'HET IS ALSOF IK DE CONTROLE TERUG HEB' Toen Desiree Weijs (24) voor het eerst over minimalisme hoorde, vond ze het maar belachelijk. „Ik dacht: hoe kun je nou gelukkig zijn zon der spullen? Op YouTube zag ik filmpjes van mensen die nog maar een stuk of vijftig voorwerpen bezaten, alsof het een soort wedstrijd is wie het minste heeft. Ik kon me niet voorstellen dat je er blij van wordt. Tegelijkertijd stond ik regelmatig voor mijn uitpuilende kledingkast en kon dan toch niets vinden om aan te trekken. Het was tijd voor een grote schoonmaak. Dat deed ik wel vaker, maar dan vooral om ruimte te maken voor nieuwe aanko pen. Nu merkte ik bij het opruimen: hoe minder ik over had, hoe makkelijker ik mijn favoriete kleren kon vinden. Het voelde alsof ik al het onkruid in de tuin had weggehaald en nu pas zag hoeveel mooie bloemen er al stonden. Geen keu zestress meer als ik voor de kast stond: wat een rust gaf dat. Ik kreeg niet alleen meer ruimte in mijn kasten, maar ook in mijn hoofd. Die rust is me meer waard dan vijf dezelfde jurk jes in verschillende kleuren. Ook al heb ik nu veel minder, ik voel me nog even rijk. Het gaat inmiddels allang niet meer alleen om spullen; minimalisme betekent voor mij ook aandacht besteden aan wat er echt toe doet in mijn leven, zoals lekker koken. Daar word ik pas gelukkig van. Het aller fijnst aan minimalisme vind ik het gevoel dat ik zélf bepaal waaraan ik mijn tijd, geld en energie besteed, in plaats van dat ik word overspoeld door alle mogelijk heden. Het is alsof ik de controle over mijn leven terug heb. Soms blijft het lastig, vooral slimme reclames blijven een uitdaging. Die kunnen me het gevoel geven dat ik iets tekortkom, dat ik toch echt wat nieuws nodig heb. Zoals met Black Friday; op Facebook kwamen de hele dag adverten ties voorbij, iedereen had het erover hoe goedkoop alles was. Toen dacht ik: zou ik toch niet een nieuwe spijkerbroek moeten kopen? Gelukkig kon ik op tijd bedenken: heb ik die echt nodig? En heb ik die nü nodig? Hetzelfde geldt voor aan biedingen in de supermarkt of bij de drogist; 3 plus 2 gratis bijvoorbeeld. Ook daar trap ik nog weieens in. Maar doordat ik steeds minder tijd besteed aan winkelen, kom ik ook minder vaak in de verleiding." 221 zaterdag 20 januari 2018 WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 86