Vlissingen brengt veel te wei O O) 0) O 10 Harmes is sneller dan Van den Broeke Eerste Piele Cup is voor Terneuzen Saïd Bouzambou schiet uit zijn slof Engelse spits debuteert als matchwinnaar bij hoofdklasser Hoek in zijn eerste wedstrijd sinds drie maanden. HOOFDKLASSE HOEK AFC Vorig jaar moest Erwin Harmes in de Abdij cross in Kerkrade Tim van den Broeke nog voor laten gaan. In de versie van 2018 klokte Harmes een tijd van 36 minuten en 37 secon den, waarmee hij achttiende werd. Van den Broeke finishte in een tijd van 37 minuten en veertien seconden op plaats 21, maar was wel veertien seconden sneller dan vorig jaar. Har mes was zelfs drie minuten sneller dan vorig jaar. De cross werd gewonnen door de Span jaard Chahib Lachar, in 34.02 minuten. Shirin van Anrooij moest in Kerkrade genoe gen nemen met de derde plaats bij de meisjes B (12.51 minuten). Paavo de Leng werd tiende bij de jongens B, in 16.44 minuten. Om de officiële opening van het kunstgras veld luister bij te zetten, organiseerden Ter- neuzen en buurman Terneuzense Boys zater dag de eerste editie van de Piele Cup. Verdeeld over dag dag stonden steeds twee teams van de clubs tegenover elkaar. Bij de jongste jeugd (J06 t/m J08) won Terneuzense Boys de du els, bij de JO9 werd het 2-2. De andere zeven wedstrijden werden allemaal gewonnen door de thuisclub. Na de JO10 (6-0), JO11 (4-1), JO13 (12-0), JO15 (5-2), JO17 (8-0) en JO19 (7-1) vormde het duel tussen de eerste elftallen het sluitstuk van de dag. Terneuzen versloeg Ter neuzense Boys met 5-0. De mooiste goal kwam op naam van Bert den Hamer, die de doelman van ruim 50 meter verschalkte. Wat moet Groene Ster Vlissingen zonder Said Bouzambou? Met vijf doelpunten was hij vrijdagavond de belangrijkste man in de 6-5- overwinning op WSV/FSG Academy in Apel doorn. Zeventig tellen voor het einde keek Groene Ster Vlissingen nog tegen een 5-4- achterstand aan. Met twee goals binnen een halve minuut boog Bouzambou de achter stand om in een voorsprong. Door de over winning blijft de ploeg van trainer Samir Ya- qoobi volop in de race voor de play-offs, waar voor een plaats bij de eerste vier nodig is. De zesde Groene Ster-treffer kwam op naam van Hoessein Bouzambou. Zijn broer Saïd is nu met 25 goals topscorer van de eredivisie. Gisdol Grand Prix Kloetinge •<s>' Aft Wanneer hij zijn laatste wed strijd had gespeeld? Poeh, daar moest Daniël Akindayini even over nadenken. „Een paar maanden geleden", haalde de 22-jarige Engelsman terug. Hoe lekker is het dan om drie maanden later bij je debuut voor Hoek als matchwinnaar van het veld te stap pen. „I'mpleased." Die woorden klonken wat onderkoeld, Brits onderkoeld, maar elke spits leeft voor doelpun ten. Ook Akindayini. En voor ie mand die een week geleden nog niet eens van Hoek had gehoord en pas twee keer had getraind, was het best speciaal dat hij za terdag tegen AFC meteen het enige doelpunt van de wedstrijd maakte. Daarmee ging Akindayini verder waar hij eind oktober bij het Noorse Gjovik-Lyn was ge ëindigd: scoren. Toen tegen Frigg, nu 1100 kilometer zui delijker tegen AFC. Is Akin dayini zo'n avonturier? „Ik weet het niet", zei 8 hij zaterdag na afloop. „Ik wil gewoon voet- t ballen. Of dat nu hier is of in Qatar, dat maakt me niet uit." In Noorwegen heeft hij geen verplichtingen meer, dus zijn Noorse avontuur is voorbij. Bij Hoek hoopt de door Tottenham Hotspur opge leide speler zich in de etalage te spelen. „Ik wil nu Hoek helpen om zo hoog mogelijk te eindi gen. Dat is ook op de langere termijn mijn am bitie: zo hoog mogelijk spelen, waar dan ook." Heeft Hoek er weer ééntje te pakken? Een pu lk hoop hier nu in Nederland een nog veelzijdigere speler te worden bliekslieveling a la Dave Gijsel, een wedstrijd beslisser a la Osmund Ogali, een patron a la Di- mitri Mbuyu? In elk geval heeft Hoek met het aantrekken van Akindayini een portie hoop in gekocht. Hoop op betere tijden, hoop op mis schien toch geen verloren seizoen. Zijn entree was hoopvol. Niet dat hij werve lend speelde, maar dat kan ook niet met slechts twee trainingen in de benen. „Ik heb sinds mijn tijd in Noorwegen thuis in Engeland alleen maar voor mezelf en met vrienden getraind. Ik hoop hier nu in Nederland een nog veelzij digere speler te worden." Want hij heeft wel iets. Je kunt hem probleemloos aan spelen met een man in zijn rug, hij is snel en heeft in het vijf- metergebied gevoel voor timing en positie. Daarmee had hij zich za terdag na anderhalve mi nuut al onsterfelijk kunnen maken, maar zijn inzet na een actie van Bram Leroy werd ge blokt. Zij n doelpunt waserookéén waarvan hij er meer heeft ge maakt en nog zal gaan maken. Kort na rust brachten de twee uitblinkers bij Hoek (Rik Im- pens en Fabian Wilson) hem in het doelgebied in stelling. Akindayini kwam voor zijn man en passeerde - met enig fortuin - AFC-doelman Maksim van Ingen: 1-0. Tot dat moment was Hoek dominant aan de bal geweest. Het speelde vooral op de helft van AFC, maar het echte gevaar in het strafschopge bied bleef uit. Dat is de volgende stap die met Akindayini in de punt gemaakt moet worden. Na de pauze waren Fabian Wilson (goed door- Als het niet van de aanvallers of middenvelders komt, kan een inge ving van een verdediger soms net het verschil maken. Jarreau Manu- huwa begon in de laatste minuut met de bal aan de voet, aan een avontuur. De centrale verdediger kwam ver, heel ver zelfs en trok de bal vanaf de achterlijn met links voor. De bal ging voorbij aan Steve Schalkwijk en het was wachten op een man die aan de tweede paal kon afronden, maar Geraldi Geerman keek toe, terwijl hij nog bijna aan de zijlijn stond. Weg kans. „Op zulke momenten moet je als buitenspeler aan de tweede paal zijn", was John Karelse duidelijk. De trainer van Vlissingen, die zijn contract met twee seizoenen heeft verlengd tot medio 2020, weet wat hij volgend seizoen nodig heeft: goede buitenspelers. Want op dat gebied is de spoeling nu dun bij de Walcherse hoofdklasser. Omdat ook El Hattach en De Kroo geblesseerd toe moesten kijken, kon Vlissingen nauwelijks een vuist maken tegen Baronie, waar voormalig Vlissingen-trainer Jurri- aan van Poelje aan het roer staat. Vlak voor de winterstop schakelde hij met zijn ploeg Hoek uit in het Volgende week kunnen we tegen OSS'20 hopelijk meer ons eigen spel spelen toernooi om de districtsbeker en in Vlissingen kon hij ook weer tevre den zijn over de instelling van zijn ploeg. Baronie hield het compact en gaf Vlissingen voor rust nauwelijks maandag 22 januari 2018 ATLETIEK VOETBAL Yur de Wilde, speler van Terneuzen J011, kopt de bal weg in het duel met Terneu zense BoyS. FOTO PETER NICOLAI ZAALVOETBAL Mountainbikester Anne Terpstra heeft haar linkerenkel gebroken en mist daardoor een deel van haar seizoensvoorbereiding. De uit Zierikzee afkomstige renster kwam tijdens een trainingskamp in Zuid-Afrika ongelukkig ten val. Ze werd kort daarna meteen geopereerd en zit nu in het gips. Mede dankzij een treffer van Thomas van den Houten won AFC in de tweede divisie met 2-0 van IJsselmeervogels. De Amsterdamse ploeg verliet daarmee de laatste plaats. Voor Van den Houten was het zijn vierde goal van dit seizoen. Hij is daarmee topscorer van AFC. GO I Rick van Dronge- len krijgt een nieuwe trainer bij HSV. Markus Gis dol werd gisteren ontslagen door de Bundesligaclub, een dag na de ne derlaag tegen hekkensluiter Köln (0-2). Voor HSV was het de vierde nederlaag op rij. Judoka Sam van 't Westende werd ongewoon vroeg uitgeschakeld tij dens de Grand Prix van Tunis. De Vlissinger, acht tiende op de we reldranglijst in de klasse -73 kilo, liet zich in zijn eerste partij verrassen door Artem Kho- mula uit Oekraïne. Die staat 45ste op de ranking. Een week voordat de competitie weer begint, kreeg zaterdag-eerste klasser Kloetinge een flinke oefen nederlaag te ver werken. Op be zoek bij zondag tweedeklasser Zeelandia Middel burg ging de ploeg van trainer Marcel Lourens met 4-1 onderuit. Akindayini brengt in harten bij Hoek Rudy Boogert f - V-ii, Hoek - Daniël Akindayini Zonder de creatieve geesten Khalid El Hattach en Mart de Kroo oogde VC Vlissingen gis termiddag stroef en stroperig. In het eerste duel van 2018, thuis tegen Baronie, maakte de hoofdklasser na rust nog wel een achterstand goed, maar meer dan een gelijkspel zat er niet in (1-1). Barry van der Hooft Vlissingen -John Karelse, trainer Vlissingen a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 38