3 dgn Nijmegen**** U M 69.-1 8 NS wil tweede tienminutentrein NEDERLANDSE JIHADSTRIJDERS Niemand heeft medelijden met Nederlandse jihadstrijders en hun vrouwen, die vastzitten in Syrië. Maar in de kampen zijn ook tenminste honderd Nederlandse kinderen en baby's die moeten zien te overleven. Ze worden gezien als het laagste van het laagste. www.Zoweg.nl/dagblad of 0900-2359693 70cpg Giethoorn diner 3 dagen Achterhoek De Nederlandse Spoorwegen willen eind 2021 een tweede tienminutentrein laten rijden. De trein moet komen op het traject tussen Schiphol en Nij megen. Voordat hier het zoge noemde spoorboekloos rijden echter mogelijk wordt, moeten nog wel werkzaamheden wor den uitgevoerd. De NS komt met de plannen, nu de eerste tienminutentrein naar tevredenheid loopt. Sinds de invoering van de nieuwe dienstregeling eind vorig jaar pendelt deze tienminutentrein zeven dagen in de week tussen tussen Amsterdam, Utrecht en Eindhoven. Uit de eerste cijfers na de eerste maand van deze zogenoemde hoogfrequente treindienst blijkt dat 93 procent van de treinen op dit traject op tijd rijdt, tegenover een lande lijk gemiddelde van 92 procent, aldus de NS. De vervoerder noemt dit opmerkelijk, aange zien vooraf rekening werd ge houden met kinderziektes en meer impact door incidenten vanwege het grote aantal trei nen dat nu op deze lijn rijdt. 'Als onderwijsminister vind ik studeren al topsport' Verpleegkundigen stelen slaapmiddelen Ziekenhuizen hebben in tien jaar tijd zeker 35 medewerkers ontslagen wegens diefstal van medicijnen, vooral slaap- en kalmeringsmiddelen. Het gaat vooral om verpleegkundigen, meldt althans radioprogramma Argos na onderzoek bij 78 in stellingen. Er werden ook nogal eens opiaten meegenomen. Een deel van het verplegend personeel blijkt hevige last te ondervinden van de nacht diensten en probeert dit te on dervangen met slaappillen. oen zijn eerste kleinkind nog maar net op de wereld was, hield Klaas het in zijn armen. Niet alleen een baby, ook een opa was geboren. „Het was een rol waarvan ik misschien nog wel meer genoot dan van het va derschap." Drie kleinkinderen volgden. Nu heeft Klaas alleen de foto's nog van het lachende blonde meisje, haar broertje, haar zusje en een baby'tje met de ogen nog stijf dicht. Dit zijn de kinderen die ver dwenen uit Nederland. En ze zijn met veel meer. Ook het meisje dat net had leren lezen en zo van barbies hield, werd mee genomen naar het kalifaat. Net als de jongetjes, die gek waren op voetbal en auto's. Hier wer den ze geboren, groeiden ze op in de buurt van ooms, tante's, opa's en oma's die nu radeloos zijn over hun lot. Maar ook in Syrië kregen Nederlandse jiha- disten baby's. Bij elkaar gaat het om in totaal zo'n honderd kin deren. Nu, in Syrië, worden ze gezien als uitschot. Het laagste van het laagste, het kroost van jihad- vrouwen. Van tenminste elf kin deren en baby's en hun Neder landse moeders is op dit mo ment duidelijk waar ze zijn. Zij zitten in kampen in Syrië, waar ze volgens hun families hier in Nederland onder erbarmelijke omstandigheden gevangen wor den gehouden en boeten voor de Als ik mijn dochter iets kon vragen, zou het maar één ding zijn: waarom? keuze die hun ouders hebben gemaakt: die voor het kalifaat. De kinderen betalen de aller hoogste prijs, vanwege hun kwetsbaarheid. Ook de aller jongsten hebben amper eten en vallen ten prooi aan ziektes als mazelen, hepatitus, tyfus en oogziektes die zorgen dat ze niet langer kunnen kijken naar de wereld om zich heen. Kleding is er niet, al helemaal niet voor het pasgeboren baby'tje, dat niet weet hoe het is om een bedje of luiers te hebben. Laat ze daar sneuvelen, zei premier Rutte over de strijders. In België zijn al berichten over de eerste wezen, die in hun een tje moeten overleven in het voormalige kalifaat. Naamloos Dit alles drijft familieleden tot wanhoop. Veel van hen probe ren de Nederlandse kalifaatkin deren te redden. Deze krant sprak naast vele deskundigen in totaal drie opa's, twee ooms en twee tantes. Zeven familieleden waarvan veel het niet aandurven met naam en toenaam naar bui ten te treden, of de locatie van hun dierbaren te onthullen. Ze vrezen represailles in Syrië, maar ook voor stigmatisering van hun eigen kinderen in Nederland, als duidelijk wordt dat ze familiele den hebben die afreisden naar het kalifaat van IS. Zo blijft het merendeel van de honderd Nederlandse kinderen in Syrië naamloos en zonder ge zicht. Soms zelfs voor hun eigen verwanten, omdat de jongsten daar werden geboren. Vrouwen die afreisden kregen een man, als ze niet al zelf verliefd waren geworden voor hun vertrek. Echtgenoten die sneuvelden, Tien jaar cel voor ouders De ouders die hun zesjarige zoontje op tweede kerstdag 2016 in België vijf tien uur lang in de kou op het balkon lieten staan, zijn elk veroordeeld tot tien jaar celstraf. Het hof in Brussel acht fol tering, onmense lijke behandeling en onthouding van voedsel bewezen. De rechtbank legde de destijds 31-jarige moeder eerder zes jaar op en de stiefva der (21) vijfjaar. Johnson wil Kanaalbrug De Britse minister voor Buitenlandse Zaken Boris Johnson vindt dat er een nieuwe verbin ding met Frankrijk nodig is en heeft een brug over Het Kanaal geopperd als oplossing. Energiedrank blijft bij Aldi Aldi Nederland gaat de verkoop van energiedrankjes aan jongeren vooralsnog niet aan banden leg gen. Dat liet het concern weten in reactie op het voor nemen van Aldi in Groot-Brittannië om de verkoop aan jongeren onder de zestien jaar te sta ken. Maandag rie pen Nederlandse kinderartsen op tot een verbod op ver koop aan jongeren onder de achttien. incl. diner I zaterdag 20 januari 2018 UTRECHT Prijs per persoon o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, exclusief reserveringskosten en toeristenbelasting Gelegen in een heuvelachtige omgeving op slechts 5 minuten van Nijmegen. 2 nachten in 4* Fletcher Parkhotel Val Monte (8,0) 2 keer uitgebreid ontbijtbuffet 1 keer een 3-gangendiner Gratis parkeren, wifi, zwemmen en wandelroutes 3* Hajé Hotel Heerenveen (7,5) 3* Landhotel De Greune Weide (8,0) 2 nachten incl. ontbijt en wifi 2 nachten incl. uitgebreid ontbijt lx 2-gangen diner f O Incl. 1 uur gebruik sauna yi q Incl. rondvaart Giethoorn Gratis wifi en parkeren 47#" Minister Ingrid van Engelsho ven wil dat universiteiten vanaf volgend jaar soepeler omgaan met studie-eisen voor topspor ters omgaan. Nu is het nog niet mogelijk om voor topsporters een uitzondering te maken bij het bindend studieadvies (bsa). HILVERSUM Cyril Rosman Carla van der Wal Rotterdam -Opa Klaas BRUSSEL LONDEN AMSTERDAM Zorgen om de Voor maar:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 8