'Pulskorvissers hebben zelf hun hand overspeeld' STORM ZEKER VOOR ANDERHALF MILJOEN EURO SCHADE IN ZEELAND De zware storm duurde donderdag maar een paar uur, maar het herstel van alle schade zal nog weken vergen. Hengelvisser Ger de Ruiter vindt dat overheid en sector voorzich tiger hadden moeten zijn zeelands - - Verzekeraars, dakdekkers, aanne mers en herstellers van autoschades hebben het razend druk met het af handelen van de stormschade. Anderhalf miljoen euro. Dat is het bedrag dat alleen al de twee grote Zeeuwse verzekeraars ZLM en De Zeeuwse Verzekeringen denken kwijt te zijn aan storm- claims van Zeeuwse klanten. Bij ZLM Verzekeringen in Goes stond de telefoon roodgloeiend. Tot gistermiddag had de verzekeraar 1.800 meldingen ontvangen, waar van 1.400 uit Brabant en 400 uit Zeeland. In Zeeland kwamen de meeste meldingen uit het oosten van de provincie. Edwin Goetheer, hoofd afdeling schade, schat dat ZLM voor 2,5 miljoen aan storm schade moet uitkeren, waarvan 0,5 miljoen aan Zeeuwse verzekerden. De meeste schades betreffen schut tingen en daken. Waar de ZLM veel particuliere klanten heeft, ligt bij De Zeeuwse Verzekeringen in Middelburg het zwaartepunt op (agrarische) on dernemers. Directeur Leo Remijn van De Zeeuwse komt op een eerste ruwe raming van 1 miljoen euro. De stormschade is veel groter dan twee weken geleden. „Dit was een echte storm, vergelijkbaar met de zeer zware storm van precies elf jaar ge leden." Ook bij De Zeeuwse gaat het vaak om schade aan daken van schuren. „Maar er zijn ook veel kleine scha des gemeld." Bij De Zeeuwse waren tot vrijdagmorgen zo'n 100 meldin gen binnengekomen. Lukasse Dakbedekking was gis termorgen onder meer bezig met het herstel van het dak van de gym zaal van de Stamperiusschool in Wilhelminadorp. „We moeten echt alle zeilen bijzetten", zegt di recteur Bram Lukasse. Het dakdek- bedrijf was tot donderdag nog bezig met het definitief herstel van scha des van de storm van twee weken geleden. De zeer zware storm van donderdag gooide de planning he- We werken zaterdag door om in elk geval de meest schrijnende gevallen te helpen lemaal overhoop. „We werken za terdag door om in elk geval de meest schrijnende gevallen te hel pen." Lukasse verwacht dat pas over een week of vier, vijf alle getroffen daken weer vakkundig zijn gerepa reerd. Petrella Lion uit Axel is vol lof over de hulpdiensten en de vak mensen die in actie kwamen nadat donderdag het dak van haar woning annex balletschool letterlijk om klapte. „Een deel van het dak hing over de rand van de gevel. Ondanks de storm inspecteerden ze donder dag al het dak. Gelukkig bleek het stabiel te liggen." Gisteren werd het losgewaaide dakdeel verwijderden kon Lion de lessen in het pand aan de Stationsstraat hervatten. Autoschadeherstelbedrijf Sturm in Middelburg heeft voor de ko mende weken een volle agenda. Schade ontstond niet alleen door vallende stenen, bomen en dakpan- OMGEVALLEN BOMEN nen, maar ook doordat niet elke au tomobilist met de storm rekening had gehouden bij het openen van het portier. Staatsbosbeheer heeft de paden in de Manteling op Walcheren en de boswachterij Westerschouwen inmiddels vrijgemaakt. Bomen die op omvallen stonden en loshan gende takken zijn gisteren in het Schouwse bos verwijderd. Volgens boswachter Piet van Loon viel de schade mee. De Manteling was donderdag al 'opgeruimd'. Zieke bomen langs spoor gekapt It zaterdag 20 januari 2018 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl :K0 POWERGUM Raymond Guiljam van Lukasse Dakbedekking aan het werk op het dak van de gymzaal van de Stamperiusschool in Wilhelminadorp, waar donderdag de dakbedekking was weggewaaid, fotomarcelledavidse Volop werk na de storm Theo Giele Vlissingen - Bram Lukasse De zieke bomen langs de spoorlijn tussen Oost-Sou burg en Middelburg worden in februari gerooid. Donderdag viel nog een overi gens gezonde boom op de bovenleiding van de spoorlijn. In november was ook al een boom op het spoor terechtgeko men. De kwaliteit van de bomen gaat volgens de provincie Zeeland hard ach teruit: „De boom die op de spoorlijn viel, benadrukt de nood zaak om echt slechte bomen snel te verwijderen." De bomen staan zowel op Middel burgs als Vlissings grondgebied. In Mid delburg is de kap- vergunning al ver leend, in Vlissingen loopt op 31 januari de bezwarentermijn af.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 37