoen niet in om zelf een try te scoren. Tovaal-SVRC 53-0: Bij de thuis club maakte Alex Vlieland zijn ren tree. Hij verving de licht gebles seerde Jordan Paterson op de scrum-half. SVRC bood goed te genstand, maar na de openingstry van Daan van Liere kwam de thuis club op stoom. Jan Otte, Lars Col- paert en Thomas Griep stelden het bonuspunt al voor rust veilig en Thomas Griep benutte ook nog eens twee conversions: 24-0. Na rust vielen er meer gaten in de de fensie van de Delftse studenten en was het wachten op meer try's. Jo- rian Broekmeijer en Jan Otte voer den de score op tot 36-0, waarna de Goesenaren verder werkten aan het toch al imposante doelsaldo. Na het inbrengen van de routiniers Mau- rice Boelhouwers en Bert Bakker brachten Broekmeijer en Griep de voorsprong op 48-0, waarna Jan Otte de eindstand vlak voor het laatste fluitsignaal van scheidsrech ter Hein Peeters op 53-0 bepaalde. Nu vana Bestel uw tickets op pzc.nl/minicruise Prachtige historische steden in Noord-Engeland! maandag 22 januari 2018 W A Hoop op titel vervliegt na dik verlies fc- - Oemoemenoe probeert door de defensie van Diok te breken, foto RUBEN OREEL De rugbyers van Oemoemenoe gingen op eigen veld kansloos onderuit tegen het Leidse Diok en kunnen daarmee de titelaspi- raties meteen vergeten. Na een 3-22-achterstand bij rust verloor het team van trainer Simon Fitzgerald met 3-38. Het Goese Tovaal bleef op titelkoers in de derde klasse door SVRC met 53-0 te verslaan. Hans Markusse Middelburg Oemoemenoe-Diok 3-38: De 1 Oemoemenoe verloor ook de tiende ontmoeting op het hoogste niveau tegen Diok. Nog nooit maakte de ploeg in die duels zelf zo weinig punten als zaterdag. H Oemoemenoe heeft dit en vorig jaar twaalf duels in de kampioenspoule gespeeld en ze allemaal verloren. G Tovaal heeft in de derde klasse twaalf duels ge speeld en ze allemaal ge wonnen. De ideale bestemming voor een break! Wandel in York door de prachtige tuinen of breng een bezoek aan de grootste middeleeuwse kerk van Noord-Europa: York Minster. Het levendige Leeds staat daarnaast bekend als één van de beste shopbestemmingen van Europa. Hier kunt u heerlijk eten drinken en een kijkje nemen op het prachtige culturele erfgoed. 3-daagse minicruise Vertrek vanuit Rotterdam 2 overnachtingen aan boord in een binnenhut met douche toilet Per 2 personen te boeken Inclusief busvervoer naar York of Leeds Reisdatum van 1 oktober 2017 t/m 27 maart 2018 Afvaart maandag t/m woensdag voor 49,- p.p. (normaal 65,-) Afvaart vrijdag t/m zondag voor 64,- p.p. (normaal 85,-) Voor meer informatie en actievoorwaarden ga naar pzc.nl/minicruise

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 40