Paul de Leeuw Auto rijdt in op publiek 17 Hoe weet je dat het meisje het niet oké vindt als die jongen tegen haar oprijdt? Ga mee met Peter Langhout Reizen Na een les op school ga je douchen en opeens staat de le raar met een erectie tegen je billen aan te rijden. Dat gebeurde, jaren ge leden, op de theaterschool in Maastricht. Deze week staat het in de krant. Maar waarom werd er niks gezegd of reageerde de klas niet? Uit angst voor represailles, ver klaren de oud-leerlingen nu. Dus niet zeggen: 'Meester, zou u uw stokje van behagen even binnen boord willen laten?' Of dat de hele klas zich naar de meester omdraait en de kraan op koud draait. Piemel schrikt, wordt een lulletje van niks en de meester druipt af. aan wal. Een groep zou zich moe ten keren tegen zo veel vuilig heid. Waarschijnlijk overschat ik de kracht van een groep. Of is het destijds afgedaan met: 'Meester is een beetje in de war'? Op mijn middelbare school was de gymleraar altijd heel erg gecharmeerd van de meisjes. Die moesten vaak gespreid op zo'n mat gaan zitten en dan ging de leraar voor de meisjes staan om een verhaal af te steken over ana tomie. Nadat we dat als groep door begonnen te krijgen, wer den we lacherig en hoopten we dat hij weer de meisjes gespreid op de mat wilden hebben. Opeens zei de stoerste meid tij dens de spreidstand: 'Dat vindt u wel leuk hè, mijnheer Vetter. Wilt u mijn vogelnestje ook zien?' Mijnheer Vetter heeft daarna nooit meer de meisjes verzocht hun benen te spreiden. Lachend verlieten we de gymzaal. En tij dens trefbal lieten sommige mei den de bal weieens afzwaaien richting de gymleraar. Andere tijden natuurlijk, andere leraren. laat de actiegroep #Nothanks van zich horen. Meiden die onge vraagd worden betast, krijgen door #Nothanks meer kracht om van zich af te slaan. In Spraak makers, op NPO Radio t, gaven ze concertgangers een advies. Want hoe weet je dat het meisje het niet oké vindt dat de jongen met wie ze is, tegen haar oprijdt? 'Je moet tijdens het concert even naar ze toelopen en vragen of al les goed is.' Ik heb tijdens Vrienden van Amstel in Ahoy de proef op de som genomen. Ik liep op een licht vozend stelletje af met de vraag: 'Is alles oké met jullie?' Moest het door de muzikale her rie vier keer herhalen. Uiteinde lijk gilde het meisje: 'Ja hoor, hoezo? Ben je jaloers, homo?' Het wordt er allemaal niet mak kelijker op. Een vriend van mij vertelde dat hij altijd met zijn zoontje in bad gaat. In de zomer, toen het badkamerraam open stond en zijn zoontje lachend 'Papa daar is je piemel!' riep, wist hij niet hoe snel hij het raam weer dicht moest doen. Toen ik deze week een kaartje bij de bioscoop kocht en de vriendelijke caissière me een fijne voorstelling wenste, ant woordde ik: 'Dat zal wel lukken' en gaf haar een knipoog. Terwijl ik wegliep, dacht ik: Oh god! Ik keek om. Ze knipoogde te rug. Geen koude douche maar een warm bad. Het is nagelbijten voor de Duitse bondskanselier. Ze wil een regering vormen met de sociaal democratische SPD maar de leden van die partij kunnen dat plan morgen afschieten. Als de SPD-leden de zogeheten grote coalitie, GROKO genoemd in Duitsland, afwijzen, kan dat een einde maken aan het bondskanse lierschap van Merkel, de langst zit tende regeringsleider in Europa. Merkels CDU en zusterpartij CSU heeft al afspraken gemaakt met SPD-leider Martin Schulz. Dat ging heel moeizaam. Na dagen on derhandelen en een volle nacht doorhalen maakten de partijen vo rige week bekend samen verder te willen. De afgelopen jaren reageer den de twee partijen ook al maar zij leden bij de verkiezingen van afge lopen september een historisch grote nederlaag. Omdat de CDU wel de grootste bleef, probeerde Merkel eerst met de Groenen en de liberalen een re gering te vormen. Dat mislukte. Met frisse tegenzin zochten CDU/CSU en de SPD elkaar daarom maar weer op. Schulz maakte daarmee een grote draai. Na het verlies van zijn partij zei hij dat hij de oppositie in wilde om zijn wonden te likken. Veel leden zijn daar niet blij mee. Onder meer in de deelstaten Berlijn en Saksen-Anhalt keren de sociaal democraten zich tegen een regering met Merkel. Als de SPD-achterban regeringsdeelname morgen afwijst, doemen donkere wolken op boven Mutti Merkel. Er zijn geen andere partijen voorhanden om mee sa men te werken, want de rechts-po- pulistische partij AfD, die zeer veel stemmen kreeg, wordt door de an dere politiek partijen geboycot. W Kevin Kühnert vindt dat de SPD in de oppositie keihard tekeer moet gaan Merkel kan een minderheidsrege ring vormen. Maar dat is in Duits land nog nooit gebeurd, dan resten nieuwe verkiezingen. De kans dat Merkel opnieuw door het CDU naar voren wordt ge schoven als kandidaat is niet zo groot. Onder haar leiderschap leed de partij een flink verlies en boven dien is het haar nog altijd niet ge lukt om een regering te vormen. Vooral de afspraken die Merkel en Schulz hebben gemaakt over ge zinshereniging voor migranten met een tijdelijke verblijfsvergunning, zinnen veel SPD'ers niet, vooral de jongeren. Hun aanvoerder is Kevin Kühnert, die er niet direct uitziet als iemand die een kanselier te val wil brengen maar daar wel op uit is. De zachtmoedig overkomende Kühnert, groeide de afgelopen maanden uit tot een invloedrijke sociaaldemocraat, die het niet allen Merkel maar ook zijn eigen partijlid Schulz knap moeilijk maakt. De 28-jarige Duitser, door de krant Bild steevast Milchgesicht (babyface red.) genoemd, vindt dat de SPD in de oppositie moet en van daaruit keihard tekeer moet gaan tegen de christendemocraten. Onlangs, op een bijeenkomst in Berlijn, zei Kühnert dat 'de SPD eens moet stoppen met de vicieuze cirkel van grote coalities' die Duits land de afgelopen twaalf jaar onder Merkel heeft gekend. „We kunnen moeilijk opnieuw een verkiezings campagne voeren waarbij mensen ons op straat vertellen: ik zie geen enkel verschil tussen jullie en de CDU", aldus de student politicolo gie en voorzitter van Juso, de jonge- renafdeling van de SPD. Morgen blijkt hoeveel partijgenoten dat met hem eens zijn. RIO DE JANEIRO Een hard rij dende auto is in de Braziliaanse stad Rio de Janeiro ingereden op wandelaars die in groten getale aanwezig waren op het voetpad van de Copacabana. Een acht maanden oude baby overleefde het incident niet. Zeker vijftien mensen moesten naar het zie kenhuis. Er is volgens de politie geen aanwijzing dat de auto op zettelijk op het publiek is ingere den. Volgens een lokale nieuws site ontvluchtte de bestuurder van de auto de plaats van het on geluk, maar werd hij snel aange houden. Vermoedelijk heeft hij de aanrijding veroorzaakt door een epileptische aanval. zaterdag 20 januari 2018 Z Bondskanselier Angela Merker heeft het moeilijk bij het vormen van een regering. FOTO AFP GO Alles oké? Ach ja: de beste stuurlui staan Tijdens Eurosonic Noorderslag D-day voor Merkel Gerben van 't Hof Rotterdam/Berlijn 8 dgn busreis Zwitserse Alpen compleetv.a.649 incl. treinen Maak treintochten op de route van de Glacier- en Bernina Express. Bezoek aan Chamonix en Montreux. O Diverse data metvertrekgarantie BE39303 14 dgn busreis Portugal en Spanje Compleet v.a. 729 Bezoek o.a. steden zoals de havenstad Porto, kanalenstad Aveiro, Madrid en Barcelona. O Diverse data metvertrekgarantie BE42497 10 dgn busreis Allincl.Balatonmeer Compleet v.a. 579 Maak kennis met de natuur rond het meer, de kuuroorden, de rijkdom van Budapest en de typisch Hongaarse puszta. O Diverse data metvertrekgarantie BE41661 8 dagen riviercruise over de Rijn Compleet v.a. 675 Maak een riviercruise naar Straatsburg aan boord van MS Prinses Christina en ontdekde beziens waardigheden langs de Rijn! O Vertrek 25 augustus BE44365 Veel vakanties met vertrekgaranties! peterlanghout.nl 0172-468800 Persgroep03

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 17