NYNKE DE JONG Scholen in noorden geven aftrap voor estafettestaking voordeel p.p Kras.nl of bel 088-0885 886 - Zie kras.nl/actievoorwaarden ïÊL 9 Boek vóór 1 februari en profiteer van voordeel tot 100 per persoon! Column Ja, we wisten dat het hard zou gaan waaien. Maar zó hard? Het advies om binnen te blij ven was ook niet gegeven, dus wa ren we naar buiten gegaan. Ik was nog met mijn dochter naar het kinderdagverblijf gelopen. Ze waaide bijna de eendenvijver in, maar goed, dat gebeurt al snel met een kind van 84 centimeter dat net heeft leren lopen. Twitter keek, zag ik de ravage. Snelwegen dicht, treinverkeer volledig ge stremd. Op Schiphol ging geen vliegtuig meer de lucht in. De wegen be zaaid met omgewaaide vrachtwagens. In De Meern verloor een huis een heel stuk gevel. We keken zo de zolderkamer binnen. Het complete cen trum van Almere werd afge sloten! Almere! Niet te be reiken! Het was sensationeel, veilig observerend vanuit mij n appartement j e te j Utrecht, waar de wind rond het middaguur alweer behoorlijk was afgenomen. Maar ondertussen stonden op de Pier van Schevenin- gen de verslaggevers nog te vech ten voor hun leven, dapper weg waaiende dixi's ontwijkend. Alles om ons te vertellen dat het op Scheveningen hard waaide. Zo'n storm is nooit leuk, ze ker niet wanneer je tuinder bent en vreest voor het glas in je kassen, of wanneer je niet weet of je vanavond wel op tijd thuis bent om je kind van de buiten schoolse opvang te ha len. Of wanneer de gevel net van je huis is gewaaid. Maar zo'n storm maakt mij ook altijd een beetje trots op Ne derland. Overal hebben we proto collen voor, en regeltjes. En dat komt soms betuttelend over, maar op woelige dagen ben ik er maar wat blij mee. In dit land nemen we geen risico's. Liever nul rijdende treinen, dan zestien intercity's die uren vaststaan bij station Gouda Goverwelle. Liever de wegen dicht, dan een omwaaiende vrachtwagen die een Fiatje plet. En dat is klote, als je afhankelijk bent van die intercity, of je een be langrijke afspraak mist. veel. Maar zonder onze betutte lende overheid, met haar protocol len en codes in verschillende kleurschakeringen, zouden het er veel meer zijn. Lang leve de voor zichtigheid. Liever nul rijdende treinen dan zestien intercity's die vaststaan bij Gouda Goverwelle Na landelijke stakingen op dins dag en donderdag leggen de lera ren in het noorden deze ronde het werk neer op een woensdag. Voordelig voor ouders, want zij hoeven slechts een halve dag extra opvang voor de kinderen te regelen. In het hele land blijven elke maand vervolgens in een an dere regio de deuren dicht. De basisschoolleraren voeren al maanden actie voor eerlijker sala rissen en een lagere werkdruk. Ze hebben 1,4 miljard euro nodig om de werkomstandigheden te ver beteren. De regering heeft tot nu toe 720 miljoen euro vrijgemaakt, maar de leraren geven niet op zo lang de andere helft van het be drag er nog niet is of er in ieder geval afspraken over komen. Welke acties de leraren op 14 fe bruari precies gaan houden, is nog niet bekend. De komende weken buigt een groepje actie voerders zich daarover, fan van de Ven van PO in Actie: „We willen in ieder geval de ouders meer be trekken. Het groeiende lerarente kort is ook hun probleem. Het gaat uiteindelijk om hun kinde ren die niet het onderwijs krijgen dat ze verdienen. Het gaat ons niet om gouden deurkrukken voor de scholen en de portemonnee van de leraren, het gaat ons om goed onderwijs." Bij de vorige landelijke staking Leraren willen meer loon en een lagere werkdruk in december stond een groepje boze ouders op. Zij vinden dat de leraren niet 'over de ruggen van hun kinderen' moeten staken. PO in Actie zegt dat het slechts om een kleine groep gaat, maar beseft wel dat ouders meer betrokken moeten worden. „We willen niet tegenover maar naast ouders staan", aldus Van de Ven. Of in maart nieuwe stakingen in een andere regio volgen, is af hankelijk van de toezeggingen die de leraren krijgen. vrijdag 19 januari 2018 GO @Nynke Code rood Pas toen ik thuis de ra dio aandeed, en op w Maar er vielen gisteren ook doden. En elke dode is er een te De basisscholen in Groningen, Friesland en Drenthe gaan woensdag 14 februari op slot. De leraren in de noordelijke provincies zijn de eersten die in een estafette gaan staken. Ellen van Gaaien Utrecht

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 9