Nieuw leven Wereldwinkel in zelfde Oost-Souburgse straat 18 WALC B en W Veere handhaven 'ongelijkheid' De Federatie Ondernemersvereni gingen Veere (FOV) baalt wel een beetje dat B en W van Veere de zondagopenstelling nog een jaar aan banden leggen. Maar het fede ratiebestuur had er al rekening mee gehouden dat het college het beleid niet vlak voor de gemeenteraads verkiezingen zou durven wijzigen. De ondernemers zetten daarom in op nieuw beleid na 21 maart. FOV-secretaris Adriaan Wisse: „We nodigen alle partijen eind fe bruari, begin maart uit op een ver kiezingsbijeenkomst in Meliskerke en dan hopen we te horen dat on dernemers vanaf deze zomer veel vaker op zondag hun winkel mogen openen als ze dat willen." Het steekt ondernemers in vooral Oostkapelle, Koudekerke en Vrou wenpolder dat ze slechts twaalf keer per jaar hun zaak op zondag open mogen zetten, terwijl col lega's in Veere, Domburg, Westka- pelle en Zoutelande het hele jaar de deuren openen op de dag des He ren. Supermarkteigenaar Ton den Dikken van de Emté liet de Veerse raad een jaar geleden in een emoti oneel betoog al weten dat hij het zich niet kan veroorloven om zijn Zondagopenstelling zou in heel Veere vrij moeten zijn zaak in een toeristendorp als Oost kapelle zondags gesloten te houden in het hoogseizoen. „Klanten gaan naar Domburg of Westkapelle. En als ik ze kwijt ben, zie ik ze niet snel terug." Den Dikken denkt er in 2018 nog precies hetzelfde over. Hij mag maar twaalf zon- of feestdagen open per jaar. „Ik weet dat me dat omzet kost. Maar ik kan het niet be wijzen, omdat ik geen vergelij kingsmateriaal heb." Mensen die hem verwijten dat hij alleen meer geld wil binnenha len, kijken niet verder dan hun neus lang is, stelt Den Dikken. „Als ik in de zomer goed draai, kan ik in de winter een paar personeelsleden meer aan het werk houden. Boven dien gaat het om het principe: ge lijke monniken, gelijke kappen." Interim-voorzitter André van der Hoofd kondigde eerder aan dat de FOV 'juridische mogelijkheden' onderzoekt als het Veerse gemeen tebestuur het 'gelijkheidsbeginsel' geweld aan blijft doen. Als de meer derheid van de fracties de volgende raadsperiode wel voor vrijere zon dagopenstelling kiest, ziet de fede ratie af van een gang naar de rech ter. De Wereldwinkel Oost-Souburg verkast vóór 1 februari, omdat de Protestantse Gemeente te Oost- Souburg het pand waarin de zaak huist, heeft verkocht. Hoewel de veertien medewerksters van de Wereldwinkel het jammer vinden dat ze het vertrouwde onderkomen verlaten, zitten ze niet bij de pak ken neer. Ook al niet, omdat ze een nieuwe stek vonden; honderd me ter verderop in de Kanaalstraat in het pand van Pulze-IT Computer services. Inkoopster Annelies Bloks, niet voor niets de zakelijkste van de club, ziet al nieuwe mogelijkheden. „Het pand van de kerk is natuurlijk prachtig. Maar het opstapje voor de deur zal wat moeilijker ter been zijnde klanten hebben weerhou den binnen te komen. In onze nieuwe winkel stapt iedereen mak kelijk binnen, ook al omdat onze verkoopwaren nog beter te zien zullen zijn." Het intrekken bij een specialist in informatietechnologie en compu ters kan de Wereldwinkel nieuw koperspubliek opleveren, hoopt Bloks. „Hoewel wij het hoofd prima boven water houden in een tijd dat veel Wereldwinkels verdwijnen, hebben we wel een wat ouder pu- bliek. Als mensen voor een compu terreparatie binnenstappen, zien ze gelijk dat ze bij ons koffie, wijn of een reep van Tony Chocolonely mee kunnen nemen. En af en toe blijven ze dan misschien even han gen om de rest van het assortiment te bekijken." De verhuizing van de inventaris en de voorraad van de Wereldwin kel zal door de geringe afstand niet In ons nieuwe onderkomen kan iedereen nog makkelijker binnenstappen veel problemen opleveren. Maar het is voor de vrijwilligsters wel een mooie aanleiding om de voorraad wat op te schonen. Een deel van het assortiment is daarom in de voor malige vergaderkamer van het kerkpand ondergebracht en wordt tot 1 februari met flinke korting (tot zeventig procent) verkocht. „De verhuizing is een mooie gelegen heid om wat winkeldochters de deur uit te doen", glimlacht Bloks. Bianca Jakobsen is er blij mee. De Souburgse gaat af en toe bij de We reldwinkel langs. „Meestal om eens een ander, origineel cadeautje te kopen om mensen mee te verras sen." Ze vindt een paar geschenkjes voor vriendinnen en familieleden. En ze verwent zichzelf. Met een waxinelichtjeshouder „Leuk toch. Voor deze prijs kan ik het niet laten staan." IN DE REGIO Informatie avond energie besparen Cursus over dementie MIJN DORP, MIJN STAD maandag 22 januari 2018 WA Geen uitbreiding zondagsopening Ook in 2018 mogen winkels in Oostkapelle, Koudekerke, Se- rooskerke en Vrouwenpolder niet meer dan een dozijn zonda gen open. René Hoonhorst Domburg -Ton den Dikken, uitbater supermarkt Oostkapelle Het robijnen jubileum haalt de Souburgse wereldwinkel zeker, meldden vrijwilligsters ander half jaar geleden. Ook nu ze voor een gedwongen verhuizing staan, blijven ze optimistisch. René Hoonhorst Oost-Souburg t tOAiHH A W. W Inkoopster Annelies Bloks van de Souburgse Wereldwinkel tus sen snuisterijen uit alle werelddelen, foto ruben oreel -Annelies Bloks, inkoopster Wereldwinkel OOSTKAPELLE Duurzaam Bouwlo- ket houdt vanavond in Oostkapelle een informatieavond over energie bespa ren en comfortabel wonen. Ter voorbe reiding heeft Duur zaam Bouwloket de meest voorko mende woningty pen in Oostkapelle doorgelicht op energiebesparings mogelijkheden. De resultaten worden tijdens de informa tieavond gepresen teerd. Daarnaast worden er presen taties gegeven over isolatiemaatregelen en het opwekken van eigen energie. De bijeenkomst is om 19 uur in de Halve Maan in Oostkapelle. Aan melden: info@duur- zaambouwloket.nl of 072-7433956. MIDDELBURG Stichting Manteling houdt vandaag samen met een casemanager de mentie de cursus 'Omgaan met men sen met dementie' in Middelburg. In vier bijeenkom sten bij Porthos wordt informatie gegeven over de verschillende vor men van dementie en hoe je het beste om kan gaan met het veranderende gedrag van de de menterende. Ook onderwerpen als dagbehandeling en opname komen aan bod. De cursus is van 19.30 tot 21.30 uur. Totale kosten: 15 euro. Aanmel den: 0118-553530 of info@manteling- walcheren.nl. DANSDEMONSTRATIE MIDDELBURG Dansen is op Walcheren nog behoorlijk po pulair. Vooral meisjes sluiten zich bij een vereniging aan. „Daarom is die groep 11- tot 15-jarigen van E-Star uit Oost kapelle zo leuk. Daar zitten een paar jongens bij", zegt woordvoerster Nicole de Kam van de Commissie Dans Zuid- West Nederland. In een choreografie van Esther Coppoolse (Rotate your body like) laten de jongens en meiden van E- Star in gescheurde spijkerbroeken zien hoe lenig ze zijn. Naast hen geven zaterdagmiddag en -avond nog 33 dans groepen van zeven verenigingen een demonstratie in de Middelburgse sporthal De Kruitmolen. foto ruben oreel KOUDEKERKE Sporthal De Cou- burg, 09.15-10.15 uur: Activiteiten van gymnastiekvereni ging voor 55plus; De Couburg, 13.00- 16.30 uur: Biljarten voor senioren; De Klimop, 13.30- 16.00 uur: Koersbal MELISKERKE Gymzaal 'Ons huis', Burgemeester Ade laarstraat 26,13.30- 14.30 uur: Bewe- gingsgymnastiek op muziek voor oude ren; 13.30-17.00 uur: Se- niorensoos met o.a. sjoelen en gezel- schapspellen MIDDELBURG Vergulde Baars, 13.30-15.00 uur: Volksdansen; Cinema Middelburg, 14.00 uur: Vertoning 'Otez-moi d'un doute'; Porthos, 19.30 uur: Start cursus "Om gaan met mensen met dementie" OOSTKAPELLE De Halve Maan, 19.00 uur: Informa tieavond 'Energie besparen en com fortabel wonen' OOST-SOUBURG Kroonjuweel 7, 16.15-17.00 uur: Kleuterdans; Braamstraat 3a, 17.00-17.45 uur: Peuterdans, waarbij peuters op een speelse manier leren bewegen op muziek VEERE Gymzaal Frans Naereboutstraat, 09.30-10.30 uur: Activiteit 'GALM', Gezond en actief leef model voor se nioren VLISSINGEN Gymzaal de Combi natie, Pablo Picass- oplein 120-126, 09.00 uur: Gym nastiek voor peu ters die al zelf kun nen lopen, samen met een (groot)ouder; Gymzaal de Bran ding, Verkuijl Quak- kelaarstraat 106, 16.00 uur: Kleuter- gym; Cine Café, Spui- komweg 3,19.45- 23.00 uur: Mr. Bright's Quiz Night VROUWENPOLDER Verenigingsge bouw, Dorpsdijk 38, 14.00-15.30 uur: Volksdansen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 18