Geen podium, wel weer winst voor Van Genugten 9 Van der Poel stelt wereldbeker veilig meest constante jaar van zijn loopbaan met nog meer toer nooizeges in Sofia, Cincinnati en Londen en een verloren finale in Stockholm. Die opvallende opmars kan niet los worden gezien van de verandering in zijn begeleiding, midden 2016. Daarvoor wisselde womanizer Dimitrov zijn coaches net zo snel in als de beroemde vriendinnen (onder andere Se- rena Williams, Maria Sjarapova, PussycatDoll Nicole Scherzinger) die hij op zijn veroveringslijstje heeft staan. De laatste anderhalfjaar werkt hij echter vast samen met de Ve nezolaan Daniël Vallverdu, voor malig coach van Andy Murray, onder wie hij definitief diep is doorgedrongen in de top-10. Droomjaar „Vorig jaar was een droomjaar voor ons. En de progressie zit er ook nu nog elke dag in", zei Dimi trov na de winst op Kyrgios. „Ik was al perfectionistisch, maar ik ben er sinds ik werk met Dani achter gekomen dat het nóg per fecter kan." Wie als een perfectionist kijkt naar zijn erelijst komt automa tisch tot de conclusie dat een grandslamzege daar meer en meer als een gemis gaat voelen. Al sinds zijn doorbraak als junior op UITSLAGEN Speelschema AO Wimbledon in 2008 wordt hij Fucsovics vanwege de gelijkenissen in het rodere' (2) spel'Baby Federer'genoemd. Die baby is volwassen. Nu zijn erelijst n°g VROUWEN <N lHsieh finale Keys (17) Gare ia (8) Svitolina (4) .■SP.Qï LSr. CÓRDOBA Trucker Ton van Ge nugten heeft de Dakar Rally za terdag afgesloten met een over winning. De eindzege in de veer tigste editie van de beroemde rally ging naar de Rus Edoeard Nikolajev, die vorig jaar ook al de beste was in zijn Kamaz. Van Genugten deed lang mee om een podiumplaats. Een kapotte stuurpomp van zijn Iveco wierp hem vrijdag in de voorlaatste etappe echter ver terug. Van Ge nugten, een dag daarvoor nog win naar van de twaalfde etappe, moest het tweede deel van de bochtige rit zonder stuurbekrachtiging uitrij den en verloor daardoor ruim 4 uur. De Brabantse trucker uit Team De Rooy nam een dag later spor tieve revanche. In de klassements proef over 120 kilometer was Van Genugten elf seconden sneller dan de Tsjech Martin Macik. Rampspoed Nikolajev had in het klassement van niemand meer iets te vrezen, nadat zijn enige concurrent Fede- rico Villagra vrijdag was uitgeval len. De Argentijn van Team De Rooy stond slechts een seconde achter op Nikolajev, maar hij werd in de voorlaatste etappe getroffen door rampspoed. Eerst kreeg Villa gra een lekke band, daarna ging zijn versnellingsbak kapot. Hij zag zijn V kansen op de eindzege daardoor in rook opgaan en moest de strijd sta ken. Nikolajev won de Dakar Rally in 2010 als monteur in de truck van Vladimir Tsjagin. Zelf zat de 33-ja- rige Rus in 2013 en vorig jaar achter het stuur van de winnende truck. Hij kreeg zaterdag op het podium in Córdoba gezelschap van Siarhei Vi- asovitsj uit Wit-Rusland (tweede) en landgenoot Airat Mardejev (derde). Van Genugten eindigde als achtste, vlak achter Gert Huzink. Mathieu van der Poel heeft met opnieuw een machtig optreden de wereldbeker veldrijden al in de voorlaatste wedstrijd veilig gesteld. De Europees kampioen was verreweg de beste in het Franse Nommay. Het was zijn zesde zege in een wereldbekerwedstrijd in dit seizoen en hij is met alleen nog de race in Hoogerheide te gaan niet meer bij te halen door de concurrenten. Van der Poel maakte er op het modderige parcours als zo vaak deze winter een lange solo van. In de derde van de negen af te leggen ronden zette hij zich aan kop van de koers en reed weg bij zijn Belgische aartsri vaal Wout van Aert. De Neder lander Lars van der Haar viel uit. Van der Poel is de torenhoge fa voriet voor de wereldtitel over twee weken in Valkenburg. Hij won de regenboogtrui al eens in 2015. Het is voor het eerst dat Van der Poel de wereldbeker wint. Polling wint GP Tunis in stijl Luiten begint tegenvallend Dode bij Ocean Race maandag 22 januari 2018 GO Het duel tussen Grigor Dimitrov (r) en Nick Kyrgios was het boeiendste duel in de vierde ronde van de Australian Open. Kyrgios was spectaculair, maar Dimitrov bleek het effectiefst, fotophotonews TENNIS Melbourne (Aus). Australian Open. MANNEN Mannen. Derde ronde: Cabal/Farah (Col/11) - Paes/Raja (Ind) 6-1 6-2, Vierde ronde Kwartfinale Groth/Hewitt (Aus) - Andujar/Ramos (Spa) Marial Ml 3-3 Opg, B. Bryan/M. Bryan (VSt/6) - 'Naua' u' Chardy/Martin (Fra) 6-7(2) 7-6(5) 6-3, Mat- Narlal kowski/Qureshi (/15) - Albot/Chung H 1- 0 Walk-over. Vierde ronde: Nadal (Spa/1) - Cilic Schwartzman (Arg/24) 6-3 6-7(4) 6-3 6-3, Cilic (Kro/6) - Carreno (Spa/10) 6-7(2) 6-3 ullc Halve 7-6(0) 7-6(3), Dimitrov (Bul/3) - Kyrgios finalp (Aus/17) 7-6(3) 7-6(4) 4-6 7-6(4), Edmund Dimitrov (3) (Gbr) - Seppi (Ita) 6-7(4) 7-5 6-2 6-3. Dimitrov Vrouwen. Derde ronde: Safarova/Stry- Edmund cova (Tsj/4) - Cirstea/Haddad Maia 2-6 Edmund 6-0 6-4, Hsieh S W/Peng S (/8) - Atawo/Grönefeld (/12) 6-4 6-2, Begu/Nicu- FIN ALK lescu (Roe/10) - N. Kichenok/An. Rodio- nova 4-1 Opg, Brady/King (VSt) - Meli- Thiem (5) char/Peschke (/13) 6-4 7-6(5). Vierde Sandgren ronde: Mertens (Bel) - Martic (Kro) 7-6(5) 7-5, Svitolina (Oek/4) - Allertova (Tsj) 6-3 6-0, Suarez (Spa) - Kontaveit (Est/32) 4-6 Djokovic (14) 6-4 8-6, Wozniacki (Den/2) - Rybarikova Chung Halve (Slw/19) 6-3 6-0. finale Fognini (25) Berdych (19) Vierde ronde Kwartfinale Kijk voor het laatste Halep (1) tennisnieuws en de afloop Osaka van de partijen van fWl afgelopen nacht Strycova (20) 'II' Kar. Pliskova (6) kw op onze website. Hglve Kerber (21) FINALE Mertens Mertens Svitolina Halve finale Suarez N. Suarez N. Wozniacki Wozniacki (2) im/ Trucker Van Genugten was ondanks het missen van een po diumplek blij. FOTO RALLYMANIACS VELDRIJDEN JUDO Drievoudig Europees kampioene Kim Pol ling heeft de Grand Prix van Tunis ge wonnen in de klasse tot 70 kilogram. De 26-jarige Neder landse won al haar partijen in de hoofd stad van Tunesië met een ippon. Karen Stevenson (-78 kg) nam een zil veren medaille mee naar huis, terwijl Noël van 't End (-90kg) met een bronzen medaille huiswaarts keerde. GOLF Joost Luiten (foto) is zijn seizoen begon nen met een ge deelde 48ste plaats in het Abu Dhabi Championship. De nummer 84 van de wereld had een ex cuus; hij kreeg zater dag last van zijn kies. ZEILEN Bij de Volvo Ocean Race is 50 meter voor de finish van de vierde etappe, bij Hongkong, een be manningslid van een vissersboot overle den. Dat gebeurde na een aanvaring met de Vestas 11th Hour Racing, een van de deelnemende boten. De organisa tie zegt bedroefd te zijn en 'biedt haar diepste condolean ces aan aan de na bestaanden van het slachtoffer'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 37