Zingend Nederlands leren Klassieker wordt voor Ten Hag een droomstart Vrouwen vaak niet financieel zelfstandig IND krimpt ondanks wachttijden flink in Ajax klopt in eigenhuis Feyenoord met 2-0 Veel meer werk in deeltijd In december vorig jaar lagen er op de bureaus van de Immigratie- en Natura lisatiedienst (IND) nog 6.160 zoge noemde 'nareis'-dossiers te wachten op een beslissing. Het duurde gemiddeld 319 dagen voordat zo'n besluit werd ge nomen. Toch werd vorig jaar bezuinigd op het aantal mensen dat moet beslis sen of de gezinsleden naar Nederland mogen komen. In september werd het aantal fte's teruggebracht van 220 naar 185, blijkt uit cijfers die deze krant heeft opgevraagd bij het ministerie van Justi tie en Veiligheid, waar de IND onder valt. Gezinshereniging, of nareis, is mo menteel een van de grootste zorgen van asielzoekers in Nederland. Veel Syriërs en Eritreeërs wachten al maanden lan ger dan wettelijk bepaald op een beslis sing. Hun gezinsleden verblijven vaak in vluchtelingenkampen in de regio. Toen de vluchtelingencrisis na 2016 over haar hoogtepunt heen was, werd de IND overstelpt met aanvragen voor nareis. Toenmalig staatssecretaris Dijk- hoff stelde dat de wachttijden in de zo mer van 2017 genormaliseerd moesten zijn. Er werden eind 2016 ook meer mensen aangesteld die de dossiers moesten behandelen. Sindsdien daalt het aantal 'wach tende' dossiers inderdaad, maar afgelo pen juli waren het er nog ruim 11.000, de gemiddelde wachttijd was 383 dagen. Onbegrijpelijk dat er capaciteit bij de nareisaanvragen wordt weggehaald Toch besloot de IND het aantal mensen dat de dossiers behandelt te verminde ren. „De IND zoekt naar een optimale inzet van haar capaciteit, met oog voor diverse prioriteiten", reageert het mi nisterie. Op dit moment liggen er nog 6.160 dossiers op de plank. De wachttijd is wel gedaald naar 319 dagen, maar is nog steeds veel langer dan de wettelijke ter mijn, zo blijkt uit de cijfers van het mi nisterie. „In het voorjaar zal de voorraad naar verwachting tot normaal niveau gedaald zijn", stelt een woordvoerder. 'Normaal niveau' houdt in dat de beslis singen weer binnen een halfjaar wor den genomen. Vluchtelingenwerk Nederland wil dat er meer wordt gedaan om de achter stand in te halen. „Wij vinden het on begrijpelijk dat er capaciteit bij de be handeling van nareisaanvragen wordt weggehaald, terwijl de doorlooptijd nog altijd ontzettend lang is. We krijgen ook signalen dat de voorraad en de behan- delingsduur van bezwaarzaken flink oplopen", stelt een woordvoerder. Nieuwsmedia SPORT 2 Dikki Vijlbrief uit Middelburg en haar dochter Eva zingen mee in het project Zing mee met me. De uit Tibet afkomstige Vijlbrief pro beert op deze manier haar Neder lands te verbeteren, precies waar het initiatief (dat zaterdag ook in Vlissingen werd gehouden) voor bedoeld is. „Als je thuisblijft mis je veel en leer je niets".zeeland 16 FOTO RUBEN OREEL Gezinshereniging duurt nog veel te lang Duizenden asielzoekers moeten tot een halfjaar langer wachten op toe stemming voor gezinshereniging dan de wettelijke termijn van zes maanden. Toch heeft de IND juist bezuinigd op de afdeling die hier over moet beslissen. Cyril Rosman Den Haag —Vluchtelingenwerk Nederland »P11 Neerslag pzc.nl trekt weg Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,20 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1