PvdA hekelt foute parkeerautomaten Stichting uit Wemeldinge helpt kliniek in Ghana i 6 Apparaten gebruiksonvriendelijk Het is best aangenaam: gratis parke ren bij de Albert Heijn in Zierikzee. De PvdA stelde er donderdag vra gen over in de vergadering van de raadscommissie. „De parkeerautomaten in Zierik zee staan hopelijk minder vaak in storing dan voorheen", zei fractie voorzitter Petri d'Anjou. „Maar het blijven gebruiksonvriendelijke ap paraten. Ik zie nog steeds rijtjes mensen met grote vraagtekens bo ven hun hoofd staan. Hebben we die apparaten geleased, gekocht of gehuurd? Met andere woorden: wanneer zijn we ervan af?" „U hebt er al vaker naar ge vraagd", begon wethouder Jacque- line van Burg haar antwoord. „Ik durf niet met stelligheid te bewe ren dat ze minder vaak in storing staan. Maar als ze werken, dan doen ze het goed. Maar ik vind ook dat ze te veel in storing staan. Er wordt van alles aan gedaan. Nu wordt weer gedacht dat het de zonnepa nelen zijn die de storingen veroor- zaken." Van Burg moest d'Anjou te leurstellen over de termijn waarop Ik hoop niet dat u nog acht jaar vragen gaat stellen de automaten worden vervangen. „We hebben ze gekocht en de af schrijving loopt over tien jaar. Ze staan er nu ruim twee jaar. Ik hoop niet dat u nog acht jaar vragen gaat stellen." In het voorjaar van 2015 verving de gemeente zeventig oude parkeerautomaten door 64 digitaal werkende apparaten. Dat kostte zes ton. Vanaf het begin vertoonden de machines van Schmit Parkeersyste men kuren. Betalen met de bank pas lukt vaak niet en soms blijft de muntgleuf gesloten. Betalen met de pas is ook ingewikkeld omdat het instellen van de tijd en de betaling op twee aparte panelen moeten ge beuren. Als directeur van Ribbstyle, het bedrijf uit Wemeldinge dat onder meer gas- en dampdichte coatings maakt, reist Martijn Meeuwse de hele wereld over. Tijdens die trips zag hij veel armoede. 'Daar moeten we maar eens iets tegen doen', vond hij. Niet veel later zag Color the World het levenslicht. De in 2010 opgerichte stichting is alweer toe aan zijn vierde pro ject. Er wordt geld ingezameld voor de bouw van een overdekte wachtruimte, omheining en ver- bandruimte bij een kliniek in het plaatsje Olebu in Ghana. Veel werk wordt doorgaans verzet door lokale aannemers, maar ook gaat een aantal mensen van de stich ting altijd een week naar de be treffende locatie om de handen uit de mouwen te steken. „Dat doen we helemaal op eigen kosten", zegt voorzitter Monique Schuit, die tevens medewerker is van Ribbstyle. Samen met Meeuwse en de trouwe vrijwilligers Bram en Heieen de Waard stapt ze mor gen in het vliegtuig naar Ghana. In het verleden zijn met het in gezamelde geld van Color the World ook al projecten gefinan cierd in Nicaragua, Cambodja en f ,4. Gambia. In dat laatste land werd twee jaar geleden een watervoor ziening aangelegd. „We zoeken al tijd samenwerking met een stich- We zoeken altijd samenwerking met een stichting van hier uit de buurt ting van hier uit de buurt", legt Schuit uit. „In het verleden waren dat de Vrienden van Nicaragua, Sawasdee, Talokoto. Deze keer in de keus gevallen op Onyame uit Kapelle, dat zich inzet voor men sen in Ghana die onder de armoe degrens leven." Om het project te kunnen bekostigen is 12.500 euro nodig. Dat zamelt de stichting in met onder meer het verkopen van wijn, het ophalen van oud ijzer en een steentjesactie, waarbij men sen een steen voor de bouw in Ghana kunnen kopen. Ook wor den potentiële sponsors benaderd. „We merken wel dat het steeds moeilijker wordt om het geld bij een te krijgen", zegt Schuit. „We gaan hoe dan ook altijd door tot het benodigde bedrag is gehaald." IN DE REGIO Dienst met gospelkoor Puzzelrit Spelletjes MIJN DORP, MIJN STAD Zaterdag Zondag Bevelanden zaterdag zaterdag 20 januari 2018 SD De Schouwse PvdA-fractie blijft hameren op ingewikkelde par keerautomaten die ook vaak de fect zijn. Ton van den Nouweland Zierikzee De parkeerautomaten bij de AH in Zierikzee zijn al sinds de feest dagen kapOt. FOTO MARIEKE MANDEMAKER - Jacqueline van Burg, wethouder Rob Paardekam Wemeldinge Vrijwilligers van Color the World tijdens een bezoek aan Gambia, waar een watervoorziening werd aangelegd, foto color the world - Monique Schuit, Color de World www.colortheworld.nu NIEUWERKERK De Protestantse gemeente Nieuwer- kerk nodigt morgen, zondag, iedereen uit voor een dienst met gospelkoor Laetare uit Burgh- Haamstede. Het koor, onder leiding van dirigent Willem- Dirk van den Berg, verzorgt deze dienst met het pro ject 'Kracht' in de Johanneskerk aan de Kerkring in Nieu- werkerk. Via de beamer kan de hele liturgie ge volgd worden. De dienst begint om 10.00 uur. YERSEKE Mac de Bevelanden houdt vandaag, za terdag, een auto- puzzelrit vanuit Yer- seke. De rit gaat door de Moer en over het oostelijk deel van Zuid-Beve land. Er is een aparte puzzelrit (C- klasse) voor oner varen rijders en toe risten. De ervaren rijders komen uit in de A-klasse. In schrijven kan van daag van 13.30 tot 14.00 uur bij De Viskêête, Havendijk 36 in Yerseke. Het inschrijfgeld voor niet-leden bedraagt zes euro. ZIERIKZEE Senioren Vereni ging Schouwen- Duiveland organi seert een spelle tjesmiddag op dins dag 23 januari in Zierikzee. Leden en andere belangstellenden zijn om 14.00 uur welkom in het Her vormd Kerkcentrum aan het Havenplein in Zierikzee. SCHOOLBUS ZIERIKZEE „Jeetje wat goed!" Voorzitter Marga Wasser en op richter van de JA Foundation Joyce van den Biggelaar vliegen Martine Wakkee van reisbureau Travel XL Van Oeveren in Zie rikzee om de nek bij het zien van de cheque ter waarde van 2.500 euro. Het geld is met een actie opgehaald om de twaalf kinderen van het tehuis van Mama Joyce in Paramaribo met de bus naar school te laten gaan. Tot dusver moesten ze een eind lopen in het drukke verkeer. Dankzij de succesvolle actie kon het abonnement gelijk ingaan en zijn de kinderen drie jaar ver zekerd van schoolvervoer. Om de continuïteit van dergelijke projecten te waarborgen, werkt de stichting aan de oprichting van een Club van 100 met donateurs, foto marieke mandemaker BROUWERSDAM Informatiecentrum Grevelingen, 10.00- 16.00 uur: Informa tie, toren beklim men en schaats baan; BROUWERSHAVEN Tonnenmagazijn, 19.30 uur: Nieuw jaarsconcert Brass band ApollO; BRUINISSE Gereformeerde kerk, 20.00 uur: Praise avond met Band Online; RENESSE Dorpshuis, 20.15 uur: Mannen van Naam Sylvia Houtzager; ZIERIKZEE FiZi, 20.00 uur: Otez-moi-d'un blikken Kerststad doute; en engelen; ZIERIKZEE FiZi, 14.00 uur: Pad- BROUWERSDAM dington 2 (NI), Informatiecentrum 20.00 uur: Kleine Grevelingen, 10.00- Ijstijd; 16.00 uur: Informa tie, toren beklim men en schaats baan; NOORDGOUWE GOES Dorpshuis, 10.00- Grote markt, 09.00- 11.30 uur: Kerk 16.00 uur: Week dienst Christenge markt; Omnium, meente; 11.00-18.00 uur: NIEUWERKERK Ftolstoelhockeydag; Johanneskerk, Podium 't Beest, 10.00 uur: Bijzon vanaf 14.30 uur: dere dienst met Presentatieweek koor Laetare uit end Jeugdtheater- Burgh-Haamstede; school Zeeland RENESSE 's-Heerenhoek Blikmuseum de De Jeugdhoeve, Blikvanger, 12.00- Blikhoek 4,10.00- 17.00 uur: Expositie: 12.00 uur: Carna- Poppenkamers, valsbeurs

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 122