Goes begint 2018 met nederlaag bij Groene Ster nig tegen Baronie 11 „Nee, zeker niet", beaamde trainer Rogier Veenstra. „We hebben een geweldig halfjaar gehad. Ik heb af gelopen week mijn contract ver lengd, omdat ik denk dat we ver der kunnen met deze jonge groep. We speelden vorige week goed te gen Hoek (2-2, red.) en hoopten er dan ook te staan als het weer om het echie ging. Een 2-0-nederlaag is dan heel teleurstellend." Veenstra baalde met name van het spel ver op de helft van Groene Ster. „We hadden tachtig procent balbezit", keek hij terug. „We heb ben goede voetballers, maar cre ëerden te weinig en dan kun je geen doelpunten maken. Er zat te weinig beweging in. Als je dan ook nog eens op achterstand komt, ga je tegen de tijd voetbal len en word je onrustig." Overtreding De Bevelandse formatie keek al vroeg tegen een achterstand aan. In de zestiende minuut rondde CliffPötgens een counter af: 1-0. „Voetbal wordt op verschillende manieren gespeeld. Wij gaan voor een combinatie van resultaat en attractief voetbal. Groene Ster speelde heel teruggetrokken en verdedigend. Als ze de bal ver overden, schoten ze 'm direct naar voren om er snel uit te komen met vier, vijf man. Die keuze snap ik, omdat ze voetballend heel be perkt zijn", analyseerde Veenstra. In de 77ste minuut kreeg Goes het deksel op de neus. Na een ver meende overtreding van cen trumverdediger Sherief Tawfik kregen de Limburgers een straf schop. Mick Hellemons benutte het buitenkansje en verdubbelde de marge: 2-0. „Het was moeilijk te zien voor mij, want ik stond er een metertje of zestig vandaan. Ik ergerde me meer aan wat er fout ging voorafgaand aan de penalty. Daar kan ik als trainer wat aan doen." Door de nederlaag op Sportpark Pronsenbroek zakte Goes naar de zesde plek op de ranglijst. Wat be tekent dit voor de promotiekan sen? „Promotie zou mooi zijn, maar het is niet onze doelstelling. Wij hebben onze doelstelling in de winterstop aangepast en willen in de top vijf eindigen. Dit is een knotsgekke competitie. Wil je meespelen om promotie, dan moet je een serie neerzetten van vier overwinningen. Wij moeten ervoor zorgen dat we geen serie neerzetten van vier nederlagen. Ik heb de koppositie niet in m'n hoofd." Morgen moet Goes weer aan de bak; dan wacht het beker duel met Philippine. Veenstra kent het belang van die wedstrijd. „We moeten goed spelen én win nen. Ik wil de bekerfinale halen!" KARAKTERISTIEK op de lat als groot ste bibbermoment. De doelmannen van Hoek hielden echter de nul. Doelmannen ja, meer voud. Want vijf minuten voor tijd werd Jordi de Jonghe met een knieblessure (hij dacht dat het mee zou vallen) vervangen door Vin Vercouteren. En zo beleefde Hoek een win nende herstart van de competitie. Er is nog genoeg werk aan de win kel, besefte trainer Jannes Tant. „Maar voor de winterstop hadden we in zulke wedstrijden in de slot fase een doelpunt tegen gekregen." Gaat Akindayini de talisman wor den voor Hoeks inhaalrace? KARAKTERISTIEK zetten) en Kim van den Bergh (kopbal uit corner) dicht bij een goal. Tegenstander AFC probeerde voor rust te profiteren van de vrije ruimte achter de Zeeuwse defensie, maar buitenspel was de vriend van Hoek. Na de pauze kropen de Am sterdammers, waar de zoon van tv- presentator Ivo Niehe op het mid denveld de schaduw van Impens was, meer uit hun schulp. In de laatste tien minuten was het billen- knijpen voor Hoek met een kopbal ruimte om een fatsoenlijk aanval in elkaar te timmeren. De bezoekers creëerden zelf ook niet veel, maar sloegen na ruim een half uur spelen wel toe. Quinton Eugenia mocht wegdraaien, had even ruimte en knalde de bal in de kruising (0-1). „Dat doelpunt leek ons wakker te schudden", vond Karelse. Schalk wijk was dicht bij de 1-1, maar stuitte op doelman Robbert van Oorschot. De rebound van Yves Nyemb werd door Björn Quartel (ex-Kloetinge) van de lijn gehaald. Een kwartier na rust kwam de ge lijkmaker er toch, dankzij een beauty van Ibrahim Eryürük. De middenvelder knalde van bijna twintg meter raak (1-1). Verder kwam Vlissingen niet, om dat het in veel fases ontbrak aan gretigheid en creativiteit. Karelse: „We misten Khalid en Mart wel. Die jongens kunnen iets creëren." De trainer kon uiteindelijk wel le ven met het gelijkspel. „Want Baro nie verdedigde erg goed. En we hadden 'm ook gewoon kunnen verliezen." Dat dat niet gebeurde, had Vlissingen aan Joan van Belzen te danken. De ervaren doelman had na een uur spelen een geweldige redding in huis, bij een inzet van Gianni Tiebosch. Zondag gaat Vlissingen op bezoek bij koploper OSS'20. „Dan kunnen we hopelijk meer ons eigen spel spelen", zei Karelse. „Het initiatief zal meer bij OSS'20 liggen. Dat ligt ons beter. Al zullen we wel gewoon een stuk beter moeten gaan voet ballen dan vandaag." KARAKTERISTIEK maandag 22 januari 2018 Goes hervatte de competitie gistermiddag met een pijnlijke nederlaag bij middenmoter Groene Ster. In het Limburgse Heerlerheide stond na negen tig minuten een 2-0-eindstand op het scorebord. En dat was niet de start van 2018 waarop de zondag-hoofdklasser had gehoopt. Stefan Maas Heerlerheide Groene Ster-Goes 2-0 (1-0). 16. Cliff Pötgens 1-0, 77. Doornik Hellemons 2-0. Scheidsrechter: N.H.H.J. Tunnissen (Venray). Gele kaart: Sherief Tawfik (Goes). Aantal toeschou wers: 100. Goes: Brian Meulmees- ter; Klaas van Hecke, Jan- Paul van Hecke, Sherief Tawfik, Jop Dekker (64. Ray Kroon); Tim de Winter (77. Raymond Wolff), Ruben Hollemans, Remon de Vlieger (71. Yannick van de Woestijne); Erwin Franse, Daniël Wissel en Francis Kabwe Manengela. Hoek-AFC 1-0 (0-0). 51. Daniël Akindayini 1-0. Scheidsrechter: A.S. Greve- ling (Rotterdam). Gele kaart: Daan Brinkman, Daan Sutorius (beiden AFC). Aantal toeschouwers: 400. Hoek: Jordi de Jonge (86. Vin Vercouteren); Fabian Wilson, Stef de Backer (73. Verbrugge), Kim van den Bergh, Zinho Chergui; Re- guillo Vandepitte, Aaron Verwilligen; Bram Leroy, Rik Impens, Marijn Wijkhuis (55. Titas Vitukynas); Daniël Akindayini. Daniël Akindayini schiet op het doel van AFC. Dit keer niet doeltreffend, maar kort na rust trof hij wel doel. foto peter nicolai VC Vlissingen-Baronie 1-1 (0-1). 33. Quinton Eugenia 0-1, 58. Ibrahim Eryürük 1-1. Scheidsrechter: L. Timmer (Apeldoorn). Gele kaart: Renzo Roemeratoe, Milton Roemeratoe (beiden Vlissin gen) en Imad Zriouil (Baronie). Aantal toeschouwers: 120. VC Vlissingen: Joan van Belzen; Renzo Roemeratoe, Jarreau Manuhuwa, Giovanni Siereveld, Milton Roemeratoe; Ibrahim Eryürük, Menancio Weeda, Dangelo Martien (46. Geraldi Geerman); Hoessein Bouzambou (71. Daniël Jan sen), Yves Nyemb en Steve Schalkwijk. Bijzonderheid: duel wordt niet op het hoofdveld maar op kunstgras afgewerkt. Ibrahim Eryürük duelleert met Gianni Tiebosch van Baronie. Op de voorgrond Niels de Boer (3) en Steve Schalkwijk, foto ruben oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 39