3-daagse verrassingsreis binnen Europa 30 Bertens verliest van Wozniacki, maar gaat met een goed gevoel naar huis Tegen Caroline Wozniacki had Kiki Bertens (26) weinig in te brengen. Toch blikt ze tevreden terug op de Australian Open. „Ik kijk verder dan dit ene potje." Vooraf meldde Kiki Bertens nog trots dat ze met haar optreden in de Rod Laver Arena nu op alle centre courts van de vier Grand Slam- toernooien heeft gespeeld. Maar de herinnering aan haar vuurdoop in de Australische tennistempel werd geen glorieuze. Tegen de als tweede geplaatste Caroline Wozniacki bleek het niveauverschil te groot voor de nummer 32 van de wereld. Na 1 uur en 25 minuten stonden de harde cijfers 6-4 6-3 op het sco rebord. Daar was niks dramatisch aan. Bertens bleef mentaal prima overeind, maar moest qua fysiek, loopvermogen en stabiliteit ge woon haar meerdere erkennen in de blonde Deense, voormalig num mer één van de wereld. Het enige wat ze zichzelf mocht aanrekenen was het niet benutten van de spaar zame kansjes die ze dan toch kreeg tegen de als tweede geplaatste Wozniacki. Snelle break Zo kwam ze na een snelle break te gen aan het einde van de eerste set nog terug tot 5-4, om vervolgens met een uitermate zwakke service beurt toch nog de set in te leveren. En in het tweede bedrijf kreeg ze in de laatste game tot vier keer toe de kans om terug te breken en werkte UITSLAGEN Ik kan mezelf weinig verwijten, had alleen nog wel wat dwingender mogen spelen ze drie matchpoints weg, maar bij de vierde wedstrijdbal maakte een mopperende Wozniacki er dan toch maar een einde aan. „Het is altijd balen als je verliest", reageerde Bertens via de telefoon. „Ik had kansjes. Kwam goed terug in de eerste set en dan verlies je meteen weer je servicegame en maak ik daarna weer twee fore- handfouten die ik niet mag maken. Ik kan mezelf weinig verwijten, had alleen nog wel wat dwingender mogen spelen. „Wozniacki is een wereldtopper die je altijd een bal extra laat slaan en je daardoor verleidt nét iets te aanvallend te spelen. Je moet echt elk punt gaan halen", analyseerde Bertens, die desalniettemin opge togen afscheid wenste te nemen van Australië. Ze bereikte voor het eerst in dit toernooi de derde ronde (goed voor zo'n 90.000 euro). Het is haar beste Grand Slam-prestatie sinds de halve finale op Roland Garros van 2016. Positief „Ik kijk verder dan dit ene potje. Deze trip was heel positief. Nadat Rae (coach Raemon Sluiter, red.) en ik samen zaten en de toekomst be spraken, wilden we echt dingen veranderen. Plezier terug, weer hard en fijn werken. En dat is hier gelukt." Met Demi Schuurs pakte ze in Brisbane na een vroege uitschake ling in het enkelspel nog de dubbel- titel, waarna ze in Melbourne dus de Amerikaanse speelsters Cathe- rine Bellis en Nicole Gibbs versloeg. „Dat zijn positieve dingen. Deze weken zijn me erg goed bevallen. Ik heb elke dag hard gewerkt, plezier gehad, de volle energie erin gesto ken en gehaald uit deze weken. Dat is voor nu het belangrijkste. Het voelt alsof dit een andere Kiki was dan eind 2017 en daarin heb ik de grootste sprong gemaakt." Wat krijg ik: U£^ Ga naar pzc.nl/verrassingsreis zaterdag 20 januari 2018 'Ik voel me een heel andere Kiki dan eind vorig jaar' Arjan Schouten en Rik Spekenbrink Rotterdam/Melbourne Australian Open Melbourne Mannen, 3de ronde: Nadal (Spa/1) - Dzumhur (Bos/28) 6-1 6-3 6-1, Schwartzman (Arg/24) - Dol- gopolov (Oek) 6-7 6-2 6-3 6-3, Carreno Busta (Spa/10) - Mul ler (Lux) 7-6 4-6 7-5 7-5, Cilic (Kro/6) - Harrison (VSt) 7-6 6-3 7-6, Dimitrov (Bul/3) - Roeblev (Rus/30) 6-3 4-6 6-4 6-4, Kyrgios (Aus/17) - Tsonga (Fra/15) 7-6 4-6 7-6 7-6, Ed- mund (GBr) - Basilasjvili (Geo) 7-6 3-6 4-6 6-0 7-5, Seppi (Ita) - Karlovic (Kro) 6-3 7-6 6-7 6-7 9-7. Vrouwen, 3de ronde: Wozniacki (Den/2) - Bertens (Ned/30) 6-4 6-3, Martic (Kro) - Kumkhum (Tha) 6-3 3-6 7-5, Mertens (Bel) - Cornet (Fra) 7-5 6-4, Allertova (Tsj) - Linette (Pol) 6-1 6-4, Svitolina (Oek/4) - Kostjoek (Oek) 6-2 6-2, Konta- veit (Est/32) - Ostapenko (Let/7) 6-31-6 6-3, Suarez Na- varro (Spa) - Kanepi (Est) 3-6 6-1 6-3, Rybarikova (Slw/19) - Bondarenko (Oek) 7-5 3-6 6-1. Kiki Bertens groet de Rod Laver Arena. „Deze trip was heel positief." fotoepa - Kiki Bertens (26) Kijk voor het laatste tennisnieuws en de afloop van de partijen van de Australische nacht oppzc.nl y Heen- en terugvlucht 2 overnachtingen in 3-sterrenhotel Geen reserverings- of boekingskosten Hotel gelegen nabij openbaar vervoer Reisperiode geldig t/m 30 september 2018 SGR-garantie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 30