Altijd met de handen in de klei' 13 V 1 Ik ben een echte Zjumf „De Visser is een echte Wal- cherse naam, er zijn verschil lende takken van. Ik kom van de Oost-Souburgse/Vlissingse kant. Ik ben geboren aan de oostkant van het Kanaal door Walcheren, op een boerderij aan de Schroe- weg. Toen ik trouwde met mijn vrouw Rita, wilde ze niet in Oost-Souburg wonen en zijn we het kanaal overgegaan, naar West-Souburg. Nu wonen we in Biggekerke, waar de roots van mijn vrouw liggen. Ze is opge groeid op een boerderij op Krab- beneiland. Ik had er nog nooit van gehoord. Toen ik haar de eer ste keer thuis bracht, dacht ik dat we met het pontje over moesten. Verhuizen vond ik geen pro bleem. Ik heb er geen moeite mee om op een andere plek te wonen, maar buiten de provincie? Nee, dat nooit. Als we onze dochter in Breda hebben bezocht en we rijden bij Hoog- erheide de rijksweg op zeggen we: 'We zijn weer tuus'. We zijn de weidsheid en de openheid ge wend. „Wij zijn best conservatief. Ik vind het bar dat mensen tegen woordig zo makkelijk uit elkaar gaan. Als je trouwt, ga je een ver bintenis met elkaar aan voor het leven. Je hebt je ups en downs, maar je probeert er samen uit te komen. Dat vind ik eigenlijk met alle problemen. Zit niet te mop peren, doe gewoon je ding. Als je tegenslagen hebt, probeer je er mee om te gaan en verder te gaan." „Ik ben tussen de aardappels op gegroeid en ik zit nu nog steeds tussen de aardappels. Via mijn werk bij Lamb Weston/Meijer in Kruiningen, maar ik heb sinds vier jaar ook een volkstuin van bijna 300 m2. Daar teel ik ook aardappelen. Ik heb altijd met de handen in de klei geze ten. Dat gaat er niet uit en hoeft er ook niet uit. Dat vind ik wel typisch Zeeuws: dat boerse dat in je genen zit." gebrul van mens en dier. De vol gende dag zijn we per boot geëva cueerd naar Rotterdam." Twee jaar later keerde het gezin terug. Ze woonden in Sliedrecht, Barneveld, later in Tholen en Sint-Maartens dijk. „Vader vertrok wekelijks naar Stavenisse om de boel op te rui men. Dat deden alle mannen. Bijna alle gezinnen die de Ramp overleefd hadden, keerden terug. Misschien heeft dat wel gezorgd voor die sterke saamhorigheid. Maar zeker weten, doe ik het niet." Wij zagen het water die nachtstijgen, overal hoorde je gejank en gebrul woonde destijds met het gezin in de Kerkstraat. Toen de buurman laat die avond kwam vertellen dat het water gevaarlijk hoog stond, zijn ze naar de hoger gelegen Mo lendijk vertrokken. „Die buurman heeft de Ramp niet overleefd. Hij bleef. Wij zagen het water die nacht stijgen. Ik weet nog dat ik vanuit het dakraam even mocht kijken. Overal hoorde je gejank en zaterdag 20 januari 2018 GO ;r 4k~i Annemarie Koopman, foto's ernestaverburg Waarom bent u een echte Zeeuw? Hoe gedraagt een Zeeuw zich? Wat is voor u typisch Zeeuws? Noorse woningen aan de Koning Haakonstraat. k Leanne Bentschap Knook. -Tinus de Rijke Dossier 100% Zeeuw pzc.nl/echtezeeuw jili T1 A Jan Kees de Visser. FOTO ERNESTA VERBURG. T-SHIRT BESCHIKBAAR GESTELD DOOR ZEEUWSE WINKEL Jan Kees de Visser (56) uit Biggekerke, ofwel Beekerke, is boe renzoon. Hij is geen boer, maar zit nog wel 'in de aardappels'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 49