M PVV rekent op veel steun in Terneuzen Terneuzense politiek droomt al van uitzicht vanaf woontoren Strandpaviljoens Moio Beach en De Strandganger krijgen een nieuw pand 7 De paviljoens aan de Zeeuws- Vlaamse kust zijn bijna allemaal vernieuwd. Voor Pasen volgen er nog twee: De Strandganger in NieuwvlietenMoio Beach in Cadzand. zv De nieuwbouw van Moio Beach heeft de storm van donderdag goed doorstaan. Alleen het strand is een eindje opgeschoven. Een metershoge zandberg blok keert de bouwroute naar het pavil joen. Ach, relativeert eigenaar Ube van der Zee, 'als dat alles is'. Achter de meterslange glazen pui aan de zeezijde van het paviljoen is het nu al heerlijk toeven - al staat er enkel nog een oude picknicktafel. Ube en zijn collega Ted Janssens, bedrijfsleider buitensport, zien het al helemaal voor zich hoe straks de badgasten vanachter het glas, op het terras of vanaf de brede tribunetrap de zee én de sportieve verrichtingen van hun kroost, bekenden of onbekenden kunnen gadeslaan. Voor sommige vaste gasten had de nieuwbouw niet gehoeven. „'Blijf gewoon lek ker old scool', reageerden ze. Maar het oude pand voldeed eenvoudig niet meer", benadrukt Ube. Ze kwamen vierkante meters te kort. „Je weet dat je een keer moet ver nieuwen, dat je in de vaart der vol keren mee moet." Ze kozen voor complete nieuw bouw - een ontwerp van architec tenbureau VG Architecten uit Sas van Gent, met een 'stoer chic' inte rieur. Nieuw is ook de komst van Healthcenter Bodyline uit Terneu- zen dat op de bovenverdieping een ruimte voor yogalessen en perso- nal training krijgt. Zo hopen Ube en Ted dat ieder een zich welkom voelt: de sportie- velingen die van actie op het water of het strand houden, maar ook de 'inactieve' gasten die al die fun en adventure liever van een afstandje bekijken of juist komen voor de verse, met zorg bereide gerechten op de kaart. Ook bij De Strandganger was niet iedere gast direct positief. Waarom moesten zij zo nodig óók vernieuwen? 'Houd het lekker bij het oude', kreeg Wilma Michiel- sen te horen. Maar dat was geen optie. Het pand uit 1986 stond te dicht op de duinen en ze moesten van het waterschap vijf meter naar voren. Nu zijn de gasten juist heel benieuwd hoe het gaat worden. „Ze vinden het net zo spannend als wij." Wilma heeft enorm veel zin om in de twee keer zo grote Strand ganger, een ontwerp van Jannis Cappon, aan de slag te gaan. Toen zij en haar man het paviljoen vier jaar geleden overnamen - oor spronkelijk was de strandtent van haar schoonouders - was al duide lijk dat er wat moest gebeuren. In de nieuwbouw gaan ze wat haar betreft gewoon op de oude voet verder: weliswaar in een modern jasje, maar wel met een goede kaart én de gezelligheid van het Het oude pand voldeed eenvoudig niet meer oude pand. „Je kan hier gewoon met korte broek naar binnen hoor. Het moet hier gezellig en knus zijn." De PW won vorig jaar bij de Kamer verkiezingen 17,4 procent van de stemmen in Terneuzen. Alleen de WD was groter. „Het is lastig te zeg gen of we 21 maart weer dat resultaat halen", zegt Van der Hoeff, „maar we zijn erop voorbereid, ook om deel te nemen aan het college van B en W." Van der Hoeff, supermarktmana ger in Sas van Gent, weet zich ge steund door twaalf andere kandida ten. Vijf raadszetels winnen is vol gens hem haalbaar. Dan worden ook gekozen: India Zandman (Sas van Gent), Stefan Lensen (Zaamslag), Leonie Siebel (Terneuzen) en Wer- ner de Koeijer (Zandstraat). Veiligheid staat op één bij de PW Terneuzen, in het verkiezingspro gramma gevolgd door het hoofd stukje 'tegen islamisering'. Sluiting van moskeeën staat erin. Van der Hoeff: „Maar de PW houdt zich niet alleen met islam bezig, wij zijn een brede partij." Laszlo van der Voorde (PvdA) had donderdag tijdens de raadscom missie bestuur en middelen wei nig moeite nodig andere fracties te porren voor het idee. Alleen hoe het tachtig meter hoge uitzicht gerealiseerd moet worden, daarover liepen de me ningen sterk uiteen. Met de zeven ton die opzij is gezet voor een uit kijktoren aan de oude Veerhaven, kan de gemeente zich misschien wel inkopen in de woontoren. „Maar dat gaat dan wel heel duur worden", verwachtte Giel van Boom (Top/Gemeentebe langen). „Zeker gezien de prijzen die voor penthouses worden be taald." 'Niet afdwingen' Een deel van de woontoren opko pen ging wethouder Frank van Hulle te ver. „Ik ben nog terughou dend, wij kunnen het niet afdwin gen. Het enthousiasme is leuk, maar ik wil weten of een raads- meerderheid zo enthousiast is." Van Hulle hield liever vooralsnog de hand op de knip en zat op de lijn van SGP'er Sam Verhelst die de bouwer wil aanspreken op zijn maatschappelijke verantwoorde lijkheid om Terneuzen een uit zichtplaats te gunnen. Van Hulle wilde niet zover gaan dat hij afscheid wil nemen van project Icoon; de uitkijktoren bij de oude Veerhaven. „We hebben Terneuzenaren gevraagd daarover mee te denken. Het zou wel heel cru zijn om opeens tegen hen te zeggen dat we iets heel anders gaan doen." zaterdag 20 januari 2018 'Gewoon in korte broek naar binnen' Pascalle Cappetti -Ube van der Zee, eigenaar Moio Beach Wilma Michielsen voor De Strandganger in Nieuwvliet. Patrick van der Hoeff uit Philip- pine, de kersverse lijsttrekker van de Partij voor de Vrijheid (PVV) in Terneuzen, rekent erop dat zijn partij in Terneuzen wel eens de grootste kan worden bij de raadsverkiezingen 21 maart. Harmen van der Werf Terneuzen De Terneuzense politiek ziet wel wat in het idee van de PvdA om het dak van de te bouwen woontoren aan de Beurtvaart- kade toegankelijk te maken als uitzichtpunt voor iedereen. Guido van der Heijden Terneuzen Ube van der Zee (I) en Ted Janssen maken het zich nu al comfortabel bij Moio Beach in Cadzand. foto s peter nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 129