66 25 Dit plekje is nog vrij Nu volop Last Minutes Karins mee eens bent of niet, het levert wel spraakma kende tv op. Dat vonden we wel een rol waard in De TV Kantine", legt Moors uit. Na de metamorfose - haar tv-maatje Carlo Boszhard wordt René van der Gijp, gastspeler Kasper van Kooten is Wilfred Genee - nemen ze plaats in de nagebouwde studio van Voetbal Inside om de 'verbindende' stukken op te nemen. Want waar voorgaande seizoenen de ty petjes in een kantine zaten, wordt nu het decor van een populair programma (Jinek, VI en The Roast bij voorbeeld) gebruikt. Maar eerst moet Barbara aan de bak. Ze vist de wangen van Jan Smits moeder Gerda uit de kast. „Angela heeft dezelfde wangen", legt de grimeur uit. „We noemen ze zo omdat we ze ooit voor Gerda Smit hebben laten gieten door Kevin van den Bergh. Voor Angela hebben we wel een eigen neus laten maken, want die is bij haar heel speci fiek." Irene: „Eens in de zoveel tijd laten Carlo en ik ons hoofd in gips afgieten - een claustrofobische ervaring, want je moet ademen door een rietje - maar zo kan Kevin op onze neus de siliconen neus van een typetje maken zonder erbij te zijn." De grimeur smeert lijm op de Gerda Smitjes en plakt ze op Irenes wangen. „Ik heb een kapotte wang", zegt Barbara. Irene: „Calamiteit!" Barbara pakt een nieuwe uit een bakje. Vervolgens smelt ze met een wattenstaafje gedrenkt in alcohol de rand jes op Irenes huid en kleurt ze de wangen met make-up. Ook op alcoholbasis, want huis-tuin-en- keukenfoundation pakt niet op de siliconen. Irene grist een waaier van de tafel en begint te wappe- Gek hè. Dat ik nu praat als Irene, maar er uitzie als Angela? Bijna altijd moeten mijn wenkbrauwen worden weggeschminkt. ren. „Anders ga ik neer van die dampen." Met een grijns: „Verder is het een heel gezond vak hoor." Om van Irene Angela de Jong te maken, heeft Barbara, die ook 'gewoon' visagist is, zo'n twee uur nodig. Neus, wangen, pruik, opvulling voor een wat voller bovenlijf. Alleen aan de wenkbrau wen hoeft niets te worden gedaan. „Bijna altijd moeten mijn wenkbrauwen worden wegge schminkt. Ik heb een heel kenmerkende knik erin en die heeft Angela ook", zegt Irene. Het makkelijkst na te bootsen is Linda de Mol. „In een kwartier is ze klaar", zegt Irene. Barbara: „Ik vind Eva Jinek moeilijk na te ma ken. Haar ogen zijn anders dan bij alle andere mensen. Over het algemeen lijken mensen best wel op elkaar, maar je hebt er altijd een paar die afwijken. Eva heeft zo'n uniek gezicht. Gordon ook. Het lukt uiteindelijk wel, maar met hen ben ik zo drie tot vier uur bezig." Intussen staat er een pruikje in de blondeer: die is later vandaag nodig om van Carlo een ge loofwaardige Shanice van de Sanden te maken. Eerst krijgt hij Gijps gok aangemeten. Gastspe ler Kasper van Kooten scheert zijn stoppel baardje af, want daar komt hij als Wilfred Genee niet mee weg. Anders dan in de beginseizoenen van De TV Kantine, treden er nu steeds vaker gast- spelers aan. „Carlo en ik zijn gewoon te oud om nog van die jonge, slanke mensen te spelen. Dan kan Barbara trekken aan onze gezichten wat ze trekken kan, maar dat schiet niet op. Dus speelt Buddy Vedder bijvoorbeeld Boef en is Elise Schaap Estelle Gullit." Nadat Barbara de pruik op Irenes hoofd heeft ge zet - 'wat heeft Angela een bizar lage haaraanzet' - is ze de tv-columniste van deze krant. Heel wat centimeters langer, dat wel, want Irene is een lange vrouw. „Alleen als ik zit ben ik Angela de Jong. Als ik ga staan, klopt het niet meer." Ze pakt haar lap top erbij om nog wat fragmenten van Angela terug te kijken. „Als ik weet dat ik iemand moet spelen, dan ben ik echt gefascineerd als ik ze op tv zie. Dan sta ik voor de televisie foto's te maken, want dat is het meest actuele beeld dat mensen hebben van ie mand." Dan schiet ze in de lach: „Gek hè, dat ik nu praat als Irene maar er uitzie als Angela? Dat komt goed, dat zie je straks op tv." Altijd inclusief: K vlucht verblijf E huurauto Inca Kleinschalige accommodaties weg van de massa Wil jij tijdens je vakantie weg van de massa op ontdekking gaan en zelf je tempo bepalen? Zoek je rust, ruimte en vooral geen gedoe Kijk dan op www.karinschoice.nl Jut, usief www.karinschoice.nl 020 - 44 99 470 zaterdag 20 januari 2018 Kleine foto's boven: Irene de Moor in de grime- stoel van Barbara van Munster. Links: Irene als An gela de Jong. FOTO'S PI M RAS —Irene Moors Kijk voor de video van de f 1transformatie van Irene in Angela op de website van deze krant. —Irene Moors De TV Kantine, vanavond om 20 uur bij RTL 4. Z Villa's met privé zwembad Boutique hotels Originele appartementen Griekenland - Corfu - Roda Corfu Sea Palm Residence Portugal - A/garve - Albufeira Appartementen Vila do Castelo

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 25