gj[gi*end harder dan op haar albums Had Bella Hay haar exit kunnen voorkomen? effeweg.nl MOLPANEL BOEK NU! 23 C 088 10 30 800 Dat was een hoffelijke reactie van de frontman van de band die bijna ei genhandig de rockmuziek in Neder land op de kaart houdt. Gitaarpop is de afgelopen jaren immers in sprint tempo uit de hitlijsten verdrongen door hiphop en dance. Alleen Kensington houdt man moedig stand. De groep kreeg de prijs vooral voor zijn blinkende live- cv, waaraan dit jaar vijf Ziggo Dome- shows werden toegevoegd. Volgend jaar volgt de Amsterdam Arena. Een voor Nederland ongeziene prestatie die als voorbeeld dient voor vele jonge Nederlandse rockbands. Rapper Boef (Sofiane Boussaadia, 24) kan in de toekomst zomaar op het lijstje van kanshebbers op de on derscheiding (10.000 euro waard) ko men. Onder muziekfans van middel- bareschoolleeftijd is hij al een van de populairste artiesten. De fans hiel den van hem na zijn hits Habiba en Krantenwijk en verschoten amper van kleur toen hun idool in opspraak raakte na een vlog waarin hij enkele behulpzame vrouwen voor 'kechs' (hoeren) had uitgemaakt. Annuleringen Het rumoer dat ontstond, leidde tot geannuleerde concertboekingen, op gezegde sponsorcontracten en een oproep om de show op Noorderslag, waarvan het management de boe king handhaafde, te ontregelen met een bierdouche of tenminste een fluitconcert. De festivalleiding be hoedde de rapper echter voor een nat pak door de zaal voorafgaand en tij dens het concert droog te leggen. Boef deed vervolgens wat een ar tiest het beste kan doen: muzikaal antwoorden. Hij begon met een vers geschreven rap. Eerst deemoedig: 'Wat ik zei was fout/Wij rappers hebben het steeds over bitches enzo/Maar vinden vrouwen echt niet minder ofzo'. En daarna, verwijzend naar zijn verloren sponsordeal: 'Wat ik gedaan heb is dom, want nu kan ik niet meer vliegen via Corendon.' Ook haalde hij verbaal uit naar en kele van zijn criticasters: 'Ik word ge- canceld door een festival dat me niet eens heeft geboekt'. In zijn afkondiging distantieerde hij zich van zijn uitspraken die hij dronken zou hebben gedaan: „Ik wil nog een keer mijn oprechte excuses aanbieden", riep hij in de microfoon. En daarna door het aanzwellende ge juich heen: „Maar onthoud: ik zal nooit jullie ideale schoonzoon zijn." Het Groningense publiek vond het allang best. In een halfuur dat bol stond van de energie spuwde Boef al zijn recente hits de zaal in. Hij kreeg daarbij halverwege hulp van collega- popidool Ronnie Flex. Boef: „Ronnie zei: 'Ik ga je steunen vriend.' En hier is hij." Boef- gouden ketting om de hals en een al net zo blinkende gesp op de broekriem - pakte het festivalpubliek met gemak in. Met zijn aanstekelijke gevoel voor popmelodieën is zijn aantrekkingskracht op het jonge pu bliek (er waren zaterdag net zo veel meisjes als jongens) niet moeilijk te begrijpen. Zijn optreden bleek een knappe muzikale revanche voor zijn misstap. Hij toonde zich na afloop de opge- luchtste man van de Oosterpoort: „Ik wist natuurlijk niet hoe jullie zouden reageren. Ik had een beetje spanning. Maar wow, ik hou van jullie." scheuren, iets wat ze ook doet tijdens een opzwepend A-YO, geflankeerd door in simpel zwart gestoken dansers. Het valt op hoe Gaga live har der rockt dan ze op haar albums doet: nummers als Pokerface en Alejandro worden naar een hoger plan getild door fijne scheurgita- ren. Ondertussen kantelen podia diagonaal, geven ze licht en ver dwijnt Gaga op een zeker mo ment zelfs in de grond. Nog spectaculairder wordt het wan neer drie eigenaardige, hotdog- vormige ruimteschipobjecten vanaf het plafond naar beneden zakken, zichzelf uitklappen en loopbruggen vormen, waardoor Gaga van de ene naar de kant kan paraderen. Dat moment markeert de piek van het concert. Een opwindend uitgevoerd Applause is al een hoogtepunt op zichzelf, maar het indrukwekkendst blijkt Gaga wanneer ze een nummer als The Edge of Glory prachtig solo op piano uitvoert, waardoor haar vocale kwaliteiten onge stoord kunnen schitteren. Over het intiem bedoelde, wat te lange praatje over haar overleden tante Joanne zullen de menin gen verdeeld zijn: je snapt haar intentie om zichzelf te vermen selijken, maar boven alles is ze een superster. In de Ziggo Dome onderstreepte ze soepeitjes, doch op volle kracht, waarom. Oud-deelnemers op jacht naar de waarheid Üj Y.iïrü Karpaten: Polen, West- Oekraïne en Slowakije Vlieg-busreis Schotland Maak kennis met Andorra Eiland Krk, Kroatië Thüringen, Erfurt en Weimar Toscane, Pisa, Florence en Elba maandag 22 januari 2018 Kensington kwam per privévliegtuig uit Rotterdam om de Popprijs in ontvangst te nemen, fotoanp Hans van Lissum Kijk op de website van deze krant voor onze wekelijkse Molrubrieken Olcay Gulsen begon zaterdag avond een opvallend charmeof fensief in Wie is de Mol? Maar hoe slim is het om een zwarte vrijstel ling weg te geven aan een van je concurrenten?? In de wekelijkse rubriek Gudo Graaft buigt ver slaggever en Molloot Gudo Tienhooven zich onder meer over die vraag. Ook ons vaste Molpanel, be staande uit oud-Mollen Kim Pieters en Klaas van Kruistum, oud-winna res Vivienne van den Assem en ex- kandidaten Ellie Lust en Imanuelle Grives, neemt de acties van de veelbesproken Olcay Gulsen onder de loep. En er valt meer te bespre ken in de wekelijkse discussie. Had afvaller Bella Hay - de zangeres wist het minst over de identiteit van de Mol - haar exit kunnen voorkomen, hoe verdacht is het portofoon- gebruik van Simone Wei mans en is het wel zo verstan dig om vol overtuiging de Stine Jensentunnel in te rijden? De uit zending van zaterdag werd door 2,5 miljoen mensen bekeken. GEEN AANBETALING! EraI=' m, 11tïf" 15 DAAGSE BUSREIS Vertrek: 18 mei, 8jun, 7 sep si Nationaal Park Pieniny Bergregio Hoge Tatra 8 DAAGSE VLIEG-BUSREIS Vertrek o.a.: 30 mei, 6,13,20,27jun, 5 sep ■J NL reisleider touringcar ter plaatse 10 kg hand- en 20 kg ruimbagage Vlucht met Easyjet va. Amsterdam 8 DAAGSE BUSREIS Vertrek o.a.: 25 mei, 15jun, 20jul, 13 okt V Wijn en water tijdens de diners •J Optioneel: dagtocht Barcelona 10 DAAGSE BUSREIS Vertrek: 23 apr, 14 mei, 4jun, 10,24 sep si Gratis drankjes tijdens diners in Krk Iedere avond live-muziek! 5 DAAGSE BUSREIS Vertrek: 21 mei, 2jul, 13 aug, 17 sep si Gevarieerd avondprogramma! 10 DAAGSE BUSREIS Vertrek o.a.: 23 apr, 7,28 mei, 18jun, 13 okt si San Simignano en Volterra

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 23