II 8 TENNIS AUSTRALIAN OPEN Met een kwartfinale tegen de Britse verrassing Kyle Edmund ligt de weg naar de laatste vier open voor Grigor Dimitrov. Wordt deze Australian Open dan zijn toernooi? - -* Melbourne Park. Dimitrov nam er revanche op de Australische publiekslieveling die hem twee weken terug op weg naar de toernooizege in Brisbane nog wist te kloppen. Maar de Bul gaar heeft in Melbourne uitzicht op meer, met morgen een kwartfi nale tegen de Britse verrassing Kyle Edmund (nummer 49 van de wereld), die zich pas voor het eerst bij de laatste acht plaatste op een grand slamtoernooi. Barrière Slecht Dimitrov ook die barrière dan wacht mogelijk opnieuw een halve finale tegen Rafael Nadal, vo rig jaar nog een spetterende vijf setter van vijf uur en een van de mooiste partijen van het seizoen. Voor Dimitrov, die toen al de ti tel van Brisbane op zak had, bleek het de opmaat voor het sterkste en Acht ATP-titels heeft hij al achter zijn naam. Twee maanden terug won hij in Londen nog de ATP-finals. Als er ie mand in staat moet worden geacht in Melbourne de gevestigde orde pijn te doen dan is het Grigor Di mitrov (26) wel. De Bulgaarse nummer drie van de wereld stuurde gisteren op fraaie wijze Tocal hero' en enfant terrible Nick Kyrgios in vier sets naar huis. Met vooral heel constant spel op de cruciale momenten. Zo sleepte hij zijn ticket voor de kwartfinales binnen door in de kolkende Rod Laver Arena drie tie breaks te winnen: 7-6 (3) 7-6 (4) 3-6 7-6 (4). Briljant Wat de sporadisch briljante Kyrgios in Melbourne liet zien was misschien spectaculairder, met zijn machtige service dikwijls bo ven de 200 kilometer per uur en zijn onvoorspelbare slagenarse naal. Maar wat de veel sierlijkere Dimitrov daar tegenover stelde, bleek stukken effectiever in de meest boeiende vierde ronde op Ik was al perfectionistisch, maar weet nu dat het nóg perfecter kan maandag 22 januari 2018 GO Grigor Dimitrov, die lang 'Baby Federer' werd genoemd, is nu vol wassen. Nu zijn erelijst nog. FOTO PHOT NEWS Dimitrov is klaar voor zijn eerste échte hoofdprijs Arjan Schouten Rotterdam —Grigor Dimitrov (26)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 36