energie" direct./?/ 4 Het is niet alleen knokken, maar ook blijven geloven EREDIVISIE HERACLES ALMELO - PSV Advocaat zorgt nog niet voor ommekeer Vitesse moet vrezen na twee incidenten Boere gaat door het stof na misser Hoe is het mogelijk? Weer lukte het PSV gisteravond werke lijk in de laatste se conden om een dreun uit te delen. „Het mag van mij ook eerder hoor", zei Phillip Cocu er onderkoeld over. Natuur lijk jubelde de coach van binnen, maar hij had ook gezien dat zijn team het ontzettend moeilijk had gehad bij Heracles (1-2). PSV speelde weliswaar goed en domi neerde lang, maar verzuimde de kansen te benutten en leek in Al melo opnieuw op een sof af te stevenen. De terugreis met de spe lersbus verliep toch nog vreugde vol, vooral dankzij een staaltje doorzettingsvermogen van Luuk de Jong. Als PSV over ruim drie maanden de titel pakt, is dat toch echt het kampioenschap van de laatste mi nuut. In de extra tijd grepen de Eindhovenaren deze voetbalj aar gang al zes punten. Tegen de Over ijsselse eredivisionisten FC Twente, PEC Zwolle en Heracles Almelo was Vrouwe Fortuna PSV dit seizoen in extremis gunstig ge zind, al viel er net als tegen FC Twente op de zege van gisteren niets af te dingen. Door een wonderbaarlijke sa menloop van omstandigheden hing ook Heracles na 93 minuten verdiend aan het spit. De Alme- loërs vochten hartstochtelijk en le ken een punt binnen te harken. PSV opereerde in de slotfase met veel risico en gaf zelf ook het no dige weg. Maar de koploper vond in invaller en aangever Albert Gudmundsson en de scorende De Jong toch nog een gouden tandem, die twee extra punten opleverde. De matchwinnaar wordt in het voetballandschap begeerd en be kritiseerd. Hij maakt al anderhalf jaar weinig goals voor een spits van een topclub, maar blijft be langrijk als aanspeelpunt, breek ijzer of inspirator. De Jong wordt vaak gekapitteld als hij een lang droog staat, maar wordt net zo goed gekoesterd door de techni sche staf en directie van PSV. En gisteren werd hij geknuffeld. De Jong is de teamspeler pur sang in een elftal met de nodige individualisten. Een man die tot de laatste snik zijn hele hebben en houden in de strijd blijft gooien. Het ziet er niet altijd even gepo lijst uit, maar schrijf hem nooit af. De leiding van PSV deed dat eer der deze maand niet en liet de 27- jarige Achterhoeker niet vertrek ken naar Club América. Een ver trek naar Mexico zat er voor hem niet in omdat hij onmisbaar werd geacht in de huidige kampioens race. Gisteren betaalde De Jong het vertrouwen terug door in de laat ste actie voor de gong zijn kans te grijpen. Toch nog drie punten op een dag waarin dat na de zege van Ajax ook hard nodig was. Honderdste goal Zijn honderdste goal in de eredivi sie kan aan de eindstreep het ver schil maken tussen een kampi oensfeest of een bittere pil, wist De Jong gisteren in het Polman Stadion ook. „Dat vind ik veel be langrijker dan die mijlpaal, hoewel ik er natuurlijk wel trots op ben", sprak hij gisteren na zijn goal en assist op Steven Bergwijn. „Het is vooral leuk voor later." De Jong oogde ook na afloop on vermoeibaar en moest als aanvoer der weer van camera naar camera. Marco van Ginkel was nog niet fit en dus kreeg hij de band weer om zijn arm. „Het is niet alleen knok ken, maar ook blijven geloven in een goed resultaat. Zelfs in de laat ste seconde kan het. Dat zie je zo vaak. Voor mij is het totaal geen probleem om me af te sluiten van transferperikelen of wat dan ook. Voetballen is wat ik het liefste doe en als ik op het veld sta vergeet ik dat allemaal." - maandag 22 januari 2018 GO EREDIVISIE Excelsior heeft op de val reep van Sparta Rotterdam gewonnen: 2-3. Invaller Anouar Hadouir besliste de Rotterdamse stadsderby op Het Kasteel vlak voor tijd met een bekeken vrije trap. Zo verloor Dick Advo caat na de de inhaalwed strijd tegen Vitesse (0-1) ook zijn tweede duel met Sparta. Zijn ploeg staat laatste in de eredivisie met een punt achterstand op nummer zeventien Roda JC. „Het wordt een hele moeilijke klus", realiseerde Advocaat zich. „Maar goed, vrijdag tegen sc Heeren veen moeten we er weer staan. En we zullen er staan ook. Een andere keus hebben we niet." EREDIVISIE Vitesse is nog ongeslagen in 2018, maar de clash met Heerenveen (1-1) leverde forse stormschade op. De elleboogstoot van Tim Ma- tavz en het ballenknijpen van Matt Miazga komen op het bureau van de 'KNVB- rechtbank' in Zeist terecht. De Arnhemse club moet vrezen voor schorsingen van de twee sterkhouders. Matavz deelde zaterdag na een halfuur een tik uit aan Denzei Dumfries (foto). Daar bleef het niet bij voor de back. Miazga kneep na rust bij een hoekschop in het kruis van Dumfries, die er een grapje van maakte. „Het is ook moeilijk er naast te grijpen." EREDIVISIE Tom Boere had de beslis sing op zijn schoen in de degradatiekraker tussen Roda JC en FC Twente. Waar hij voor 0-2 had moe ten zorgen, kwamen de Limburgers in de slotfase juist langszij: 1-1. De onge lukkige spits toonde zich een ware prof door voor elke camera door het stof te gaan alsof hij een mis daad had begaan. „Sorry", klonk het mismoedig. Als het dominante FC Twente de 2-0 had gemaakt, was de wedstrijd gespeeld en werd directe concurrent Roda op zeven punten gezet. Maar na de misser blijft het voorlopig nog spannend voor de Tukkers. Luuk de Jong zorgde in Almelo in de laatste minuut van de extra tijd voor de verlossing, foto ronald bonestroo/vi images Bij PSV kijkt iedereen uit naar het debuut van Maximiliano Ro- mero, maar ondertussen blijkt Luuk de Jong nog altijd van enorme waarde. Rik Elfrink Almelo Luuk de Jong (27) HERACLES ALMELO - PSV 0-1 66. Hardeveld (pen.) 1-1 45+1. Bergwijn 1-2 90+3. De Jong Opstellingen Castro Zoet 8 Breukers Arias 6 Pröpper Schwaab 7 Wuytens Isimat-Mirin 6 Hardeveld Brenet 5,5 Niemeijer Ramselaar 6 58. Van Ooijen Mauro 6,5 Jakubiak 74. Pereiro Monteiro Hendrix 5 Darri Lozano 5 Vermeij De Jong 8 86. Vermeij Bergwijn 6 Perterson 83. Gudmundsson 13 Doelpogingen 29 49% Balbezit 51% 9 Overtredingen 11 3 Hoekschoppen 10 I Buitenspel II Reddingen keeper Scheidsrechter: Janssen Toeschouwers: 11.211 0 3

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 32