20 ZE De ontwikkeling van Mozart tegenover de meer romantische Dussek DELTA Telkens overtuigt Bart van Oort door integer spel en een aparte programma keuze. Hij trad deze keer op met Petra Somlai, in werk van Mozart en Dussek. Kijk snel op DELTA.nl/combineren Kijk voor het laatste nieuws ookoppzc.nl Het mooiste moment van deze wederom zeer slechte klassieker was de steun betuiging aan Willem van Hanegem ajafey ifp Bart van Oort trad al en kele keren op in de concertreeks van In- canto en de werkgroep Muziek van het Ko ninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen. Van Oort en Somlai wonnen prijzen tijdens het jaarlijkse Mu- sica Antiqua festival in Brugge. Het programma bevatte twee wer ken van Mozart vierhandig en twee solowerken van Dussek. Als titel was gekozen voor Twee on waarschijnlijke tijdgenoten, dit om de ontwikkeling van Mozart te be lichten en te plaatsen tegenover Dussek die iets meer naar de ro mantische kant leunde. Zijn Sona- tina klonk luchtig, soms zelf fri vool en vooral virtuoos. De tech niek bij Dussek is moeilijk en hij schrijft in een briljante stijl. Op vallend zijn de chromatische reek sen en de aparte samenklanken. De composities zijn lyrisch sterk en expressief en vooral de vele mo dulaties waren verrassend. De piano met kniepedalen, een kopie van een Anton Walter, ge bouwd door Chris Maene, had een rijke klankkleur en leende zich uitstekend voor de muziek van deze twee componisten. In de So nate in D KV 381 hoor je meteen de Italiaanse stijl en er komen in dit werk regelmatig flarden van opera's van Mozart voorbij. Zijn muziek klinkt bijna altijd vocaal, zoals in het Andante waarin eens gezind en stijlvol samenspel te ho ren was. De twee musici vulden elkaar perfect aan. Het slotdeel klonk als een finale van een sym fonie. De Sonate op. 69 nr. 3 van Dus sek werd door Somlai technisch knap en met bravoure gespeeld. In het Larghetto hoorde men flarden van Tsjechische volksmuziek en Dit werk vergt een virtuoze uitvoering en een diepe muzikale inleving de ondertitel La Chasse kwam uit in de Finale. In de akkoorden was hoorngeschal te herkennen en de snelle loopjes suggereerden het vluchten van de (opgejaagde) die ren. De dieren vlogen duidelijk alle kanten op en dat was te dan ken aan de knappe modulaties. Het recital werd besloten met de Sonate in C KV 521. Mozart schreef vijf Sonates voor vier handen. De Sonate in C schreef hij in Wenen in 1787. Mozart vond het technisch een moeilijk te spelen sonate. De twee hoekdelen (Allegro's) klon ken vurig en het Allegretto zelfs briljant en virtuoos. In het mid dendeel (Andante) zorgden de pi anisten voor een duidelijke afwis seling tussen de levendige en smartelijke passages. Technisch zat het allemaal goed bij Van Oort en Somlai. De loopjes werd spits en vloeiend gebracht. Dit werk vergt niet alleen een virtuoze uit voering maar ook een diepe muzi kale inleving. Hieraan werd vol daan, het was echt een kwestie van vier handen en één ziel. PZC ONLINE maandag 22 januari 2018 Eensgezind en stijlvol samenspel Jeanette Vergouwen Middelburg Gehoord vrijdag 19 januari in de Augustinuskerk in Middelburg. röiiibineer 'prïfiteer internen ONLINE TOP-5 Meest gelezen op pzc.nl 1. Woensdag waarschijnlijk recordwarm 2. Lyme-patiënte Nicole behandeld in Duitse kliniek 3. Boef neemt muzikaal re vanche: 'Ik word nooit de ideale schoonzoon' 4. Oud-burgemeester Ver hulst leidt kerkdienst in Wil- helminadorp 5. 'Vanuit het Middelburgse natuurgebied Cleene Hooge zie je de duinen' HET GEMAK VAN DE APP Voor het laatste nieuws kunt u natuurlijk op elk uur van de dag terecht bij de PZC online. Op de desktop, laptop, tablet of smart- phone, altijd het actuele nieuws tot uw beschikking; 24 uur per dag, 7 dagen per week. Wilt u het nog gemakkelij ker, installeer dan de PZC- nieuwsapp op uw telefoon. Met slechts één klik opent u de app en ziet u wat er op dit moment speelt in uw buurt, de rest van Zeeland en de wereld. Ook in de app heeft elke regio zijn eigen pagina. Bo vendien kunt u via de knop 'Net binnen' altijd het laat ste nieuws op een rij zien. Bij oud-voetballer Willem van Hanegem is prostaat kanker geconstateerd. Vanuit de hele voetballerij komen er steunbetuigingen voor hem binnen. Vooraf gaand aan Ajax-Feyenoord werd er bij stilgestaan door de spelers. Kijk op www.pzc.nl of @pzcredactie fj facebook.com/depzc fs) @pzcredactie TWITTER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 20