'We konden erom dat de seks knulligging' HET WAS RAAR, NU HADDEN WE INEENSEEN RELATIE Die van mij Maud (48) vond Daniël (39) leuk, maar vanwege het leeftijdsverschil bleven ze lang 'gewoon vrienden'. n 2004 verhuisde ik naar een boven- etage. De vriendin die me hielp sjou wen, had Daniël al gespot. 'Nou, je hebt een leuke benedenbuurman', knip oogde ze. Nog diezelfde avond trof ik hem ook, terwijl hij voor zijn huis Pimm's zat te drinken. 'Wil je er één?', vroeg hij, waarna we tot diep in de nacht zaten te borrelen en te kletsen. We werden goeie vrienden. We liepen de deur bij elkaar plat, minstens drie keer per week aten we samen, we gingen samen uit en zelfs mee naar eikaars fami liefeestjes. Een of twee keer, na een avondje stappen, belandden we in een dronken zoenpartij, maar daar hadden we het de volgende dag dan maar niet meer over. Vanwege het leeftijdsverschil zagen we elkaar niet als relatiemateriaal. Ik was 34 en zocht iemand die kinderen met mij wilde. Daniël was 25 en nog niet zover. Dus hoe close we ook waren - we gingen zelfs met elkaar op vakantie en lagen dan naast elkaar in bed - meer dan een vriendschap werd het niet. Verder merkte ik er trouwens niets van dat we negen jaar scheelden. Daniël heeft veel meegemaakt in zijn leven. Hij ver loor zijn vader op jonge leeftijd en heeft al jong diens bedrijf overgenomen. Hij is een oude ziel, ik heb van het begin af aan alles met hem kunnen bespreken. Ook als een van ons een vriendje of vriendinne tje had, konden we erover praten. 'Eigen lijk', zei hij op een avond, 'wil ik het soort relatie zoals ik dat met jou heb.' Ik denk dat ik hem op dat moment anders ben gaan zien. De eerstvolgende keer dat we samen weggingen, naar een huisje op Schiermonnikoog, trok ik 's nachts een leuk negligeetje aan - maar er gebeurde niets. En toen, tijdens de afwas, heb ik het gevraagd: 'Wil je het met mij proberen? Ik wil kinderen, dat weet je, maar heus niet meteen. Zie je het niet zit ten, ook goed, maar dan weet ik waar ik aan toe ben.' Daniël schrok. Hij verdween naar de slaapkamer, en daar stond ik, met een theedoek in mijn hand. Maar hij kwam terug. 'Ik hou zoveel van jou, we gaan het proberen', zei hij. Het was zo'n opluchting dat het eruit was. We zaten samen op de bank, ik moest hui len, het was zo'n mooi moment. Maar ook een beetje raar, want ja, nu hadden we opeens een relatie. En we moesten nog seks heb ben. Heel onwennig, juist omdat we el kaar al zo goed kenden. Gelukkig konden we er allebei om lachen dat het in het begin zo knullig ging. Dat wij tijdens onze vriendschap zo'n vertrouwensband hebben opgebouwd, dat is een van de fijne dingen aan onze relatie. Ik wist al waar Daniël vandaan kwam, wie zijn familie was. Tussen ons waren geen geheimen, geen verborgen agenda's, geen lijken in de kast. En toen hij toch al vrij snel aan een kind wilde beginnen, was ik zó blij. Negen jaar geleden kwam mijn grote wens uit en werd onze zoon geboren. Het leeftijdsverschil is nog altijd geen probleem. Al doe ik wel wat extra mijn best als het om mijn uiterlijk gaat. Ik sport, verzorg mezelf, draag leuke kleren, lippenstift... Met alle rimpels die ik krijg, wil ik er goed uit blijven zien. Het enige moment dat Daniël mij een ouwe muts vindt, is als ik afstem op Veronica's Top- 1000 aller tijden. Ik hou van rock, hij meer van harde house. Soms proberen we elkaar op te voeden; dan draait hij voor mij een technoplaatje en zet ik voor hem Pearl Jam op. Maar muziek is het enige gebied waarop we elkaar niet echt heb ben kunnen vinden." 41 lachen Tekst PAM VAN DER VEEN [2 Ook geïnterviewd worden over die van jou? magazine@persgroep.nl magazine 15

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 79