Rna heeft eindelijk prijs Lady Gaga rockt in het echt nog veel 22 M VINCENT LUISTERT RADIO Ze stonden bij elkaar niet veel langer dan een uur op het podium, maar rockband Kensington en rapper Boef overschaduwden alle andere artiesten op festival Noorderslag. Donderdag 25 januari wordt de Gouden Radioring uitgereikt. Dat klinkt pres tigieus. De Ring. Als je de Ring wint, is je kostje gekocht, dan ben je verzekerd van een ereplaats in de ether. Nee, zo is het niet, dan ken je Hilversum nog niet. Het kwam in het verleden meermaals voor dat Ringwin- naars vlak na de uitreiking hun programma's kwijtraakten. Het is een rare prijs, die Ring. Elk jaar leidt hij al bij voorbaat tot veel gesodemieter. De organisatie (AVROTROS) publiceert eerst een lijst van programma's waar wij, de luiste raars, op mogen stemmen. Dit jaar waren ze een paar belangrijke programma's vergeten. Het Radio i-Journaal bijvoorbeeld stond er niet op. De redactie, alert als altijd als het om het eigen programma gaat, nam meteen con tact op. Het werd alsnog aan de lijst toege voegd. Maar intussen waren er al stemmen uitgebracht die niet meer naar het Radio i-Journaal konden gaan. Die achter stand haal je natuurlijk nooit meer in. Pro gramma's van Sublime FM en Classic FM wa ren ze ook vergeten, maar die waren gelukkig ook scherp, dus die kwamen er ook nog bij. Nu zijn er intussen vijf genomineerden over, waarop vanaf 24 januari door ons ge stemd kan worden. Ekdom in de ochtend, De staat van Stasse, de Qmusic Ochtendshow. maar daar is ook iets mee. Een programma dat genomineerd kan worden, zo staat in de reglementen, moet minimaal drie maanden in het afgelopen jaar op de radio zijn geweest. En die Ochtendshow is dat, in zijn huidige sa menstelling, pas sinds 9 oktober. Daar kwam ook weer gedoe over. Rodford valt van trap Ed Sheeran verloofd MUZIEK Wanneer een groot ar tiest een concert afge last, is het begrijpelijk dat je als fan schakelt tussen be grip en teleurstelling. Maar soms overheerst begrip, zoals voor Lady Gaga, die vorig jaar haar concert in de Ziggo Dome af zegde: ze kampt met chronische pijnklachten en is daar openhar tig over in de media. Achterafis het maar goed dat Gaga haar krachten gespaard heeft, want tijdens de herkan sing zaterdag in de Ziggo Dome knalde ze precies zoals je zou ho pen. Haar laatste album, het meer persoonlijke Joanne uit 2016, doet automatisch een wat ingetogener, uitgekleder optre den verwachten, maar niets is minder waar: Gaga trakteerde de fans op een gulle, vurig uitge voerde dwarsdoorsnede van haar werk, en wist daarbij vrijwel alle hits en favorieten uit haar roze cowboyhoed te toveren. Roze cowboyglitterhoed, wel teverstaan, blijkt wanneer ze vanaf een bewegend podium de hoogte in wordt gestuwd terwijl ze het pompende Diamond Heart inzet: een ideale setopener, maar desondanks een wat vreemd on dergewaardeerd Gaga-lied. Het is zo'n nummer waar ze haar stem lekker vinnig weet te laten Somertijd, van Radio 10, is ook genomi neerd. En dan hebben we nog Kaj van der Ree. Wat, wie? Kaj van der Ree, 3FM, 's nachts, in het weekend, nee, geeft niet dat je dat nooit gehoord hebt. Hij had voor de gein zijn YouTubevolgers - hij heeft er 198.000 - opgeroepen op hem te stemmen en verdomd. Het heeft niets met de kwaliteit van zijn pro gramma te maken, echt niet, het is een beetje fokken van collega's, die - ik citeer de heer van der Ree - 'mij maar een klein kutventje vinden dat ik op de radio ben.' Goed, duidelijk. Ekdom en Somertijd won nen al eens Ringen, er is dus maar een pro gramma dat wat mij betreft in aanmerking komt voor de Gouden Radioring 2018: De staat van Stasse! Quote van de dag Als je mijn kritiek al niet aankan, hoor je sowieso niet thuis in deze wereld. elden voltrok festi val Noorderslag zich zo in de roes van hype, discussie en rumoer. De twee vragen die boven alle optredens van de toekomstige Nederlandse festival- top hingen: wint Kensington dan eindelijk de Popprijs? En: wordt rap per Boef met een bierbombardement van het podium geveegd? De ant woorden (ja op de eerste vraag, nee op de tweede) stemden de toeschou wers op het festival meer dan tevre den. Kensington verscheen in de Oos terpoort alsof de gloriejaren van de glamoureuze rocksterren met wap perende haren niet tot een ver verle den behoren. Per privévliegtuig landde de band even voor elven in Groningen om een halfuur later on der luid applaus de Popprijs in ont vangst te nemen. Het viertal speelde Ik word gecanceld door een festival dat me niet eens heeft geboekt dezelfde avond nog op de 2tste editie van Vrienden van Amstel Live in Ahoy Rotterdam. Maar echte rock sterren zijn uiteraard niet bang voor een beetje jakkeren. Hoffelijke reactie Dat Kensington de prijs dit jaar kreeg, was natuurlijk te laat voor de band die al zeker drie jaar de grootste van ons land is. „Eindelijk? Dat zijn jouw woorden", counterde zanger Eloi Youssef. „Maar nu we tien jaar bij elkaar zijn, vinden we dit een per fecte timing." BASSIST Jim Rodford, 18 jaar bassist bij de Britse rock formatie The Kinks, is op 76- jarige leeftijd overleden na een val van een trap. Rodford speelde van 1978 tot 1996 bij The Kinks. MUZIEK Ed Sheeran en hockeyspeel- ster Cherry Seaborn zijn verloofd. Dat maakte de Britse zanger op Instagram bekend. Ook 'de katten', meldt Sheeran, 'zijn blij met de ver loving.' De twee kennen elkaar van de middel bare school. maandag 22 januari 2018 GO Gezien: Lady Gaga Waar: Ziggo Dome, 20/1 Reageren? vincent@persgroep.nl —Jurylid Anouk (The voice of Holland) reageert op gezeur op sociale media. Kens Stefan Raatgever —Rapper Boef

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 22