O O) CD O 22 ZEELANI Lesley Kerkhove is nu echt klaar Oemoemenoe krijgt het voor de kiezen Korfballers Oranje weer naar Zeeland TERUGKEER VLISSINGEN-BARONIE Oud-trainer van Vlissingen keert morgen voor het eerst terug aan de Irislaan. Destijds droomde hij stiekem al van Baronie. Voor Lesley Kerkhove zit de Australian Open er na vijf wedstrijden definitief op. De tennis ster uit Zierikzee verloor met haar Wit-Russi- sche partner Lidziya Marozava in de tweede ronde van het vrouwendubbel met 6-4 6-1 van het als achtste geplaatste koppel Hsieh en Peng. Kerkhove (26) verloor eerder in het en kelspel in de derde en beslissende kwalifica tieronde. In het dubbelspel schoof het duo op de valreep door naar het hoofdschema, waarin ze woensdag hun eerste rondepartij wonnen. Dat gold na een succesvol dubbeljaar als eve naring van hun beste prestatie op een Grand Slam toernooi. Ook op Wimbledon wist het koppel de tweede ronde te halen. De rugbyers van Oemoemenoe wacht van daag opnieuw een lastige klus als het Leidse Diok in Middelburg op bezoek komt in de kampioenspoule. Diok eindigde in de regu liere competitie op de tweede plaats. Oemoemenoe-trainer Simon Fitzgerald kan weer een beroep doen op Quinten van Dijk. Chris Ruff, die aan het begin van het seizoen overkwam van Bekaro en in de eerste wed strijd geblesseerd raakte, was klaar voor een rentree, maar raakte deze week tijdens de trai ning opnieuw zwaar geblesseerd. Hij komt dit seizoen niet meer in actie. De Australiër Luke Williams is wel dicht bij een rentree. Het Nederlands korfbalteam komt op 24 en 25 april op bezoek in Zeeuws-Vlaanderen. Oranje maakt in 2018 voor het derde jaar op rij een promotietour. In 2017 was Sint Laurens (Ondo) al een van de halteplaatsen. Dit keer gaan bondscoach Wim Scholtmeijer en de in ternationals langs Leeuwarden, Delft, Harder wijk en Zeeuws-Vlaanderen. De verenigingen Luctor uit Terneuzen, BKC uit Breskens en Zaamslag slaan voor het bezoek de handen in een. Bij Ondo speelde Oranje een oefenduel en gaven de internationals clinics. De ver wachting is dat dat dezelfde ingrediënten ge bruikt worden in Zeeuws-Vlaanderen. ZV Voetbal Acrogym Dallinga.com Jurriaan van Poelje keert morgen voor het eerst sinds zijn vertrek in maart 2016 als trainer te rug bij VC Vlissingen. Met Baronie staat hij in de hoofd klasse tegenover zijn vorige werk gever. Eerder dit seizoen verloor de uit Middelburg afkomstige Van Poelje met de Bredase ploeg thuis met 0-4 van Vlissingen. Hij is ge brand op revanche, maar is ook realistisch. „Het is heel simpel", zegt hij. „Vlissingen heeft meer voetballende kwaliteiten dan wij, maar dat betekent niet dat wij niet kunnen gaan winnen." Het was op een zondagse na middag ergens in september 2015 toen Van Poelje triomfantelijk en met een brede grijns op het ge zicht de bestuurskamer annex sponsorruimte van Baronie bin nenstapte, als trainer van het toen al veel kapitaalkrachtiger Vlissin gen. Zijn elftal had zojuist de thuisploeg haast achteloos aan de kant geschoven. Het was 0-2 ge worden, maar een monsteruitslag was verre van ondenkbaar geweest gezien de krachtverhoudingen. Van Poelje herinnert zich die middag nog: „Het was de eerste keer dat ik als trainer bij Baronie was. Voorafgaand aan dat seizoen, toen ik getekend had bij Vlissin gen, had ik nog tegen mijn vader gezegd: 'Leuk, dan gaan we ook te gen Baronie spelen.' En Baronie, dé amateurclub in de stad waar ik woon en verliefd op was gewor den, ja, daar wilde ik in de toe komst wel aan de slag." Hij ver volgt: „Ik was echt niet van plan om drie jaar op en neer naar Vlis singen te reizen." In dat seizoen had Vlissingen een goede start en leek het de toe gedichte rol als titelpretendent in te lossen. Totdat het demasqué van de Zeeuwen volgde in Dongen. Na een 2-r-voorsprong bij rust, werd het in het tweede bedrijf op Sport- Een strijd tussen kortetermijnpolitiek en een visie voor de wat langere termijn. park De Biezen alle kanten opge- voetbald (4-2). „Daarna werd het wisselvallig", weet Van Poelje nog zaterdag 20 januari 2018 TENNIS RUGBY Het Nederlands team won in mei dik van het Zeeuws team (12-29). foto lex de meester KORFBAL De dammers van Aagtekerke hebben hun leidende positie in de hoofdklasse van de Zeeuwse damcompetitie versterkt. Het achttal won zelf met 10-6 van Souburg, terwijl concur rent Lammerenburg met 10-6 onderuit ging tegen Middelburg. Na vier speelrondes is al leen Aagtekerke nog zonder puntverlies. Het streekduel in de vierde divisie tussen Re seda en Zandee Kloetinge eindigde in een 8- O-overwinning voor de thuisploeg. Hans de Witte speelde de partij van zijn leven; hij won met 25-19 (moyenne 0.892). Carlo van Dam en Ad de Meijer bogen een achterstand in de slotfase van hun partij als nog om in een overwinning. Peter Baetsle had geen moeite met Koen Pöpsel (25-13). i In de vierde klasse A van het zondag voetbal komen morgen al drie Zeeuwse clubs in actie voor inhaal- duels. IJzendijke en Koewacht staan tegenover elkaar, terwijl Oostburg op eigen veld tegen NSV speelt. Gymnastiekver eniging Delta Sport houdt van daag in Zierikzee voor de tweede keer de Open Zeeuwse acro kampioenschap pen. In totaal komen er 69 teams (170 deel nemers) in actie vanuit Zeeland, Brabant en Zuid- Holland. De aan vang is 8.30 uur. 21 De driebanders van Dallinga.com kunnen morgen afstand nemen van de onderste ploegen. Dat kan met een overwin ning in Sluiskil op nummer voor laatst De Vee markt. De heen wedstrijd in Doe- tinchem leverde een Zeeuwse zege op (2-6). Van Poelje: Kapitaal Robert Daniels Breda - Jurriaan van Poelje o. Jurriaan van Poelje jut zijn spelers, onder wie oud-Kloetinge-speler Jason Tjien-Fooh (rechts) op bij de

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 58