Dol op reisjes Geld geluk iSJ 'WE HOEVEN GEEN GELD ZORGEN TE HEBBEN' Grace en Paco wonen in een voormalige arbeiderswoning in Middelburg. wie zijn het? 0 -€2000 €2000 - €3500 €3500 - €5000 €5000 of meer GROOTSTE MISKOOP BESTE KOOP „We kochten ons huisje tweeën- halfjaar geleden. Ik heb mijn spaarcenten erin gestopt." Paco: „Het kostte 150.000 euro." Grace: „En is 74 vierkante meter. Ik wilde geen groot huis, want ik haat schoonmaken. Paco komt uit Middelburg, ik ben vanuit Utrecht hierheen verhuisd. Ik wilde wel heel graag in het centrum wonen. Verbouwen kostte best veel. Zo was ik ruim 100 euro kwijt aan kwasten. En dan hadden we nog geen verf!" Paco: „We lossen 620 euro af aan de hypotheek." Grace: „In Utrecht betaalde ik in mijn eentje meer aan huur. De vaste lasten zijn sowieso veel lager geworden sinds we samen wonen." Paco: „Dat zeker." Grace: „We hebben geld van mijn ouders geleend. Per maand betalen we 200 euro terug." Paco: „Een tweede hypotheek." Grace: „Ja. We hebben allebei een eigen rekening en een geza menlijke. Naar rato van ons loon betalen we ieder een deel." Paco: „Ik pak mijn telefoon even, dan kan ik zeggen hoe de verde ling precies is." Grace: „Volgens mij betaal ik iets van 700 euro en jij 900." Paco: „Ik heb 't gevonden: jij 630 euro, ik 870." Grace: „Ik ben de pincode ver geten van onze gezamenlijke rekening, nu is het pasje geblok keerd. Als ik boodschappen doe, schiet ik daarom vaak voor. Dan maak ik het geld later weer over naar mijn eigen rekening." Paco: „Omslachtig. Verder ben je zo verstandig." Grace: „Na een maand of twee, toen ik besefte hoe duur boodschappen zijn, zijn we ge switcht naar een goedkopere supermarkt." Paco: „Alleen als iets er niet is, gaan we naar een duurdere." Grace: „Het scheelt minimaal 20 euro in de week." Grace: „Van onze pot gaan we ook uit eten. Ongeveer een keer per maand." Paco: „We hebben een kor tingspas om allemaal verschil lende restaurantjes uit te proberen in Zeeland." Grace: „Heel leuk om al die plekken te ontdekken. Ik blog er over. Als ik met vriendinnen uit eten ga, of ga shoppen, be taal ik dat van mijn eigen reke ning." Paco: „En ik betaal mijn gad gets van mijn eigen geld." Grace: „Paco is nogal van de gadgets." Paco: „Ja. Ik kocht laatst bij voorbeeld een stabilizerv an 149 euro voor mijn telefoon." Grace: „Om te filmen." Paco: „Als we meer geld had den, zouden we meer willen reizen. Vorige jaar waren we naar Cuba, dit jaar naar Thai land en volgend jaar willen we graag naar Vietnam." Grace: „We mogen van geluk spreken dat we elk jaar op reis kunnen. Wij kiezen voor een iets goed koper huis om te kunnen rei zen, ik ken genoeg mensen die een groter huis willen, maar dan niet op vakan tie kunnen. Mocht een van ons zijn baan kwijtraken, dan kun nen we toch de hypotheek nog betalen. We hoeven geen geld zorgen te hebben." Paco: „Grace is verstandiger met geld dan ik. Toen ik jou nog niet kende, kocht ik makkelijker din gen die ik wilde hebben. Nu zijn er andere prioriteiten." Grace: „Reisjes dus." Paco: „Ja, en als er straks mis schien kinderen komen, die kos ten natuurlijk een vermogen." Grace: „Ja, als die komen... Ooit. We hebben wel vast gekeken of het past in dit huis." Paco: „Het past." Grace: „We hebben echt geluk gehad. We zijn verliefd op ons huisje." Paco: „En op elkaar." <1 magazine 19 Tekst EDITH ANDRIESSE Foto MECHTELD JANSEN Grace Schouteren (31) Copywriter bij een bedrijf in Goes Paco Maaskant (27) Hoofd techniek bij theatercomplex in Vlissingen Gezamenlijk netto-inkomen: Grace: witte laars jes - te klein Paco: compacte camera van Chinese makelij - meteen kapot Grace: inductie plaat - scheelt hoop poetswerk Paco: het bad - ga ik elke dag in Grace: SIR THDAY H Ook meedoen? Mail naar geldengeluk@ persgroep.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 83