JE HOEFT NIKS, MAAR IN ZO'N RESORT KUN JE OOK NIKS Column Monica wil een zomervakantie boeken. Is ze daar eigenlijk wel klaar voor? k ben van nature geen vroegboeker. Het liefst kijk ik zo lang mogelijk de kat uit de boom om pas op het laatste moment te bedenken waar ik zin in heb qua va kantie. Met twee kleine meisjes is dat niet de beste strategie. Bang om die be taalbare, kindvriendelijke en toch ook leuke vakantie waarvoor je geen eigen tent nodig hebt, mis te lopen, krijg ik na kerst boekingsdrang. De afgelopen jaren kwam ik uit bij glamping. Safaritent, kleine Franse cam ping met Nederlandse eigenaar, vriendjes en vriendinnetjes voor de kinderen gega randeerd. Het waren best leuke vakanties, behalve dat we twee jaar kwakkelweer hebben gehad. En twaalf uur in je eentje achter het stuur - al is het verdeeld over twee dagen - daar heb ik ook geen zin meer in. Tijdens familieberaad zijn er twee wensenlijstjes: hitte, groot zwembad en een vliegreis (kinderen). Dat van mij: een beetje hitte, zwembad, wat natuur en cultuur in de buurt, en desnoods gaan we met de bus, als ik maar niet hoef te rijden. En o ja, niet al te duur, want ik heb voor de meivakantie ook een klein fortuin nodig. We gaan mijn (ex-)schoonzus en haar familie opzoeken in New York. Nieuwe Liefde gaat niet mee, hebben we besloten, in mei niet en in de zomer niet. De liefde is nog te nieuw voor kindervakanties. Ik kwam uit bij sites vol all-inclusive- resorts. Op de foto's zien ze er allemaal even goed uit. Prachtig zwembad, uitno digende bedjes eromheen. De avondzon die een stadje warmrood kleurt. Gezel lige, grote kamers. Maar toen de jongste nog een baby was zijn we een weekje op zo'n vakantiepark geweest. Dat we in Egypte waren, is me compleet ontgaan en die Russen waren ook geen pretje. Je hoeft niks, maar je kunt ook niks, daar komt zo'n resort op neer. Ik voelde me vakantievee. „Ik weet het niet hoor", zeg ik tegen Oudste Dochter als we samen op bed vakanties liggen te keuren. Zij wordt bij elk zwembad enthousiaster. „Deze heeft in de avond ook lichtjes in het water!" Wil ik tien dagen lang elke avond met m'n bordje in de rij aansluiten voor het warme maar toch koude buffet? En straks gaan de kinderen in zo'n hotel televisie- kijken. Doe ik op een camping echt zo veel meer? Verleden jaar waren we in het Oost-Groningen van Frankrijk, met in de wijde omtrek niks te beleven. En het is ook weieens lekker dat alles is geregeld. Vliegtuig, transfer en klaar. Niet koken. Lekker weer. Kinderen blij. De vakantie in New York is genoeg culturele compen satie. Na uren plaatjes kijken en recensies checken, vul ik uiteindelijk onze gege vens in bij een glimmend resort in Grie kenland. Goede vluchttijden, nog net betaalbaar, redelijke reviews. Maar als ik de laatste akkoordknop moet indrukken, wil ik ineens acuut de was vouwen en nog veel meer klusjes doen. Volgende week, misschien. 41 magazine 7 H Reageren? monica@ persgroep.nl Monica Beek is journalist en heeft twee dochters. Zwembad I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 71