Vlissingen juicht weer samen Goes pakt het iets anders aan 23 zv goed. „Het grote probleem was dat er flink betaald werd aan spelers. Toen op een gegeven moment de beloofde vergoedingen niet wer den uitgekeerd, was het gedaan. Daardoor kreeg ik te maken met een steeds geringere trainingsop komst en had niet langer het ge voel dat ik de zaak in handen had, verantwoordelijkheid kon dragen voor de resultaten." Van Poelje wil benadrukken dat hij toen niet is ontslagen. „Nee, absoluut niet. Ik ben zelf opgestapt omdat ik de regie niet meer in handen had", kijkt hij terug. „Als trainer wil je invloed kunnen uit oefenen op een spelersgroep. Dat kan normaliter met name op het trainingsveld. In de situatie die ontstaan was, was dat niet meer mogelijk." Terug naar het heden. „Het wordt zondag een duel tussen een club die door een bepaalde kapi taalkracht de beste spelers uit de regio en daarbuiten weet aan te trekken en een echte vereniging", weet Van Poelje. „Een strijd ook tussen kortetermijnpolitiek en een visie voor de wat langere ter mijn. Vlissingen heeft nauwelijks jeugd, zelfs geen tweede elftal. Ba ronie staat in de top 12 op de KNVB-ranglijst van beste ama teurclubs. Hier ben ik thuis, bij een club waar ik kan bouwen aan een elftal met een echt Baronie- DNA. Door de kwaliteit van de jeugdopleiding - dat is dus niet mijn verdienste - heb ik in ander halfjaar tijd misschien wel twaalf jongens uit de eigen jeugd kunnen laten debuteren in de hoofd macht." Tenslotte: „Ja, natuurlijk hebben wij kansen in Vlissingen. Wij moeten gebruik maken van hun zwakte en onze eigen tekortko mingen camoufleren. Vlissingen moet het puur van het voetballend vermogen hebben, maar kan moeilijk omschakelen wanneer het niet loopt. Wij moeten, zoals altijd, onverzettelijkheid tonen en de kansen benutten wanneer deze zich voordoen." TRAINERSCARRIERE De aanloop was bemoedigend. Leonidas, uitkomend in de andere zondag-hoofdklasse, werd met 6- 2 verslagen. „Toen speelden we ontzettend goed", vond Karelse. „Onze beste wedstrijd sinds ik trainer ben bij Vlissingen." Het bekerduel met Walcheren was van minder allooi, erkende hij, maar het doel was simpel: de vol gende ronde halen. En dat lukte met een 4-0-zege. Maar wat zegt het voor de compe titie? „Niks", zegt Karelse met de van hem bekende duidelijkheid. „We hebben fantastische trai- ningsweken gehad waarna het op zondag helemaal niks was. En we hebben weken gehad dat we als een drol trainden en op zondag vervolgens de pannen van het dak speelden." „Eén ding kan ik wel zeggen: we laten een stijgende lijn zien. Na een goed begin van het seizoen zijn we weggezakt, maar nu heb ben we de lijn omhoog weer te pakken. Dat zie je aan kleine din getjes. Toen we tegen Leonidas scoorden, dook iedereen op de doelpuntenmaker. Er was een pe riode dat het een dooie boel was. Als er iemand scoorde, ging er twee man naar de maker. Dat is nu anders." Die teamgeist zal Vlissingen no dig hebben voor een driepunter tegen Baronie. Vlissingen staat ze vende op de ranglijst, Baronie 'slechts' veertiende. Als Vlissin gen dit seizoen nog een gooi naar het kampioenschap wil doen - de achterstand op koploper OSS'20 bedraagt acht punten - is een overwinning noodzakelijk. Vol gende week gaat Vlissingen op be zoek bij OSS'20. Het teamweekend naar Valencia paste eigenlijk niet in de voorbe reiding richting de tweede sei zoenshelft, bekende Veenstra. „Maar dat heb je nu eenmaal in het amateurvoetbal." De ko mende weken wordt duidelijk of Goes, dat vier verliespunten meer heeft dan OSS'20, in het spoor van de koploper kan blijven. Deze week werd bekend dat de oefenmeester ook volgend sei zoen aan het roer staat bij de rood- witten. „Het gaat goed, misschien wel boven verwachting. Er moest wel iets heel moois passeren, wilde ik verkassen. De spelers ma ken bijna wekelijks stapjes." De afgelopen maanden toonden drie profclubs interesse in de verrich tingen van Veenstra, die ook jeugdtrainer is bij JVOZ. „Op dit moment word ik net iets meer aangetrokken door het senioren voetbal. Ik ga kijken of er een jeugdploeg naast past. Goes weegt net even iets meer." Momenteel focust hij zich vol ledig op de wedstrijd van morgen. De heenwedstrijd tegen Groene Ster, dat thuis nog meer één keer verloor, werd met 2-1 gewonnen. „Maar ik vond ons in alles beter. Al moeten we dat nu achter ons la ten." Op verzoek van de spelersgroep zal Goes met een iets andere speelstijl voor de dag komen dan voor de winterstop. „We gaan er weer bovenop knallen. De groep wilde minder afwachtend spelen. ik vond ons in alles beter. Al moeten we dat nu achter ons laten We willen nog steeds compact verdedigen, maar dan nu op de helft van de tegenstander. Dat vraagt om meer lef, in de hoop dat we sneller de bal afpakken." De zondag-hoofdklasser moet het bij de hervatting van de com petitie hoogstwaarschijnlijk stel len zonder Boy de Jonge (liesbles sure) en Rick de Punder (ham stringblessure). Corné de Jonge is definitief gestopt. zaterdag 20 januari 2018 2009/2010 TSVV Merlijn 2010-2012 GPC Vlissingen 2013-2015 Dinteloord 2015-2016 Vlissingen 2016-heden Baronie Wapenfeiten Einde seizoen 09/10 inge stapt bij GPC Vlissingen Kampioen in 2014 (Dintel oord) en 2017 (Baronie) Opgestapt bij Vlissingen in maart 2016 Hoofdklasser Vlissingen treedt morgen aan tegen Baronie zonder Mart de Kroo en Khalid el Hattach. „Net twee van onze creatievelingen", baalt trainer John Karelse. De Kroo kampt met een hamstringblessure, El Hattach met een kuitblessure. Het zijn de enige afwezigen bij Vlissingen voor de herstart van de competitie. Rudy Boogert Vlissingen HOOFDKLASSEB Stand OSS'20 Gemert Halsteren Goes EHC Groene Ster Vlissingen 14-30 Meerssen 14-21 14-29 14-24 14-23 14-23 14-23 14-22 Nuenen UDI'19 IFC BVC'12 Baronie Juliana'31 Jong Den Bosch 14-21 Woezik 14-20 14-19 14-17 14-13 14-12 14-9 14-8 Programma voor morgen: VC Vlissingen-Baro- nie (14.00), IFC-EHC (14.00), UDI'19-OSS'20 (14.00), Woezik-Gemert, Groene Ster-Goes, Meerssen-Nuenen, Halsteren-BVC'12. Indien niet anders vermeld, aftrap 14.30 uur. Er staat morgen bij de hervat ting van de hoofdklasse direct veel op het spel voor Goes. De Bevelandse nummer vier gaat op bezoek bij Groene Ster, dat evenveel punten heeft. „Na zes keer trainen en één oefenwed strijd is het lastig te bepalen waar we staan", stelt trainer Rogier Veenstra. „Het gevoel is goed, maar het is koffiedik kij ken." Len Wolters Goes - Rogier Veenstra versus vereniging training, foto edwin wiekens

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 59